×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
10. aprīlis, 2014
Drukāt

Sieviete ar Berlīnes “Sudraba lāci”


glorija_7

Klusa ekrāna dzīve Rīgas vecākajā kinoteātrī nepelnīti iedalīta kolorītajai Glorijai – dāmai, kurai sen nav 18 un kura tāpēc vien negrasās mest plinti krūmos un kļūt par garlaicīgu mājās tupētāju. Spānijas un Čīles kopražojuma traģikomēdija “Glorija” saņēma trīs balvas Berlīnes kinofestivālā, un tas nebūt nav vienīgais festivāls, kurā godalgota šī smeldzīgā un tomēr dzīvesprieku sludinošā kinolente.

Glorijas pase skaudri norāda, ka pavisam drīz viņas vecums sasniegs biedinošo 60 atzīmi, taču tamdēļ vien viņa nebēdā un, bruņojusies ar smaidu, kādu izejamāku tērpu un kokteiļglāzi rokās, dodas dziļāk deju zālē, ja nu paveicas un tur satiktais partneris ir kas vairāk par patīkamu sarunu biedru dažu minūšu garumā? Kādā no savām medību reizēm viņa iepazīstas ar Rodolfo, un, kaut arī abi šķiet saderīgākais pāris Visumā, vīrieša šķirtās sievas un jau pieaugušo meitu izmisīgā, nogurdinošā kontrole pār viņa dzīvi nav pieņemama dzīvespriecīgajai un uzmanības centrā atrasties alkstošajai Glorijai, tāpēc viņa pieņem smagu lēmumu. Bet Rodolfo nav gatavs samierināties ar to…

Triumfējusi Berlīnes kinofestivālā un izvirzīta nominācijai uz “Oskariem” kā labākā filma ārzemju valodā, Sebastiana Lelio “Glorija” ir dzīvesprieka pilns kinostāsts par mazo cilvēku, muzikālus akcentus liekot uz vecajiem, labajiem Dienvidamerikas hitiem, bet emocionālos – uz sievieti ar krietnu pieredzes devu, stabilu darbu, kaķi un nejaukiem kaimiņiem, kas nakts vidū jandāliņus taisa, un izmisīgiem centieniem atrast otru pusīti. Un Eiropas kino vislabākajās tradīcijās, nepiemirstot par melnu humoru, Paulīna Garsija izspēlē likteni, kāds var būt norakstīts no tūkstošiem dzīvju, un izdara to tik pārliecinoši un vitāli, ka Berlīnes kinofestivāla žūrija ar Vongu Karvaju priekšgalā viņai piešķir “Sudraba lāci” kā labākajai aktrisei. Un tas ir tikai viens no daudzajiem komplimentiem, kas veltīts Lelio traģikomēdijas virzienā.

UZZIŅA:


“Glorija”/”Gloria”

Čīle, Spānija, 2013.

Režisors: Sebastians Lelio

Galvenajā lomā – Paulīna Garsija

“Splendid Palace”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+