Mobilā versija
Brīdinājums -2.9°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
16. janvāris, 2014
Drukāt

Šopēns etnomūzikas stilā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

17. janvārī Liepājas Latviešu biedrības namā Liepājas Simfoniskais orķestris aicina klausītājus uz visai neierastu koncertprogrammu “Šopēns piecos kontinentos” no koncertcikla “Lielo dzintaru gaidot”.
“Dzirdēsiet Šopēnu tādu, kādu vēl nekad nebūsiet klausījušies! Tās būs Šopēna skaņdarbu aranžijas dažādu tautu etno mūzikas stilos,” sola lietuviešu diriģents Aleksandrs Šimelis, kas koncertā stāsies Liepājas Simfoniskā orķestra priekšā.
Klausītāji dzirdēs gan vokālu, gan ierastos instrumentus, kā piemēram, vijoli, ģitāru, bungas un citus, gan arī dažādus tradicionālos un eksotiskos instrumentus no visas pasaules – Japānas, Ķīnas, Nepālas, Mongolijas, Rietumāfrikas, Austrālijas, Tuvajiem Austrumiem un Kaukāza, kā arī senās Persijas. Īpaša koncerta vērtība – slavenās poļu multiinstrumentālistes, dziedātājas, komponistes un muzikoloģes Marijas Pomjanovskas un viņas ansambļa līdzdalība.
Marija Pomjanovska savulaik kā čelliste absolvējusi Friderika Šopēna Mūzikas universitāti Varšavā, pēc absolvēšanas pievērsusies dažādu tautu tradicionālajai mūzikai, kā rezultātā viesojās ļoti daudzās zemēs dažādās pasaules malās. Piecus gadus viņa nodzīvojusi Japānā, kur sadarbojusies arī ar pasaulslaveno čellistu Jo-Jo Ma, pēc čellista pasūtinājuma radot mūziku, kuru kopā atskaņojuši dažnedažādās koncertzālēs visā Japānā, tai skaitā arī Japānas imperatora ģimenei. Dažādu Polijas, kā arī starptautisku apbalvojumu saņēmēja Marija Pomjanovska izdevusi vairāk kā 20 CD ierakstus, producējusi daudzas filmas, TV un radio programmas.

Pievienot komentāru

Aktiera acis pasaka vairāk nekā vārdi. Baibai Indriksonei – 85Lai gan populārajai teātra un kino aktrisei Baibai Indriksonei 22. februārī jau paliks 85 gadi, viņa joprojām trijos teātros spēlē izrādēs un jūtas labi.
Draugiem Facebook Twitter Google+