Spānijas basketbolistes otro reizi kļūst par Eiropas čempionēm 0

Spānijas izlases basketbolistes svētdien Oršī (Francijā) otro reizi vēsturē kļuva par Eiropas čempionēm, izšķirošajā spēlē dramatiskā cīņā ar 70:69 pārspējot mājinieces Francijas izlasi, informē organizatori.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā 55
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7

Spānietes atkārtoja 1993. gada panākumu, kad izcīnīja pirmo čempioņu titulu, kad arī finālā pārspēja Franciju, un revanšējās par 2007. gada neveiksmi, kad izšķirošajā cīņā zaudēja Krievijai.

Uzvarētājām Alba Torensa guva 21 punktu, bet Sančo Litlas rēķinā bija 20 punkti. Mājinieces no neveiksmes neglāba Sandrines Grudas 25 gūtie punkti.

Līdzīgajā spēlē Spānijas izlase sākumā ieguva 12 punktu pārvaru (26:4), taču līdz puslaika pārtraukumam Francijas izlase spēja atspēlēties. Otrajā puslaikā svaru klausi nosvērās te vienas, te otras komandas pusē, taču beigās veiksmīgāk nospēlēja spānietes. Francijas izlasei, esot iedzinējos ar 67:70, piederēja pēdējais uzbrukums, taču veiksmīga tālmetiena vietā viņām izdevās gūt tikai divus punktus.

Jau ziņots, ka bronzas medaļas izcīnīja Turcijas izlase, kas spēlē par 3. vietu ar 92:71 pārspēja Serbiju.

Latviajs izlase Eiropas čempionāta finālturnīrā priekšsacīkstēs pirmajā grupu kārtā zaudēja visās trīs spēlēs un devās mājās. Latvijas izlase cieta neveiksmes pret Francijas, Lielbritānijas un Serbiajs izlasēm.