Sports
Futbols

“Spartaks” prēmiju vietā saņem iespēju spēlēt 20 000 līdzjutējiem 16

foto – fca.kz

Latvijas futbola čempionvienības Jūrmalas “Spartaka” spēlētāji UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas otrās kārtas atbildes spēlē ļoti centās, tāpēc par spīti neveiksmei divu spēļu summā komanda vienalga ir ieguvēja, uzskata jūrmalnieku galvenais treneris Mareks Zubs, kurš gan pēc otrdien aizvadītā mača viesos pret Kazahstānas klubu “Astana” pametīs Latvijas klubu.

“Spartaks” viesos pret pēdējo trīs gadu Kazahstānas labāko komandu “Astana” spēlēja neizšķirti 1:1, bet divu maču summā cieta neveiksmi ar 1:2, jo pirms nedēļas savā laukumā kapitulēja ar 0:1.

Jūrmalas klubam šī bija debija UEFA Čempionu līgā. Savukārt pēc spēles Astanā komandas galvenā trenera amatu atstās Zubs, kurš turpmāk būs Baltkrievijas komandas Soļigorskas “Šahtjor” galvenais treneris.
“Žēl, ka netiekam tālāk, taču neko darīt, “Astana” šodien bija labāka,” pēc spēles preses konferencē Zuba teikto citē Kazahstānas klubs. “Zināju, ka atbildes cīņa būs daudz interesantāka nekā pirmais mačs Jūrmalā. Žēl, ka pirmajā spēlē mēs ielaidām vārtus cīņas beigās.”

“Astana” klubā vārtus atbildes spēlē guva Ganas futbolists Patriks Tvumasi, kurš savulaik pārstāvēja “Spartaku”, kamēr jūrmalniekiem izcēlās Edgars Vardanjans, spēles 72.minūtē panākot neizšķirtu. Zīmīgi, ka Tvumasi iesita vienīgos vārtus arī pirmajā cīņā.

Poļu speciālists izteica cerību, ka viņa vadītās komandas sniegums skatītājiem paticis. “Priecājos redzot, kā spēlētāji centās nospēlēt pēc iespējas labāk. Ceru, ka pēc šīs spēles futbola līmenis Latvijā būs labāks. Mēs spēlētājiem nesolījām nekādas prēmijas, jo viņiem lielākais atalgojums bija iespēja spēlēt šādā stadionā, pret tik labu pretinieku. Mēs zaudējām šo dueli, taču komanda savai nākotnei ieguva ļoti daudz plusu, sākot jau ar pieredzes iegūšanu šāda līmeņa sacensībās,” uzskata speciālists.

Cīņas gaitā treneris centās uzlabot komandas spēli, tāpēc nomainīja vienu no komandas līderiem Edgaru Gauraču, laukumā sūtot pērnās sezonas “Spartaka” uzbrukuma līderi Dmitriju Platonovu.
“Platonovs bija mūsu labākais spēlētājs iepriekšējā sezonā, taču februārī viņš guva traumu un tagad tikai atgūst iepriekšējo sportisko formu. Tomēr viņa pieredze mums bija nepieciešama, jo spēles gaitā vajadzēja atrast risinājumu, lai pastiprinātu mūsu komandas spēli,” izdarīto maiņu komentēja treneris.

Saistītie raksti

“Pirmajā cīņā Jūrmalā mēs neparādījām savu labāko futbolu. Izlozes laikā, kad vēl nebija skaidrs, kur aizvadīsim pirmo spēli, gribējās, lai tā ir mājās, taču daudziem spēlētājiem tas bija psiholoģiski smags slogs, jo “Spartakam” tā bija debijas cīņa Čempionu līgā,” piebilda Zubs.

Nākamajā kārtā “Astana”, visticamāk, tiksies ar Polijas čempionvienību “Legia”, kuru Zubs uzskata par pāra favorīti, Kazahstānas vienības izredzes tikt tālāk novērtējot ar 30%. Viņš gan norādīja, ka Polijā čempionāts ir tikai sācies, bet “Legia” pirmajā cīņā zaudēja komandai, kura iepriekšējā sezonā vēl spēlēja pirmajā līgā.

Otrdien aizvadīto spēli klātienē vēroja 20 500 skatītāju, kas ir šīs sezonas “Astana” mājas spēļu apmeklētības rekords, savukārt Zubs pēc cīņas pasmēja, ka gaidījis vēl vairāk līdzjutēju.

LA.lv