Mobilā versija
+4.5°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
4. marts, 2016
Drukāt

Slēgtās bankas klientiem jāizmaksā 67 miljoni

Foto LETAFoto LETA

Slēgtās “AS “Trasta komercbanka” garantēto atlīdzību izmaksai, pēc pašreizējiem aprēķiniem, ir nepieciešami apmēram 67 miljoni eiro. Bankai ir pietiekami likvīdie aktīvi, lai nodrošinātu visas summas atmaksu Noguldījumu garantiju fondā (NGF), informēja Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) pārstāve Agnese Līcīte.

Viņa skaidro, ka no NGF tiek izmaksāta garantētā atlīdzība līdz 100 000 eiro apmērā gan fiziskām, gan juridiskām personām par visu veidu noguldījumiem jebkurā valūtā. Garantētā atlīdzība attiecas uz bankas klientu noguldījumiem, uz noguldījumu procentiem, kas uzkrāti līdz noguldījumu nepieejamības iestāšanās dienai, uz atlikumiem norēķinu kontos vai algas kontos un uz līdzekļiem krājkontos. Garantētā atlīdzība attiecas arī uz klientu noguldījumiem bankas filiālē Kiprā.

Izmaksājamā garantētā atlīdzība katram klientam tiks aprēķināta, sasummējot noguldījumus visos kontos, ja šie noguldījumi ir sadalīti vairākos kontos, skaidro FKTK.

FKTK uzsver, ka meklēs iespēju uzsākt garantēto atlīdzību izmaksu pēc iespējas ātrāk. Noguldījumu garantiju likums paredz, ka garantētās atlīdzības izmaksa jāuzsāk 20 darbdienu laikā no noguldījumu nepieejamības iestāšanās dienas. 

Par garantētās atlīdzības izmaksas kārtību, vietu un laiku FKTK padome pieņems lēmumu un par to informēs sabiedrību. Papildu informācija klientiem par valsts garantēto atlīdzību izmaksu pieejama FKTK mājas lapā.

Jau vēstīts, ka FKTK padome 2016. gada 4. marta sēdē ir konstatējusi, ka AS “Trasta komercbanka” ir iestājusies noguldījumu nepieejamība, jo saskaņā ar Eiropas Centrālās Bankas lēmumu bankai 2016. gada 3. martā tika anulēta kredītiestādes darbības licence.

Pievienot komentāru

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+