Latvijā
Novados

Skrundas lokatora pilsētiņā spridzinās būves 0

Foto – Sandra Dieziņa

Bijušajā Skrundas lokatora armijas pilsētiņā ar spridzināšanas metodi tiks demontētas četras nelielas būves, aģentūra LETA uzzināja Skrundas novada pašvaldībā.

Skrundas novada domes sēdē šodien pieņemts lēmums par četru ēku demontāžu bijušajā armijas pilsētiņā. Kā skaidroja pašvaldības zemes lietu speciālists Normunds Danenbergs, plānots demontēt sīkbūves – bijušās transformatora ēkas un būvi bez jumta, kas padomju armijas laikā izmantota patronu lādēšanai.

Skrundas novada domes priekšsēdētāja Loreta Robežniece (LRA) informēja, ka būvju demontāžu 7.septembrī plāno veikt Aizsardzības ministrija (AM), kas pagaidām, kamēr īpašums nav pārreģistrēts zemesgrāmatā uz valsts vārda AM personā, vēl ir teritorijas nomnieks.

45 hektārus lielo nekustamo īpašumu “Mežaine” Skrundas novada Raņķu pagastā ar avārijas stāvoklī esošajām ēkām pašvaldība bez atlīdzības nodos valsts īpašumā valsts funkcijas īstenošanai – Nacionālo bruņoto spēku (NBS) mācību vajadzībām.

Līdz ar bijušā Skrundas lokatora pilsētiņas nodošanu valsts īpašumā tā pārtaps NBS bāzē. AM norāda, ka kopumā bāzes attīstība ir ilgtermiņa projekts, tāpēc pirmie darbi būs saistīti ar teritorijas labiekārtošanu, drošības un apsardzes infrastruktūras pilnveidošanu. Daļu ēku plānots demontēt un daļu saglabāt, lai varētu izveidot apmācību vietu kaujai apbūvētā vietā.

LA.lv