Mobilā versija
+7.2°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
15. marts, 2015
Drukāt

Sestdien reģistrēti 155 kūlas ugunsgrēki; lielākais – 12 hektāru platībā (2)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Pagājušajā diennaktī Latvijā reģistrēti 155 pērnās zāles jeb kūlas ugunsgrēki.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, lielākais no tiem noticis Jēkabpilī, kur degusi pērnā zāle 12 hektāru platībā. Saslas novadā, Riebiņu novadā, Ilūkstes novadā un Tukumā pērnās zāles ugunsgrēkos liesmas izpletušās 10 hektāru platībā.

Vairākās vietās kūlas dedzināšana izraisījusi arī ēku aizdegšanos. Jēkabpilī, degot diviem hektāriem kūlas, aizdegušies arī vairāki šķūņi, Siguldā pushektāra pērnās zāles dedzināšana bijusi liktenīga kādai neapdzīvotai mājai, bet Olainē – garāžai. Dobelē kūlas ugunsgrēks, kurā liesmas bija izplatījušās 500 metru lielā platībā, nopostījis dārza mājiņu.

Kā ziņots, saglabājoties saulainiem un labvēlīgiem laika apstākļiem, piektdien strauji pieauga pērnās zāles jeb kūlas ugunsgrēku skaits Latvijā – tika reģistrēti 132 kūlas ugunsgrēki. Salīdzinājumam – šogad visa gada laikā bija reģistrēti 270 pērnās zāles dedzināšanas gadījumi.

Ugunsdzēsēji ar bažām gaidīja nedēļas nogali, kad daudzi cilvēki, izmantojot sauso un saulaino laiku, nododas kūlas dedzināšanai. Situāciju ugunsdzēsēji vērtē kā nopietnu, jo, dzēšot kūlas ugunsgrēkus, var nākties nedaudz pagaidīt glābēju ierašanos uz citām nelaimēm, tāpēc ka ugunsdzēsēji var būt spiesti spēkus piesaistīt no tālākām struktūrvienībām.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kuulas dedzinaataajiem vajadzeetu uzlikt drakoniskus sodus: lai uzar atmatu un sakaarto zemi kaa Ulmanja laikaa! Nedriikst vis katrs krievu parazhu pakaljtaisiitaajs apdraudeet Latvijas mezhus un maajas! Spaidu darbos taadu!

  2. nu es gan 15 nosvilināju, bet pie manis dzēst neviens nebrauca tāpec neesmu statistikā.

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+