×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
26. jūnijs, 2016
Drukāt

Šnore: Junkeram ir jāatkāpjas no sava amata, pretējā gadījumā Eiropa izirs (55)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Edvīns Šnore

Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājam Žanam Klodam Junkeram ir jāatkāpjas no sava amata, pretējā gadījumā komisija turpinās iesākto un Eiropa mūsu acu priekšā pamazām izirs, paziņojumā medijiem pauda Nacionālās apvienības (NA) Saeimas deputāts Edvīns Šnore.

Politiķis norādīja, ka pirms vairākām nedēļām Saeimas Eiropas lietu komisijā tika apstiprināta Latvijas negatīvā pozīcija attiecībā uz Eiropas komisijas priekšlikumiem ieviest obligātas kvotas migrantu sadalei pa ES valstīm un noteikt sodus tiem, kas šīs kvotas neievēro – 250 tūkstošus eiro par katru neuzņemto migrantu.

“Tā bija EK augstprātības un cinisma kulminācija, ar kuru Junkers izaicinoši nāca klajā trīs nedēļas pirms Lielbritānijas referenduma. Eiropas lietu komisijas sēdē es paudu, ka ir žēl noskatīties, kā Junkers pats ar savām rokām grauj Eiropas savienību. Nu tas ir noticis. Referendums ir aiz muguras un Eiropas Savienībā (ES) ir kļuvis par vienu valsti mazāk. No ES izstājās piektā lielākā pasaules ekonomika! Izskatās, ka Briselē notikušā konsekvences vēl īsti neapjēdz. No ekonomiskā viedokļa tas būtu tāpat, kā ja no ES būtu izstājušās kopā ņemot Latvija, Lietuva, Igaunija, Somija, Zviedrija, Dānija, Īrija, Čehija, Slovākija, Slovēnija, Horvātija, Portugāle, Grieķija, Malta, Kipra, Luksemburga, Ungārija, Rumānija un Bulgārija,” uzsvēra Šnore.

Deputāts norādīja, ka tikai aklais neredz – tas ir katastrofālās EK politikas rezultāts. “Runa nav tikai par pilnīgi aplamo migrantu krīzes risināšanu vai apšaubāmo Grieķijas lāpīšanu. Runa ir par attieksmi. Cilvēkiem nepatīk, ka viņiem ar varu kaut ko uzspiež un ignorē viņu viedokli. Tā vairs nav tā brīvā Eiropa – nacionālo valstu savienība, par kuru cilvēki balsoja, kad stājās ES. EK vadītājs Junkers savu Napoleona ambīciju pārņemts ir sācis lemt tautu likteņus pretēji viņu gribai. Taču ar varu un uzspiešanu Eiropu nevar apvienot. Tam ir bēdīgi piemēri gan 19., gan 20., gan nu jau, liekas, arī 21.gadsimtā,” pārliecināts Šnore.

NA deputāts norāda – ja mēs negribam, lai Eiropas Savienība izjūk pilnībā, Junkeram ir jāatkāpjas. “Pretējā gadījumā Junkera kabinets (kurā diemžēl ir arī viens paklausīgs Latvijas pārstāvis) turpinās iesākto un Eiropa mūsu acu priekšā pamazām izirs,” tā Šnore.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Lielbritānijas izstāšanos no ES atbalstījuši 51,9% referenduma dalībnieku. Par izstāšanos nobalsojuši 17,4 miljoni referenduma dalībnieku, bet par palikšanu ES – 16,1 miljons. Līdz ar to izstāšanās piekritēju balsu pārsvars ir nepilni 1,3 miljoni.

Pievienot komentāru

Komentāri (55)

 1. Pilnīgi precīzi! Nezinu vai tur ir kādi talantīgi politiķi kuri varētu ieņemt šo posteni un kaut ko jēdzīgu arī izdarīt, bet Junkers ir klajš apvainojums cilvēces vidējam intelektam.

 2. Tie latvieši vienmēr ir naski runāt par to, ka kādam būtu jāatkāpjas, bet līdz ko paši tiek amatos, tā vairs neredz pamata, lai atkāptos.

 3. Vēsturiski fakts,- kandidāts no Latvijas uz ievēlēšanu Eiropas (eiropiešu) komisijas pr-ja amatā V.Dombrowskis no savas kandidēšanas pirms balsojuma atteicās, un, kā ziņots presē,- par labu luksus kandidātam no Luksembūras Junkrea kungam.

 4. Domāju, ka lielam vairumam nav pieņemama ES kā valsts veidošana ar nenormālo birokratizāciju/neefektivitāti pieņemot lēmumus. Federatīvas attiecības jau šķiet saprotamākas. Esmu no tiek, kas uzskata, ka ES ir tikai posms Latvijas vēsturē. No valsts administrētājiem ir atkarīgs, cik veiksmīgi izmantosim ES dotās iespējas. Iespējas, kādas bija pirms iestāšanās ES, jau “profesionāli” neizmantojām. ES valstīm ir dažādas intereses atrodoties savienībā. Ja domājam, ka Vācija un Francija ir bezgalīgi ieinteresētas būt donorvalstis, tad ES pastāvēs “mūžu-mūžos”. Realitātē mēs esam atkarīgi gan no Krievijas jukšanas sekām, gan ES donorvalstu vēlmēm.
  Lielbritānijas izstāšanās nebūs bez sekām (jau šobrīd ir), tādēļ paši jau palikuši domīgi. Jebkurā gadījumā, tas norāda uz būtiskām problēmām ES pastāvēšanai.

 5. Liberastiem protams dikti nepatīk Šņores teiktais,kur nu vēl ja ir pieminēts Vienotības svētais. Tāda apgrēcība!

  • Tie “liberasti” nāk no krievu leksikona. Tā kā skaidrs, kur smēlies savas gudrības. Pie mums, proti, Latvijā nav nedz liberasti nedz liberāļi. Tas ir vairāk Žirika laukumiņš. Bet ja pēc būtības, tad ja cilvēks runā muļķības, tad tas var nepatikt bez kaut kādas saistibas nedz ar liberastiem, pindosiem, ukropiem, vatnikiem un citiem mīklainas krievu pasaules pārstāvjiem nedz mūsu valsts lasītājiem. Un tam nav nekādas sakarības ar to, cik droši viņš tās muļķības gāž.

   • Es kā nacionāli nioslaņota latviete sāku nosvērties lietot šo Krievijas ieviesto terminu, JO mums nav izveidots nicinoss apzimējums šam ekstrēmistiskajia ideoloģijai ar multikulturālisms, uzbrukums Eiropas tautām, valstu valstiskumam, dzimumu lomām, demokrātiskai pārvaldes formai u.tml.
    Lai ari tas nenāk un nenāk pār lūpām – mele negriežas to lietot, jo tas patiešām ir krievijas ieviests termins. Bet nu vai nu lietojam šo pašu vai ieviešam savu. Sī ekstrēma ideoloģija ir pārāk mutēta un daudzšķautņaina, lai būtu viegli tai piemeklēt labskanīgu vārdu.

    • Tieši tā es ari stādijos sev to priekšā. Par nožēlu jāatzīstās ka pārāk lielas deformācijas atstājusi krievu kolonizācija mūsos. Ja jau izņēmot krievu un krievu maternij neko citu neesi lietojis, tad dabīgi rādās, ka izteiksmīgāk par liberastiem, pindosiem un tvoju matj pasaulē nekā nav. Jā, un vel Kabzonā dziedāšanu (blēšanu).

 6. Domāju, ka būtu loģiski, ja Junkers atkāptos uz tāda notikuma fona. Pārāk aizdomīga ir arī viņa brauciens pirms dažām dienām, par spīti visiem, pie Putina. Tā izskatās, ka Junkers, tā patās kā mūsu jauneklis, grib izskatīties lielāks prāvietis par visiem pārejiem. Un nevajadzēja aizskart Dombrovski! Tas ir pavisam negodīgs, avīžniecisks paņiemiens, proti, pa ceļam apķēzīt politiskos sāncenšus. Tēlot Lāčplēsi kopā ar Kaimiņu var kādā Latvijas Saeimas komisijā cerot uz elektorāta vientiešu simpātijām, nevis tādā atbildīgā amatā kādā šodien ir Valdis. Valdis tādas puiciskas rīcības nav sev atļavies pat būdams mūsu valsts vadītājs.

  • Un tomēr Dombrovska pozicija sarūgtina, un liek kaunēties. GRAUJ latviešu nacionālo pašapziņu. kas ir milzigs pārinodarījums savai tautai.
   viņi tur atrodas, lai darbotos pašlabumam, multimiljardieru labumam un pretēji savu tautu vitālām interesēm.

 7. no kuras bedres tu izrāpies?

 8. Būtu labāk taisījis Kino un turējis muti par to ko pats nejēdz. Lielbritānijas referendums nav galējais spriedums, kādam būtu jāuzsāk izstāšanās process pēc TEU 50 panta, bet Deivids Kamerons ne tikai atteicās to darīt bet arī demisionēja atstājot UKIP iespēju turēt vārdu saviem vēlētājiem. Bet visiem ir vairāk nekā skaidrs ka tā ir politiska pašnāvība gan Londonas mēram Borisam Džonsonam gan UKIP līderim Farāžam. Abi jau ir izteikušies ka iespējams ir jāatliek izstāšanās process, jo labi apzinās, ka tas ne tikai sagraus šo “5. lielāko ekonomiku” bet arī nolaidīs pa burbuli mārciņas vērtību. Tajā pat laikā, bez britu ietekmes ES beidzot būtu spējīga atrast kopīgu valodu lai radītu ne tikai monetāro savienību bet arī fiskālo līdz ar to atrisinot ārkārtīgi daudz problēmu arī Latvijā, bet par to jau neviens nerunā.

  • Nemaldināsim lasītājus. Rakstā es neuzgāju ka Edvīns Šnore būtu minējis ka Lielbritānijas referendums ir kaut kāds galējais spriedums. Brexit ir tikai process kuram sekos dziļas konsekvences pateicoties Junkera nedemokrātiskai rīcībai un neizdarībai. Brexits bija tikai signāls vai Britu valdiida ofisiāli iesniedz atluugumu no ES, vai pat aturās no izstāšanās redzot jucekli ko tas rada. Nez kāpēc Junkers steidzina izstāšanos?

   Ņesim vērā kad mēs atrodams nevienlīdzības stāvokli kur elitie oligarhi pārņem varu pāri pārejai sabiedrībai – tāda muižnieku zemnieku situācija. Citos vārdos, viņi caur naudu ir noteicēji kas grauj demokrāciju, veido sev labvēlīgus likumus, nodokļus, procesu mahinācijas un uzpērk atbalstu no mazdomīgiem kas grib pakļauties varas iestādes sistēmām, īpaši kur varas nau sabiedrības uzraudzībā. Neesi vienkāršs zaldāts, esi cīnītājs par demokrātiju visiem.

 9. Palasiet vairāk par to, kādēļ briti balsoja par izstāšanos. Nebūt ne kaut kādu ”acīmredzamu” un ”komplicētu” ES likumu, normu un to radīto seku dēļ. Liela daļa vēlētāju, kā paši atzīst – balsoja, protestējot pret savu(!) valdību. Citi balsoja tādēļ, ka kampaņa balstījās 2 lielos saukļos – valdība medicīnai novirzīs 350 miljonus, ko tagad katru nedēļu maksā ES; un automātiski samazināsies ES viesstrādnieku (nevis bēgļu) imigrācija. Abus no šiem apgalvojumiem politiķi tagad ir paņēmuši atpakaļ, jo, protams, no sākta gala tie bija nereālistiski. Protams, ES ir problēmas, bet ir melīgi apgalvot, ka briti izstājušies kaut kādu niansētu ES problēmu dēļ. Nepavisam. Gūglētākais jautājums šobrīd ir ”kas ir ES?” Cilvēki pat to nezina, kur nu vēl masveidā izprot ES ietekmi uz valsti. Atgādināšu, ka Skotija, Ziemeļīrija un Londona bija par palikšanu ES.

 10. Kur garantija, ka ASV oligarhu mafija ieliks ES valdībā labāku, tādu , kuram neinteresētu oligarhu pieprasījumi?

 11. Par ko noklusē šnoristi – Rietumkrātiņa neprātīgās patērēšanas ideoloģijas propagandētāji:
  “….. Lai “restartētu” šodienas Rietumu civilizāciju, būtu nepieciešams pavisam cits, alternatīvs modelis, kura šobrīd nav, un diez vai tas var parādīties, jo tas nozīmētu, ka būtu jāatsakās no visa tā, kas šobrīd veido šīs civilizācijas pamatus – no kapitālisma, liberālisma, demokrātijas un tā tālāk.”
  Harijs Tumans: Tagadējās Rietumu vērtības ir radušās kristīgo vērtību nolieguma rezultātā
  (Aprinkis.lv, 19.01.2016.)

  • Savādāk. Kristietības importēšana no Tuviem austrumime uz Eiropu ir eiropas civilizācijas gala sākums.

   • Ceru, ka Eiropa attapsiesun sāks beidzot atšķirt savu no svešā.
    Nevajadzīgi ielaista sveša ideoloģija. Pilnīgi lieki. no reģiona, kur valda nesaticība, pārapdzīvotība u.c. ligas. Un mums pilnīgi sveša mentalitāte. pilnīgi sveša

 12. Žanam Klodam Junkeram esot jāatkāpjas, lai ES neizirtu,- tāda doma pausta šajā rakstā. Tomēr paliek aktuāls jautājums – vai EK priekšsēža atkāpšanās tiešām spēs izglābt ES?
  Neviena savienība nav mūžīga virs Zemes; īsto laiku var vienīgi pasteidzināt vai arī mēģināt kaut kā tikai mazliet aizkavēt.

 13. ne jau Eiropa sairs, bet Eiropas savienība.

 14. Edvīns Šnore grib likties gudrāks par citiem un grib sev popularitāti taisīt. Bet faktiski nespēj piedāvāt konkrētu risinājumu, tikai tukša muldēšana. Nav noslēpums, ka Nacionālā apvienība kopš seniem laikiem ir slepena Krievijas atbalstītāja.

  • kāpēc Šnorem vienam pašam jādara arī pārējo 99 deputātu darbs ?
   Naudiņus ta saņem visi un katru mēnesi !
   Jeb tu līdz vemšanai neieredzi latviešus ??

 15. Šim kroplīgajam veidojumam tik un tā jāsabrūk, kās tas ir noticis ar visām impērijām.

 16. Diemžēl tā ir taisnība – stulbā un augstprātīgā Junkera ES politika izgrūda no ES Lielbritāniju un kuras nākošās – vīzijā vai nav apsolīta vieta kādā Gazprom valdē? Laikam ES to nekad nesapratīs vai negribēs saprast…

  • Diemzheel, tas nebuut nav neiespeejami. Vai nu taapat vien Junkers aizjaadiijaas uz Leningradu teergaat par sankcijaam. Fotograafijaa Putina skatiens bija visai izteiksmiigs – Nu chto, pripolz, g…no.
   Cieniijamie valstiski domaajoshie Latvijas EU deputaati, ciinieties par valstu sapraatiigi domaajosho vadiitaaju apvienoshanu, lai visi kopaa vareetu patriekt no EU virsotnes shos vaajpraatiigos kreisos liberaaljus.

 17. KĀ MĒS DZĪVOSIM, JA “ES” IZIRS, BEIGAS! GLĀB, KO VARI, ŠŅORĪT !!! 🙂

 18. Pilnībā piekrītu! To ka briti izstājās no ES ir vainīga pati ES ar saviem stulbiem likumiem. Nevar noliegt cilvēkiem būt DABĪGIEM,piem.,gurķi nevar būt līki,vistām,ko apēdīs pēc pāris mēn.jābūt labām “istabām”,un kādus tik vēl stulbumus viņi neizdomā.Tieši mūsu senči dzīvoja pēc DABAS likumiem un nebija vistu gripas un cūku mēra.Kas par daudz,traS PAR TRAKU.PSRS LAIKĀ JAU GANA DZĪVOJĀM PĒC GOSTa.Ja nekas nemainīsies ES likumos un tikumos,labi nebūs !!Jādod katrai valstij lielāka autonomija kaut vai vistu audzēšanā utt.

 19. Es ari pilnibā piekrītu, ka Junkeram un ne tikai viņam, ir jāatkāpjas.

 20. Zīmīgi, ka visā šitajā ņudzeklī atkal nelielu labumiņu sev ir ievinnējusi Krievija.

 21. Lembergs reiz vienā intervijā žani junkeru raksturoja kā klaunu ,ākstu ,efiņu un īstu Švaukstu.
  Grūti tam nepiekrist.

  • Lembergs tak’ zina, ka “Jūrmalgeitas princips” – liksim lielāko junkuru – nav radies Jūrmalā. Ja ASV par prezidentu kļūs D.Tramps, tad šnoristi šais Ziemsvētkos aizlūgs par Junkura kunga veselību!

  • iemācijies ko teikt, ka liekas gluži spontāni. Suflieris vairs nav vajadzīgs. Bet Junkers nav ar pliku roku ńemams jo ar savu augstprātibu ir spējīgs sagraut ES. Eiropas Savienība ir vajadzīga bet tai ir daudz jāmainas.

 22. Lēnumai būs bēdīgs prāts!

 23. Junkeram, un ne tikai viņam, ir jāpazūd no politiskās skatuves. Es gan šaubos vai vairākums deputātu būs gatavi izvirzīt šādu prasību. Kā tas arī nebūtu, ir svarīgi, ka vismaz kāds redzams politiķis to dara.

 24. 100% piekrītu viedoklim ,to ilgstoši mēģināja iegalvot Briselei britu pārstāvji ,nesanāca ! Vai tad PSRS CK politbiroja ģenerāllīnija bija kļūdaina ? Nē ! Tāpat arī Briselē ,nau kļūdas ,briti paši dumji un lai vācas !
  Bēdīgi bet šāds Vācijas un Francijas politiskās līnijas diktāts Briselē novedīs ES līdz sabrukumam. Tā tas būs ja netiks sadalīta vara !

  • Bet, kas gan riikojas Vaacijaa? Tie pashi “darbaljauzhu intereshu aizstaavji” – vicekanclers zocikjis Gabriels (SPD) , aarlietu ministrs Shteinmeijers (SPD), kanclere Merkele (CDU), kas dzimusi Hamburgaa, bet jau no agras beerniibas dziivojusi DDR, bijusi gan pionieros gan Briivaas vaacu jaunatnes (komjaunatnes) biedre, aciimredzot ielikta “pareizajos” raamjos, Bundesprezidents Gauks taapat no DDR. Kas tad iisti paarvalda Vaaciju?
   Viens no EU “oberfiireriem” – taapat arii zocikjis Martins Schulcs (SPD).

 25. Pa otram lāgam junkerveidīgie varēs Latviju un pārejo Pribaltiku atdot mīłā miera dēł krievam.

 26. Angļi jau ir savākuši balsis jaunam informatīvam referendumam.Par to ka patreizeja ES vadība ir nespējīga un strādā Kremļa labā nav šaubu.Arī tas ka tiek ļauts latviešu 4.maija kliķei veikt savu tautas iznīcinašanas politiku,tautu turot uz iznīcības sliekšņa,ir šīs vadības nopelns

 27. Simtstūkstots reiz jāpiekrīt! Atbildēt

  Junkersveidīgā autokrātija pieder citiem laikiem. Tā ved uz neapmierinātību un nelaimi. E.S. ir jāpārveidojas citādi tā izirs. Ar bīstamiem, haotiskiem rezultātiem….. un tad, pa otram lāgam, Amerikai un Anglijai būs jānāk glābińā.

 28. Patiešām komplicēta situācija, jo dalībvalstis Eiropas Komisijā šobrīd pārstāv arī tādi politiķi, kuri nepavisam nepārstāv savas izcelsmes valsts iedzīvotāju vairākuma viedokli. Latvijas Saeimai būtu jāpievēršas jautājumam par to deputātu atrašanos Eiropas Savienības parlamentārajās un pārvaldes struktūrvienībās, kuru darbība nesaskan ar izcalsmes valsts interesēm. Bet pirms tam demokrātiski jānoskaidro valsts iedzīvotāju pozīcija. Te nav runa par izstāšanos vai palikšanu no ES, bet par nostāju pret ekonomiskās (dalībvalstu parādu dzēšana), sociālās krīzes (t.s. ‘bēgļu’ migrācija’) un politiskās krīzes (Lielbritānijas izstāšanās) pamatjautājumiem. Ja nekas nemainīsies, tad varam rēķināties ar voluntāru un augstprātīgu rosīšanos EK kabinetos un sanāksmēs, turklāt par dārgu samaksu. Ja Lielbritānija patiešām bija tik liela ES ekonomikas daļa, tad, tai aizejot, mums būs jāsamaksā birokrātiskās pārvaldes uzturēšanas starpība. Šādai ‘labdarībai’ es neesmu gatavs.

 29. Katastrofa notika pirms 25 gadiem, kad pēc 1991.g.17.marta referenduma politikāņi ar B.Jelcinu priekšgalā nolēma uzmest visu un visus. Vēsture atkārtojas…..
  p.s. Vajadzēja Kameronam pamācīties no auseklīšiem, kuri 1991.g.3.martā sarīkoja aptauju, bet par pievienošanos Eirozonai vispār iztika bez demokrātijas “širmja”.

 30. Tāpat izirs, atkāpsies vai ne,arī LV izstāsies,bet jautājums kurš mūs atkal savāks?? jo mēs vieni pastāvēt nevaram un nevarēsim.
  JĀLŪDZ DIEVS,NU TIKAI NE KRIEVS,VIENALGA KURŠ TIKAI NE KRIEVS!!!

  • Bērniņ- aizej pie mammas lai samaina pamperus. Vai Tu esi redzējis dzīvu krievu , vai tikai klausies i – neta pasakas par krievu bubuli? Es un tūkstošiem manu laikabiedru piedzimām un dzīvojām pie krieviem un bijām laimīgi. Tev nav nekādas saprašanas par krieviem , tad beidz “smirdēt” šeit. **

  • No ģeopolitiskā nākotnes perspektīvu viedokļa, Krievijai un Eirāzija savienībai ir labākas attrīstības perspektīvas kā ES

 31. Pilnīgi piekrītu Edvīnam!

 32. Patiešām var parakstīties zem katra vārda. Lai kāda tā mūsu Saeima, bet bez tā valsts nevarētu pastāvēt un labi, ka arī tur ir lemt spējīgi cilvēki, kas prot pamatot un aizstāvēt taisnību. Paldies Edvīnam par darbu. Būtu mums tādi pārstāvju ES, varētu arī tur palikt.

 33. Parakstos zem katra šeit Šņores rakstītā vārda !!!

  • Paldies Edvīnam Šnorem par trāpīgiem formulējumiem. Jāvāc domubiedri un jāstiprina sabiedrība, nevis brigmaniski jāveģetē.

Draugiem Facebook Twitter Google+