Smagsvaru duelī Itālijas futbolisti pārspēj Angliju 0

Pasaules kausa finālturnīrā futbolā principiālā D apakšgrupas duelī sestdien Itālijas valstsvienība ar 2:1 (1:1) pārspēja Angliju.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7

Itālijas izlases rindās vārtus guva Klaudio Markisjo un Mario Balotelli, bet Anglijas valstsvienībā atzīmējās Daniels Staridžs.

Panākums ļāvis Itālijai pārtraukt četru neuzvarēto spēļu sēriju Pasaules kausa finālturnīros. Savukārt angļi pirmo reizi kopš 1986.gada nav spējuši uzvarēt kausa izcīņas pirmo apakšgrupas maču.

Neilgi pirms spēles Itālijas izlases nometnē savainojumā iedzīvojās pamatvārtsargs Džanluidži Bufons, kura vietā vārtos pret angļiem stājās Francijas čempiovienības Parīzes “Saint-Germain” vārtsargs Salvatore Sirigu.

Spēle abu vienību izpildījumā iesākās ļoti aktīvi, izlasēm veidojot pozicionālus un ātrus uzbrukumus. Trešajā minūtē bīstamu tālsitienu izpildija anglis Rahīms Stērlings, kurš pirms šīs cīņas valstsvienībā bija aizvadījis vien 209 minūtes. Savukārt brīdi vēlāk Džordana Hendersona sitienu tikai ar pūlēm atvairīja Sirigu.

Mača 19.minūtē Antonio Kandreva izpildīja negaidītu tālsitienu pa Anglijas izlases vārtiem, vārtsargs Džo Hārts neveiksmīgi bumbu atsita sev priekšā, taču neviens no itāļu spēlētājiem tuvumā netradās, neizmantojot lielisko epizodi. 23.minūtē par sevi mačā atgādināja Balotelli, kurš ar spēcīgu sitienu no distance mēģināja pārsteigt Hārtu, bet pēc brīža laukuma otrā pusē itāļu aizsargs Andrea Barzalji gandrīz netīši raidīja bumbu savos vārtos.

Tomēr 35.minūtē vadībā izvirzījās itāļi. Andrea Pirlo pie angļu soda laukuma robežas asprātīgi izlaida sev paredzēto piespēli starp kājām, kas nonāca pie Markisjo, kurš ar precīzu tālsitienu pārspēja Anglijas izlases vārtsargu. Taču igli vadību Itālijai neizdevās noturēt, jo divas minūtes vēlāk Staridžs pēc teicamas Veina Rūnija piespēles rezultātu uz tablo izlīdzināja. Pirmā puslaika kompensācijas laikā divas lieliskas iespējas gūt otros vārtus bija Itālijai. Sākotnēji Balotelli tika galā ar angļu aizsardzību un vārtsargu, raidot bumbu jau tukšos vārtos, taču to no vārtu līnijs izsita centra aizsargs Fils Džagelka, bet pēcāk Markisjo sitiens no asa leņķa trāpīja pa vārtu stabu, ļaujot Anglijai uzelpot.

Otrais puslaiks sākās ar Anglijas izlases ofensīvu, bīstamu sitienu no distances izpildīja Staridžs, taču lieliski vārtos arī šoreiz darbojās Sirigu. Savukārt 50.minūtē vadību Itālijai atjaunoja Balotelli, kurš no tuvas distances sita precīzi ar galvu, pārspēdams Hārtu. Turpmākajās minūtēs angļi regulāri apdraudēja pretinieku vārtu drošību. 61.minūtē Staridža sitiens tikai nedaudz lidoja garām Itālijas vārtiem, savukārt divas minūtes vēlāk kreisās malas aizsargs Leitons Beinss izkārtoja lielisku pozīciju Rūnijam, kurš nespēja trāpīt pustukšos vārtos. Tāpat laba vārtu gūšanas iespēja bija uz maiņu nākušajam Rosam Bārklijam.

Cīņas 76.minūtē Beinsa izpildīja tiešo brīvsitienu, arī šoreiz teicami vārtos darbojoties Sirigu. Turpinājumā Anglija būtiski pārņēma grožus savās rokās, taču lieliski savā soda laukumā darbojās itāļu aizsardzība. Tikmēr spēles kompensācijas laikā Andrea Pirlo ar spēcīgu sitienu nodrebināja angļu vārtu pārliktni, pēcāk mača galvenajam tiesnesim paziņojot par cīņas beigām.

Kā zināms, dienas pirmajā spēlē Kolumbija C apakšgrupas ietvaros ar 3:0 pārspēja Grieķiju, bet grupas otrajā spēlē vēlāk spēkosies Kotdivuāra ar Japānu.

Tikmēr D apakšgrupā sestdien Kostarika negaidīti ar 3:1 pārspēja spēcīgo Urugvajas izlasi.