×
Mobilā versija
+13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
12. marts, 2012
Drukāt

Slēgts starptautiskais kinofestivāls “Arsenāls”

sukuts

Ar šī gada martu tiek slēgts starptautiskais kinofestivāls “Arsenāls”, aģentūru LETA informēja “Arsenāla” uzraudzības padome. Kā norāda festivāla rīkotāji, slēgšanas iemesls ir tāds, ka “pēdējos četros gados nav izdevies noslēgt trīspusēju sadarbības līgumu ar Rīgas domi un Kultūras ministriju”.

“Pretēji Eiropas kultūrpolitikas virzībai, pretēji mūsu līdzdalībai kā biedriem Eiropas profesionālajās kino organizācijās – mums neklājas šobrīd lauzt savas iestrādes un konceptus īslaicīga labuma meklējumos. Mēs neesam vieni – mums ir kolēģi, draugi, citādi domājošie, beigu beigās – savs skatītāju pulks,” rakstīts “Arsenāla” paziņojumā presei.

Kā aģentūrai LETA sacīja “Arsenāla” rīcības komitejas priekšsēdētājs Māris Gailis, “mēs nolēmām komentārus nesniegt. [Festivāls ir] slēgts, un cauri, pētiet paši”. Ne “Arsenāla” prezidents Augusts Sukuts, ne Starptautiskā kino centra direktore Šarlote Līduma uz aģentūras LETA telefona zvaniem neatbildēja.

Savukārt Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību speciāliste Annija Senakola aģentūrai LETA sacīja, ka ministrija komentārus par šo jautājumu sniegs vēlāk.

Paziņojumā presei norādīts, ka 25 festivāla pastāvēšanas gados tikušas demonstrētas 2184 filmas apmēram 330 000 lielai auditorijai.

Starptautiskais kinofestivāls “Arsenāls” kopš 1986.gada Rīgā norisinājās katru otro rudeni.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+