×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
9. maijs, 2013
Drukāt

‘Cortland’ – sena garšīgu ābolu šķirne. Kur iegādāties stādus?

Foto - Zanda BirzeFoto - Zanda Birze

Kurā kokaudzētavā varētu iegādāties ābeļu šķirnes ‘Cortland’ stādus? 
DAINA OGRĒ

Šķirne ‘Cortland’ izaudzēta ASV. Āboli ir vidēji lieli, ar plānu, bāli zaļgandzeltenu mizu, kas klāta ar tumšu, violeti sarkanu apsarmi. Mīkstums ir balts, smalkgraudains, saldskābs, sulīgs, ar patīkamu aromātu, garša līdzīga ‘Lobo’ – tātad ļoti laba. Lietošanas gatavību augļi sasniedz novembrī, decembrī un, nezaudējot garšu, uzglabājas līdz februārim.

Jau kopš pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem šīs šķirnes koki aug lielražotāja SIA “Auseklītis” ābeļdārzos Tukuma novadā. Koki ir vidēji spēcīgi, ar biezu vainagu, tādēļ, lai iegūtu lielākus un košāk krāsotus augļus, zarus nepieciešams retināt.

Šķirnei ir laba ziemcietība, taču tā ir ļoti ieņēmīga pret ābeļu kraupi, tāpēc nav ieteicama audzēšanai mazdārziņos. Augļkopības saimniecībās gan profilakses nolūkos, gan arī lai apturētu slimības tālāku izplatību, kokus regulāri apsmidzina ar fungicīdiem. Jo lietaināka un vēsāka vasara, jo vairāk apstrāžu pret kraupi nepieciešams, citādi cieš augļu kvalitāte.

Latvijas kokaudzētavās ‘Cortland’ stādus nepavairo. Ja tomēr vēlas audzēt šīs šķirnes ābeles, stādus var pasūtīt Latvijas Valsts augļkopības institūtā (mob. tālr. 29126471). Kociņus varēs saņemt jau šoruden. Pasūtot stādmateriālu vēlāk – jūlijā, nākamā gada rudenī būs iespēja iegādāties paaugušās ābelītes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+