×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
8. oktobris, 2012
Drukāt

Senioru adītie zābaciņi mazuļiem

Foto - Kaspars GardaFoto - Kaspars Garda

Svinot Starptautisko veco ļaužu dienu 1. oktobrī Līvānu biedrības “Baltā māja” seniori sava novada dzimtsarakstu nodaļai dāvināja 61 pāri pašu adītu mazuļu zābaciņu. 
Turpmāk vecāki, kuri šeit piereģistrēs savu jaundzimušo, saņems adītos zābaciņus savam mazulim ar novēlējumu: “Mazais, audz stiprs, vesels un laimīgs!”


 

Ideju dāvināt sava novada mazuļiem pirmos adītos zābaciņus biedrības “Baltā māja” direktore Inguna Badune aizguvusi no senioru biedrības “Noskaņa” Zasas pagastā un cer, ka nākamajos gados līdzīgi jaundzimušos sveiks jau daudzu pagastu seniori visā Latvijā. Labiem darbiem un idejām jāiet plašumā! “Visu septembri piecpadsmit biedrības adītājas ar mīlestību darināja zeķītes zīdaiņiem, apliecinot, ka vecākā paaudze vienmēr priecājas ar savu darbu atbalstīt jaunās ģimenes un veicināt demogrāfiskās situācijas uzlabošanos mūsu valstī,” stāsta direktore. Līvānu novada dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Marija Pastare apliecināja, ka vismaz šeit ir pamats cerēt, ka demogrāfijas rādītāju rats apstāsies ripot lejup un atkal ies kalnā: “Noslēgto laulību novadā šogad ir vismaz par desmit vairāk nekā pērn. Un, ja ir ģimene, dzimst arī mazuļi. Turklāt ar prieku varu teikt, ka ir arī arvien vairāk ģimeņu, kurās pasaulē nāk otrais un trešais bērniņš.”

Šķiet visvairāk – 28 – zābaciņu sava novada vēl nedzimušajiem mazuļiem saadījusi “Baltās mājas” dienas centra darbiniece Marina Ivanova, kura pati pensijā ies vēl tikai nākamgad. Viņai adīšana vienmēr gājusi no rokas, bet doma, ka novada bērniņiem šie varbūt būs pirmie adītie zābaciņi, devusi īpašu sparu un gandarījumu. Viņa arī mācījusi to darīt citām sirmgalvēm, kuras adāmadatas gan rokā turējušas, bet mazos zābaciņus darināja pirmo reizi.

 

Viena no viņām bija arī Eleonora Jakovela, kura atzina: “Tagad arī pati savus mazmazbērnus varēšu gaidīt ar adītiem zābaciņiem. Turklāt, ja jutīsim, ka mūsu devums ir nepieciešams, labprāt turpināsim zābaciņus adīt un novadam dāvināt arī nākotnē, lai jaundzimušie šeit tos saņemtu vienmēr.”

 

Starptautiskā veco ļaužu diena Līvānos ir gaidīti svētki jau daudzus gadus, un katru rudeni tie saistīti arī ar kādu projektu, kurā novada seniori iemācās ko jaunu un sagādā prieku arī citiem. Līvānieši jau 2003. gadā sāka atzīmēt veco ļaužu dienu, un, tieši pateicoties biedrības “Baltā māja” aktivitātei un Saeimai adresētajām vēstulēm, 2009. gadā šī diena ierakstīta arī Latvijas svinamo dienu kalendārā.

Jāpiebilst, ka dzija un materiāli zābaciņu adīšanai bija sarūpēti no projekta “Atvērtās sabiedrības fondu Izglītības atbalsta programma” finansējuma.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+