×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
9. jūnijs, 2014
Drukāt

Šovasar uzņems pirmo latviešu 3D filmu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Īstenojot filmēšanas ciklu teju divu mēnešu garumā, kopš jūnija sākuma aktīvi norisinās Latvijā pirmās 3D filmas izveide, kas vēstīs par nākotnes Rīgu – “Rīga-2041”. Kopš projekta sākumposma filmēšanas komanda ir kļuvusi plašāka, piesaistot pašmāju un starptautiska līmeņa kinoindustrijas lietpratējus.

„Ir fascinējoši vērot, kā visa filmēšanas komanda entuziastiski strādā jaunajā tehnoloģijā. Pat garās darba dienu stundas nešķiet problēma, jo filmēšanas laukumā valda laba atmosfēra,” par filmas uzņemšanu stāsta filmas mākslinieciskā vadītāja Astra Zoldnere. “Mūsu komanda ir kļuvusi plašāka, kā arī tā ir ieguvusi starptautisku šķērsgriezumu, komandai pievienojoties arī kaimiņiem no Igaunijas. Filmas izveidē iesaistījies arī igauņu operators Gunnar Laal, igauņu kino mākslinieks Kristjan Suits, režisore Triin Ruumet, kā arī pieredzējušais pašmāju operators Andrejs Rudzāts,” par “Rīga-2041” komandu stāsta Astra Zoldnere.

„Strādāt 3D formātā patiešām ir liels izaicinājums. Filmas māksliniekam uz laukuma jābūt fleksiblam, jo lietas, kas strādā 2D formātā, var nenostrādāt 3D. Ir jāpievērš īpaša uzmanība krāsu shēmām un faktūrām. Dažādi kontrasti un 3D formāta detaļas var būt pievilcīgas skatītājiem, tomēr tajā pašā laikā mums jāpalīdz skatītājiem koncentrēties arī uz filmas stāstu,” savās pārdomās par filmas uzņemšanas specifiku dalās filmas mākslinieks no Igaunijas Kristjan Suits. “Veidojot filmu par nākotnes 3D Rīgu, vēlamies miksēt retro stilu kopā ar Skandināvijas minimālismu. Filmēšanas laukumā izmantojam specifisku apgaismojumu, lai panāktu nākotnes sajūtu. Ceram, ka ar savu darbu kaut vai uz mirkli ievedīsim skatītāju citā pasaulē,” savās iecerēs dalās igauņu kino mākslinieks Kristjan Suits.

Jau iepriekš ziņots, ka filmas uzņemšana stereoskopiskā 3D formātā Latvijā ir jaunums, kas pašmāju kino industrijas darbiniekiem ļauj sekot pasaules kino nozares tendencēm. Filmas “Rīga-2041” uzņemšanā kopīgā darbā vienojas četri režisori, kuriem stereoskopiskais 3D formāts ir jauns izaicinājums. “Rīga-2041” apvienoti vairāki savstarpēji nesaistīti stāsti, kas ataino cilvēku meklējumus pēc laimes. Filmas darbība norisinās Rīgā, pilsētā, kuru ir pārņēmis laimes kults. Tiek reklamēti dažādi izgudrojumi un tehnoloģijas, kas atrisinātu ikkatra cilvēka problēmas. Filmas varoņi neatgriezeniski maina savu izskatu, projekcijas aizstāj reālus cilvēkus, laimes “dakterīši” ir pieprasīta profesija. Atbildēt uz jautājumu, vai nākotnē laime rodama tehnoloģiskos risinājumos vai arī tomēr jāklausa senajam ticējumam, ka katrs pats ir savas laimes kalējs, būs katra skatītāja paša rokās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+