Mobilā versija
+2.0°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
10. jūnijs, 2016
Drukāt

Saziedoti 31 212 eiro suņu slimības izpētei

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pusotra mēneša laikā sabiedrība portālā “ziedot.lv” saziedojusi nepieciešamos 31 212 eiro neatkarīgai suņu saslimšanas izpētei.

Par to informēja Latvijas Veterinārārstu biedrības vadītāja Māra Viduža. “Izsakām pateicību visiem ziedotājiem, kuri, kad valsts atbildīgās institūcijas atteicās investēt budžeta līdzekļus, ziedoja naudu, lai slimības uzliesmojuma cēloņu noskaidrošanu varētu veikt izveidotā darba grupā. Tagad saziedoti nepieciešamie līdzekļi darba grupas sagatavotā pašreizējā pētījuma plāna īstenošanai,” norāda Viduža.

Par sabiedrības ziedojumiem darba grupa jau nosūtījusi uz ASV Aiovas pavalsts universitātes laboratoriju cietušo suņu sasaldētus audu un cita bioloģiskā materiāla paraugus. To izpēte ir sākusies, eksperti īpaši koncentrējas uz nervu darbību ietekmējošu toksīnu iespējamu klātbūtni, kas līdz šim nav pietiekami pārbaudīta. Savukārt, lai labāk izprastu nervu izmaiņu attīstību un veiktu padziļinātu nervaudu izpēti, audu materiāls nosūtīts izpētei uz Vāciju vienam no pasaules labākajiem neiropatologiem. Tāpat veikta barības paraugu atlase no tiem, ko nodevuši slimo un mirušo suņu īpašnieki. Jūnija sākumā 33 paraugus pētnieku grupa par saziedotajiem līdzekļiem nosūtīja laboratoriskai izmeklēšanai ASV. Līdztekus šiem paraugiem savākti barības paraugi no tirdzniecībā joprojām esošās barības. Pētnieki arī nosūtījuši lūgumu AS “Tukuma straume”, kuras ražoto sauso suņu barību “Dogo” ir lietojuši vairāk nekā 90% cietušo suņu, atļauju paņemt barības paraugus tieši ražotnē.

Pievienot komentāru

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+