×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
15. maijs, 2018
Drukāt

Sola pārskatīt divu eiro iebraukšanas maksu Jūrmalā motocikliem (1)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Ilustratīvs attēls

Pēc motobraucēju protesta, kas otrdien tika sarīkots pie Jūrmalas domes, pilsētas vadība sola pārskatīt maksu, kas jāmaksā par motociklu iebraukšanu kūrortpilsētā. Šobrīd par motocikla tāpat kā par automašīnas iebraukšanu Jūrmalā jāmaksā divi eiro, otrdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

“Kāpēc jāmaksā par diviem riteņiem tikpat daudz, cik jāmaksā par četriem riteņiem?” sašutis bija motociklists Andrejs. Viņš bija viens no aptuveni simts motobraucējiem, kuri otrdien Jūrmalas domes stāvlaukumā atstāja savus motociklus, neļaujot citiem transportlīdzekļu vadītājiem novietot automašīnas. Jūrmalas dome lēmumu ieviest iebraukšanas maksu pilsētas teritorijā arī motociklistiem pieņēma pērn 1. aprīli. Arī pirms gada motobraucēji cīnījās pret šo kārtību, taču bez rezultātiem.

Šodien par motociklistu aktivitāti negaidīti interesi izrādīja arī domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis (ZZS). Viņam tika iesniegts motobraucēju iesniegums ar prasību atcelt maksu motociklu īpašniekiem. Truksnis protestētājiem skaidroja, ka maksa ieviesta ar mērķi novirzīt ārpus pilsētas tranzīta plūsmu un sargāt kūrortu no izplūdes gāzēm un trokšņiem, rūpējoties par ekoloģiju.

“Tātad no 1. aprīļa līdz 30. septembrim mēs maksājam šo ekoloģisko nodevu, bet pārējā laikā te var braukt iekšā kaut vai ar naftas cisternu? Jūs spēlējaties ar šiem vārdiem! Pusgadu šeit ir ekoloģija, pusgadu nav!” neapmierināts bija Latvijas Motoklubu asociācijas sekretārs Arnis Blodons. Motobraucēji uzstāja, lai Jūrmalas dome diferencētu maksu atbilstoši transportlīdzekļa piesārņojuma apjomam, un draudēja pārsēsties automašīnās, kas radītu daudz lielāku piesārņojumu pilsētā. Truksnis piekrita, ka par to var diskutēt, jo motocikli Jūrmalā vienlaikus piesaista tūristus un lielākos pasākumos ir interesanti apskates objekti.

Motobraucēju asociācijas iesniegums vēlāk tika izskatīts arī Jūrmalas domes atbildīgajā komitejā. Atsaucoties Trukšņa aicinājumam, komitejas sēde tika pieņemts lēmums izveidot jaunu darba grupu, lai pārskatītu jautājumu par iebraukšanas maksu Jūrmalā.

Tikmēr Jūrmalas pašvaldības policija atklāj, ka aprīli noformēti 650 protokoli par iebraukšanu Jūrmalā bez caurlaides. Šogad mainīta iebraukšanas kārtība, un ar vienu dienas caurlaidi īpaša režīma zonā var iebraukt neierobežotu reižu skaitu tajā datumā, kuram caurlaide iegādāta, nevis tikai vienu reizi, kā tas bija iepriekšējos gados. Tādējādi šogad izrakstīto sodu skaits varētu samazināties.

Kopš pagājušā gada, kad tika ieviesta stingrāka iebraukšanas maksas kontrole un sāka darboties īpašas fotokameras, kas fiksē Jūrmalā iebraucošo automobiļu numurus, tiek identificēti aptuveni 90% pārkāpēju. Sods par iebraukšanu kūrortpilsētā bez caurlaides ir 50 eiro. Kopumā par pērno un šo gadu apmaksāta vien piektā daļa no kopējā sodu skaita. Desmitā daļa sodu pārsūdzēti, taču tiesas lēmušas par labu Jūrmalas pašvaldībai.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =========

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

Draugiem Facebook Twitter Google+