Kultūra
Mūzika

“Sinfonieta Rīga” krāšņs noslēguma koncerts0

Publicitātes foto

Lielajā ģildē 11. maijā  un 12. maijā Siguldas koncertzālē “Baltais flīģelis” Valsts kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” diriģenta Normunda Šnē vadībā klausītājus aicina uz sezonas noslēguma koncertiem, kuru programmas ir krāšņas un bagātīgas kā svinību galds, kur pa gabaliņam ir no visa kā.  Šo svinību īpašais viesis – izcilais franču mežradznieks Ervē Žulēns.

Koncertā skanēs “Sinfonietta Rīga” mākslinieciskā vadītāja N. Šnē iemīļotā Vīnes klasicisma tēva Jozefa Haidna ar svinīgām noskaņām cauraustā partitūra “Simfonija Re mažorā Hob. I:70”, kas tapusi par godu jauna opernama pamatu ielikšanai. “Simfonija ir bagāta ar izdomas kontrapunktiem, neticami skaistām melodijām un interesantiem instrumentācijas risinājumiem,” atklāj N. Šnē.

Kā arī angļu 20. gadsimta ievērojamākā britu komponista Bendžamina Britena neoklasicisma toņos ieturētā “Vienkāršā simfonija” op. 4, kas komponēta 21 gada vecumā un ir par vēl zēna gados uzrakstītajām tēmām.

Ekstravagantā austriešu multitalanta Heinca Karla Grūbera “Zeitfluren”, kas ir viņa aizraujošais ceļojums cauri 20. gadsimta mūzikas stiliem, rotaļājoties ar atsaucēm uz džezu, popmūziku un kabarē, kā arī mežraga zelta repertuārs – romantiski dziedošais Riharda Štrausa Pirmais mežraga koncerts Mi bemol mažorā op. 11. Pirmo mežraga koncertu R. Štrauss sacerēja septiņpadsmit gadu vecumā savam tēvam, otro – 78 gadu vecumā. Virtuozā skaņdarbā solistu izvirza priekšplānā līdz ar pirmajām taktīm. Autora interesi par šo jomu turpina divas sonatīnes 16 pūšaminstrumentiem, mocartiski spožais “Obojas koncerts” un “Koncertduets” klarnetei un fagotam stīgu orķestra pavadījumā.

Noslēguma koncertu īpašais viesis ir izcilais franču mežradznieks Ervē Žulēns, kura spēlei piemīt ne vien valdzinoši silts tonis, bet arī muzikāls briedums. E. Žulēns jau 18 gadu vecumā bija pirmais solists “De Radio France” un “National de France” un vienlaikus turpināja kamermūziķa un solista karjeru. Viņš ir uzstājies ar daudziem prestižiem orķestriem. Viņa repertuārā ir Haidns, Mocarts, Šūmanis, Štrauss, Britens, kas ir atskaņots ar 100 dažādiem orķestriem Francijā, Kanādā, ASV, Rumānijā, Somijā, Japānā, Itālijā, Portugālē, Šveicē Gruzijā, Vācijā un Spānijā, tagad arī Latvijā. Pašlaik viņš ir pirmais solists “Toscanini” Itālijā. E. Žulēnā diskogrāfijā ir 20 ieraksti. Viņš ir ieguvis vairākas starptautiskas balvas.

 

11. V 19.00 Lielajā ģildē Rīgā

12. V 19.00 Siguldas koncertzālē “Baltais flīģelis”

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: no EUR 10 līdz 25

 

LA.lv