Meža silpurene
Meža silpurene
Foto: Ilma Nereta, Sandra Ruska

Kā ieaudzēt silpurenes dārzā 0

Gribu vairāk uzzināt par silpurenēm ar sarkaniem un rozā ziediem. Kā tās pavairot? GUNITA KULDĪGAS NOVADĀ

Reklāma
Reklāma
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 20
Veselam
Psihiatre safabricējusi informāciju pacientes ambulatorajā kartē, lai “uzliktu viņu uzskaitē”: “Es esot lauzusi kāju, un man esot seksuālā disfunkcija” 8
Ko Ķīna dara ar zinātnieku, kurš patvaļīgi pasaulei atklāja Covid-19 izplatību? 60
Lasīt citas ziņas

Katru pavasari ir prieks vērot, kā no zemes izlien un sparīgi plaukst lielie silpureņu ziedu zvani. Šo daudzgadīgo lakstaugu sedz mīksti, sudrabaini matiņi. Lapas ir plūksnaini dalītas, ziedi – dažādās krāsās. Pēc noziedēšanas nogatavojas sēklas ar gariem lidmatiņiem; pūkainās sēklu galviņas skaisti mirdz saulē.

! Silpurenēm visas auga daļas ir indīgas!

CITI ŠOBRĪD LASA

Silpurenes ieteicams stādīt saulainā vietā, lai gan tās pacieš arī nelielu ēnu. Augsnei jābūt vieglai, gaisa caurlaidīgai.

Dārzos audzē lielākoties parasto silpureni (Pulsatilla vulgaris). Tai vislabāk patīk saulaina vieta ar kaļķainu augsni. Augs ir līdz 25 cm augsts, lapojums attīstās reizē ar ziediem vai tūlīt pēc tiem. Pamatsugai ziedi ir gaiši līdz tumši purpurvioleti. Audzētavās piedāvā parastās silpurenes kultūršķirnes ar dažādu krāsu ziediem, kas ir ļoti iecienītas akmeņdārzos, bet var audzēt arī podos: ‘Bells Red’ (lieli, sarkani ziedi, 20 cm augsti ziedneši), ‘Bells Violet’ (violeti ziedi), ‘Bells White’ (balti ziedi), ‘Rote Glocke’ (sarkani ziedi, 20–30 cm augsti ziedneši), ‘Perlen Glocke’ (gaiši rozā ziedi), ‘Rubra’ (tumši brūnsarkani ziedi).

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.