×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
10. decembris, 2015
Drukāt

Somija plāno nodarbināt patvēruma meklētājus bez atalgojuma (8)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Somijas valdība publiskojusi stingrākas imigrācijas politikas nostādnes, cita starpā paredzot, ka patvēruma meklētājiem būs jāstrādā par velti un jāatzīst somu kultūra un sabiedrība.

Saskaņā ar jaunajiem pasākumiem regulāri divreiz gadā tiks izvērtēti ap­stākļi patvēruma meklētāju mītnēs un, ja nepieciešams, anulētas uzturēšanās atļaujas.

Pēc pēdējā Afganistānas situācijas izvērtējuma Somijas valdība paziņojusi, ka vairs nepiešķirs patvēruma meklētājiem no Afganistānas dienvidiem un austrumiem papildu aizsardzību, ko pieprasa personas, kas apgalvo, ka tām draud nāve vai spīdzināšana.

Somijas premjerministrs Juha Sipila norādīja, ka jaunie pasākumi mazinās valsts pievilcību patvēruma meklētāju vidū.

Šogad Somijā ieradušies aptuveni 32 000 patvēruma meklētāju, bet pagājušajā gadā to skaits bija tikai 3600. Valdība paziņoja, ka arī paātrinās deportācijas procesu personām, kas ne­kvalificējas patvēruma saņemšanai, un lēš, ka tiks noraidītas aptuveni divas trešdaļas pieprasījumu.

Somijas ekonomikai samazinoties ceturto gadu pēc kārtas, valstī palielinājies negatīvais noskaņojums pret imigrantiem, sevišķi pēc policijas pagājušā mēneša paziņojumiem, ka vairāki patvēruma meklētāji tiek turēti aizdomās par izvarošanu.

Palielinājies arī vardarbīgu noziegumu skaits pret patvēruma meklētājiem.

Valdība norādīja, ka izvērtēs iespējas nodarbināt darbspējīgā vecuma patvēruma meklētājus, lai dotu viņiem jēgpilnu darbu un tādējādi mazinātu spriedzi. Tostarp, iespējams, piedāvājot tiem neapmaksātu darbu.

Valdība arī sagatavos informāciju par somu kultūru un sabiedrību, uzsverot sieviešu un bērnu tiesības, ar ko imigrantiem būs jāiepazīstas.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. KA SOMIJĀ TĀ IZLĒMUSI!!! Dullais Dauka ,tu esi pārāk humāns! Nezinu, ko tu teiktu, ja sadedzinātu tavu meitu kāds imigrants, kurš uz Somiju atkūlies PILNĪGI NESAUKTS UN NEAICINĀTS!?? Ko tu teiktu, ja kāds imigrants tavas tautas kultūru un tradīcijas bradātu ar savām netīrajām kājām, tu taču nestāvētu kā auns nepriecātos!?? Tā jau nu pilnīgi nebūtu, ka 100% par velti, bet sava iztika būtu jānopelna nevis jāparazitē uz somu grūti, sūri sastrādāto!!! Visa somu labklājība nākusi grūtā darbā, ņemot vērā valsts atrašanās vietu un bargo klimatu!

  2. Darbs BEZ atlīdzības , ļoti pareizs risinājums klaidoņiem no austrumiem un dienvidiem un NEKĀDU uzturēšanās atļauju, nekādu naudu! Tā var atrisināt “bēgļu ” krīzi! Plašu reklāmu – par jaunajiem NOTEIKUMIEM “bēglīšu” zemēs un vazaņķu straume APSĪKS!!!!!

  3. “Somijas valdība publiskojusi stingrākas imigrācijas politikas nostādnes, cita starpā paredzot, ka patvēruma meklētājiem būs jāstrādā par velti un jāatzīst somu kultūra un sabiedrība.” Baigi, ja tā varētu būt taisnība… Visu varētu koncīzi apzīmēt ar vienu vārdu – NACISMS! Vienā ziņā, paldies augstākajam, Latvija, kuru reizēm daža “draudzīga” kaimiņvalsts ir dēvējusi par nacistisku, patiesībā ir liberālisma iemiesojums, jo tur netiek no imigrantiem (okupantiem) prasīts “neiespējamais” – lai tie atzītu latviešu kultūru un sabiedrību!

  4. Beidzot somi sapratuši. Gribi šeit dzīvot – strādā. Nestrādās jau – citur 1000 pabalsts un dzīvoklis…

  5. Lai strādā cūku fermās.

  6. Kā tas atšķiras no vergiem?

    • ar to, ka 1) šiem patvēruma meklētājiem ir izvēle atgriezties savā dzimtenē. Šeit viņus neviens netur. 2) Ir iespēja doties uz Vāciju, Norvēgiju, kur viņus izmitinās viesnīcās, dos ēst un apģērbs. Par to nebūs jāstrādā.

    • tik smuki izskatitos,ka mellishi,tiritu balto sniedzinju un ledu no trotuariem nost…garlaicigi ari nebutu vinjiem

Draugiem Facebook Twitter Google+