Mobilā versija
Brīdinājums -1.5°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Sestdiena, 20. janvāris, 2018
7. jūlijs, 2017
Drukāt

Spaiņi kā mākslas objekts. Noslēdzošā izstāde ciklā “Divdabis” (3)

Foto: Ansis StarksFoto: Ansis Starks

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs piektdien, 7. jūlijā plkst. 18 Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā atklās cikla “Divdabis” trešo un šogad noslēdzošo izstādi “Divdabis. Oļegs Tillbergs / Jānis Filipovičs”, LA.lv uzzināja LLMC.

Oļegs Tillbergs (1956) un Jānis Filipovičs (1978) savā radošajā praksē veido instalācijas, darbojas ar objektiem, kā arī rada ironiskus un provokatīvus komentārus par sava laika sabiedrību. Oļegs Tillbergs kopš 80. gadu beigām pazīstams ar savām daudzslāņainajām, poētiskajām lielformāta instalācijām, viņš ir arī viens no tā laika redzamākajiem “robežpārkāpējiem”, kas sācis strādāt instalācijas žanrā, kad tas vēl nebija ne atzīts, ne novērtēts mākslinieciskās izteiksmes līdzeklis institucionālajā mākslas vidē. Savukārt mākslinieka Jāņa Filipoviča darbi izceļas ar atsperīgu humoru un dzīvu iztēli. Viņš, radot asprātīgus objektus no ikdienišķām lietām, tajos ievērpj arī politisku un sociālu kritiku. Analizējot drastiski mainīgo politisko situāciju pasaulē, militāro konfliktu eskalāciju un vienlaikus mūsu platuma grādos aktuālo grila sezonas atklāšanu, mākslinieks vienā no savām instalācijām izvērsīs tēmu par cepšanos.

Deviņdesmito gadu sākumā, veidojot intalāciju “Pali”, O.Tillbergs, dodoties klaiņojumos pa Rīgas mazdārziņiem, savāca simtiem sarūsējošu spaiņu. Tagad viņš to izdarījis vēlreiz, tikai izmantojot sociālos tīklus un aicinot Latvijas iedzīvotājus piedalīties spaiņu vākšanā. Mākslas darbā neskaitāmi sarūsējuši spaiņi, ko ieskauj balti palagi, kļūst par individuālās un kolektīvās pieredzes liecību, vedinot domāt par cilvēku likteņiem un laika plūdumu.

Mākslinieks Jānis Filipovičs savus darbus veido kā ironisku saspēli ar O.Tillberga radošo praksi, blēņojoties ar valodas piruetēm un DIY paņēmieniem, piešķirdams ikdienas un sadzīves priekšmetiem jaunu veidolu un funkcijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    1. Lai nemaldinātu publiku, vārdi “radošs” un “mākslinieks” noteikti jāliek pēdiņās!
    2. Abi “mākslinieki” varētu veidot ļoti “radošu” saspēli ar aptīrīšanas trestu un Koļegovu.
    3. Man netālajos kaimiņos arī dzīvo viens instalētājs. Vēl viņa “mākslas pasaules” vārtiņus var aizvērt, bet piepildījums jau ir sasniedzis kritisko robežu. Varbūt, ka abi “mākslinieki” var šo ņemt savā kompānijā, jo spaiņu, tukšu krāsas bundžu un citu iedvesmas objektu vīriņam ir pāru pārēm.

Draugiem Facebook Twitter Google+