×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
11. augusts, 2013
Drukāt

Somālijas islāmisti nozaguši britu humāno palīdzību 480 000 mārciņu vērtībā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Somālijas islāmistu kustība “Shebab” nozagusi Lielbritānijas finansētus humānās palīdzības sūtījumus 480 000 sterliņu mārciņu (aptuveni 390 000 latu) vērtībā, svētdien atklājies Lielbritānijas Starptautiskās attīstības departamenta ikgadējā atskaitē.

Zādzības notikušas Somālijas dienvidos laika posmā no 2011.gada novembra līdz 2012.gada februārim.

Apzagtas Lielbritānijas Starptautiskās attīstības departamenta partnerorganizācijas, kurām departaments sniedz finansējumu humānās palīdzības projektu un programmu īstenošanai Somālijā.

Lielbritānijas humānās palīdzības budžets nav pakļauts valdības taupības programmai un nesen sasniedza ANO noteiktos 0,7% no bruto nacionālā ienākuma.

Nule kā atklātās zādzības ir raisījušas nopietnas bažas par to, kā šī nauda tiek tērēta.

“Tādi incidenti, kā šis, kur britu nodokļu maksātāju nauda nonāk to cilvēku rokās, kas cīnās pret mums, nav pieņemama,” laikrakstam “Sunday Telegraph” uzsvēra Konservatīvo partijas politiķis Džeralds Hauards.

Starptautiskās attīstības departamenta preses pārstāvis norādīja, ka, strādājot tādās nestabilās valstīs kā Somālija, vienmēr pastāv risks, bet departaments dara visu iespējamo, lai šādas zādzības nepieļautu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+