×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
28. jūnijs, 2012
Drukāt

Sienu remonts ar ķieģeļiem apšūtai mājai

kelle2

“Ar ķieģeļiem apšūtai koka mājai saplaisājušas sienas – no pamatiem līdz jumtam. Kā labāk rīkoties?”
 Linda Tukuma rajonā

 

Ja sāk plaisāt mājas sienas, pie vainas parasti ir pārāk vāji pamati vai grunts izmaiņas. Pavisam droši sienu var sakārtot tikai uz jauniem, kārtīgiem pamatiem.

Ja gribas fasādes remontu veikt pa lēto, izmanto parasto apmetumu. Tas jāņem šķidrāks, lai varētu dziļāk iekļūt spraugās. Tā aiztaisītās nu maitā fasādes izskatu, lētākais variants tad ir ārsienas nokrāsot kaut vai ar kaļķi.

Ķieģeļu ārsiena ar gaisa spraugu mājai nedod nekādu siltuma ekonomiju, tā tikai aizsargā no vēja un piešķir solīdāku izskatu. Gaisa spraugu starp mājas koka sienu un ķieģeļu ārsienu vēlams aizpildīt ar kādu no birstošajiem izolācijas materiāliem vai piepūst ar termoputām.

– Ja nevēlas likt jaunus papildpamatus, var demontēt ķieģeļu sienu un nosiltināt koka ārsienu ar 10 – 15 cm minerālvates kārtu, – iesaka tradicionālās celtniecības eksperts Ojārs Skujiņš.

Statņus piestiprina pie sienas un, pat ja pamati staigā, šī konstrukcija ir pietiekami elastīga un noturīga. Ārējo virsmu var nosegt ar apdares dēļiem vai citu fasādei piemērotu materiālu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+