Tehnika
Auto un moto

Sniegs un apledojums daudzviet apgrūtina braukšanu0

Foto – LETA

Šorīt sniegs un apledojums daudzviet apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Sniegotos un slidenos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 86 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības, informē “Latvijas Valsts ceļi”.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir Vidzemes šoseja (A2) posmā no Vangažiem līdz Virešiem, Valmieras šoseja (A3) posmā no Murjāņiem līdz Braslas tiltam un no Stalbes līdz Valkai un Rīgas apvedceļš posmā no Salaspils līdz Babītei (A5).

Tāpat Daugavpils šoseja (A6) posmā no Ogres līdz Pļaviņām, Bauskas šoseja (A7) visa maršruta garumā, Jelgavas šosejas (A8) visa maršruta garumā, Liepājas šoseja (A9)  posmā no Rīgas līdz Anneniekiem, Ventspils šoseja (A10) visa maršruta garumā, Grebņeva-Medumi (A13) posmā no Grebņevas līdz Rēzeknei, Rēzeknes apvedceļš (A15), Kokneses šoseja (P80) visa maršruta garumā.

Reģionālie autoceļi apledo Rīgas, Aizkraukles, Bauskas, Cēsu, Dobeles, Jelgavas, Kuldīgas, Ogres, Rēzeknes, Talsu, Tukuma, Valkas, Valmieras un  Ventspils apkārtnē.
Autovadītājus aicina būt īpaši piesardzīgiem un izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu, distanci un braukšanas stilu. Mainīgajos laika apstākļos uz ceļiem var veidoties tā saucamais “melnais ledus”, kas ir neredzams un īpaši bīstams. Tas īpaši var veidoties ceļu posmos kas atrodas blakus ūdenstilpnēm, meža apvidū, kā arī uz tiltiem un pārvadiem. Apledojums var veidoties negaidīti un ļoti ātri.

LA.lv