×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
14. marts, 2014
Drukāt

Rīdzinieks nenožēlo, ka salauzis Krievijas karoga kātu (46)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

“Neesmu ātri nokaitināms, taču katram cilvēkam ir tāds brīdis, tāda robeža, kad rīcība pakļaujas emocijām. Un tā situācija izraisīja manī tieši šādu reakciju,” saka rīdzinieks Dainis Rūtenbergs, kurš pirmdien partijas “PCTVL” jeb Latvijas Krievu savienības organizētā piketa “Krimas atbalstam” laikā sabojāja Krievijas karoga kātu.

Tas gan nebijis vīrieša mērķis, viņš vēlējies Krievijas simbolu izraut no rokām un to aizvākt, tomēr karoga kāts izrādījies tik trausls, ka satverot pārlūzis. Uz piketu viņš negājis speciāli – pūli sastapis pa ceļam uz mājām. Redzot ainu, kad bars piketētāju ar Krievijas karogiem rokās nemitīgi izkliedz saukli “Rossija, Rossija!”, nesavaldījies un spontāni ļāvies emocijām. “Man nav jāklausās šādi saukļi un jāpieņem Krievijas karogu un Georga lentīšu vicinātāji! Diemžēl Rīgas dome atbalsta šo cirku un visatļautību Rīgas ielās,” strikts ir Dainis, kurš ir Kremļa ideoloģijas pretinieks un uzskata, ka piketētāji uzvedušies pārmēru bravūrīgi. “Tāda pati bija krievu uzvedība Krimā un, brīvi pieļaudami to arī Latvijā, mēs ļaujam viņiem iedurt dunci sev mugurā,” viņš spriež. Rīdzinieks ir vīlies Latvijas amatpersonu attieksmē pret Krievijas agresiju Ukrainā. “No vienas puses, viņi sakās esam pret, taču, no otras – nogaida ārpasaules reakciju un tad tai pieslienas. Daudzos gadījumos es būtu vēlējies daudz krasāku, konkrētāku viedokli un arī rīcību,” Dainis skaidro un uzteic Lietuvas prezidenti.

Valsts policija pret vīrieti sākusi kriminālprocesu par huligānismu, kas saistīts ar mantas tīšu bojāšanu. Policijas pārstāvis Toms Sadovskis norāda, ka tas uzsākts pēc Krimināllikuma 231. panta 2. daļas, kurā par minētajiem pārkāpumiem iespējamais sods ir brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods un policijas kontrole uz laiku līdz trim gadiem.

Dienās pēc piketa gan no saviem draugiem, gan cilvēkiem sociālajos tīklos Dainis saņēmis uzteikumus par drosmi. Viņaprāt, ar savu rīcību iedrošinās cilvēkus nebūt vienaldzīgiem pret šādiem izgājieniem, kā arī nekautrēties izteikt un parādīt savu nostāju. Tomēr daži arī nosodījuši rīdzinieka rīcību, dēvējot to par huligānisku, pat nelīdzsvarotu. Dainis nenožēlojot izdarīto, taču guvis mācību, kā citreiz rīkoties šādā situācijā, lai nepārkāptu likumu.

Dainis bija arī nesen notikušajā piketā pie Izglītības un zinātnes ministrijas par atbalstu izglītībai krievu valodā. Tur viņš aizgājis intereses pēc, lai redzētu sejā tos cilvēkus, kas iestājas par krievu skolām Latvijā, un dzirdētu viņu argumentus: “Neesmu jau krievu valodas nīdējs, taču neatzīstu uzskatu, ka tai ir jānosaka kādas privilēģijas Latvijā.”

Pievienot komentāru

Komentāri (46)

 1. Visam cauri spīd NAIDS kā barība.Visticamāk, ka dienišķa.

  • Naids ir sekas, bet katrai lietai ir cēlonis. Visa šī krievu biedrības rīcība var izsaukt tikai noraidošu reakciju.Arvien vairāk saprotu manas mātes teikto: ienākot krievu armijai, šķībacains krievu armijas karavīrs viņu ar zīdaini uz rokām izrāva no lauku mājas un nolika pie šķūņa sienas nošaut, jo viņa nespēja tam krieviski atbildēt, tātad fašiste. Šitie krievu karogu vicinātāji un otras valsts valodas prasītaji ir tādi pat , ar iebrucēju domāsanu un morāli. Līdz ar visu savu ” puškina kultūru”!

 2. Atbalstāma rīcība no Daiņa puses! Krievijas fašistiskajai simbolikai Latvijā nav vietas. Turam īkšķi un ceram, ka tiesa Daini attaisnos!

 3. Nav jau ko tev Daini nožēlot.

 4. Man ir jautajums,kad tiesas Benju no Rezeknes? Vai tas nav noziegums,ko vins runa un dara? Vins atklaati pauz pastavosas valdibas gasanu,un kur ir muusu tiesibsargi”jeb viniem dota paveele putina kjeedes sunus neaiztikt?

 5. M A L A C I S !!! P A L D I E S , KA IR VĒL PATIESI L A T V I E Š I 111

 6. Tautieši 14. decembris, 2014 21:47 Atbildēt

  Malacis Dainis – tauta viņu apsveic ar godīga latvieša rīcību! Kauns nodevējai lapinskai!
  Zemessargs 14. decembris, 2014 12:36 Atbildēt

  Tad jau sanāk, ka zaļo cilvēciņu ar Kalašņikovu Rīgas ielās arī neviens Latvijas karavīrs aiztikt nedrīkst, jo redz, var saskrāpēt Kalašņikovam krāsu, ko tad? Te ir jāizskata prokurores Lapinskas kvalifikācija un atbilstība prokurores amatam.
  Finigans 14. decembris, 2014 00:41 Atbildēt

  Latviešiem faktiski nebija tiesība kopš neatkarības līguma sarunāšanas brīža. Nekur viņi-komunisti nepazuda,viņi strādā gan valdībā, gan par advokātiem,gan juristiem. Sistēma ir saēsta no iekšpuses.

  Tikai Fakts 14. decembris, 2014 00:08 Atbildēt

  Kāmēr valstī vēl būs nidīgie,nelojālie psrs okupanti ar atvasēm un vēl salīduši, savāzti visos atbildīgos amatos -valdībā, armijā, policijā un tiesās, tikmēr valsts grims un grims, par latviskumu pat nerunājot!

 7. Ja uz foto ir viņš, var redzēt ka slimiņš…

 8. Pretīgi, bet taisnība Atbildēt

  Tikai Fakts 14. decembris, 2014 00:08 Atbildēt

  Kāmēr valstī vēl būs nidīgie,nelojālie psrs okupanti ar atvasēm un vēl salīduši, savāzti visos atbildīgos amatos -valdībā, armijā, policijā un tiesās, tikmēr valsts grims un grims, par latviskumu pat nerunājot!
  vasja 13. decembris, 2014 22:53 Atbildēt

  Tieslietu sistēma Latvijā sūkā, visi prokurori, tiesneši un tiesu izpildītāji arī! 😀
  yoyo 13. decembris, 2014 11:37 Atbildēt

  Vai neesat vēl pamanījuši, ka Latvijā visas tiesības ir vienīgi vatņikiem?
  Latviešiem nav nekādu tiesību.
  Ja nāks pie mums mazi zaļi vatņiciņi, latviešiem nebūs tiesību viņus pat aizturēt, bet, ja kāds iedomāsies patriotisma uzplūdā stāties tiem pretī, to tiesās un liks cietumā.

 9. • bomis 12. decembris, 2014 16:12
  Kas šitā par valsti, kas represē savus pilsoņus par labu krievu fašistiem?! Tiem krieviem vajadzēja purnus atdauzīt, lai nekad vairs nerastos vēlēšanās šeit atgriezties!!!!!!! Bet tie tiesātāji vēl var saņemt pēc nopelniem – Dievs ir un redz visu, ellē viņi degs un krievu izcelsmes velni malku piemetīs! Prokurore lapinska ir sodāma pēc kara laika likumiem par Dzimtenes nodevību un krievu fašisma atbalstīšanu,pie tam krievijas agresijas, kara laikā! Cilvēki, esiet modri – krievu fašisma rēgs atkal klīst pa Eiropu!
  JO-JO 12. decembris, 2014 10:31 Atbildēt
  Ja to aktīvo-pilsonisko puisi mēģinās notiesāt, tad Latvijas patriotiem ir viņš jāaizstāv,jo valstī kārtību, acimredzot, grib iedibināt pilnīgi greizu. Ko klusē gļēvā inteliģence, studenti, nacionāļu VL-NA, kur viņu jaunatnes grupa utt. ??!
  • jautājums 12. decembris, 2014 10:25 Atbildēt
  Krievu okupanti un kolonisti 1940.gadā un no 1945.-1991.gadam bojāja manu senču mantu. Okupācijai kā noziegumam pret cilvēci nav noilguma. Kad tiks tiesāti okupanti un kolonisti, un tādi okupantu pakalpiņi kā Lembergs, Gorbunovs, Bērziņš?
  Jo savādāk jocīgi – ja latvietis sabojā ko krievu kolonistam “brīvajā LV”, tā latvieti sēdina cietumā. Bet krievu okupanti un kolonisti par saviem noziegumiem jorpojām netiek saukti pie atbildības!
  • to VA 12. decembris, 2014 10:12 Atbildēt
  Vispār jau tas nav Krievijas valsts karogs, jo tam virsū nav tas mutantiskais ērglis. Tas ir vlasoviešu karogs, ar kuru Vlasova SS karotāji cīnījās pret sadistu Sarkanarmiju. Vai tad krimināllikuma pants par fašistiskās simbolikas aizliegumu vairs nav spēkā?
  • Maiga 12. decembris, 2014 10:45 Atbildēt
  patriotisms ir tikai “vīģes lapiņa”, un tādai pārbarotai (tev līdzīgai) la-pinskai ai! kā gribas normāli domājošu latvieti iesēdināt cietumā! Kirhenšteinam un cityiem kangariem laikam bijis vismaz 100 bērnu katram, kuri turpinājuši vairoties ģeometriskā progresijā, diemžēl…
  • Vai Latvijas prokuraturā 12. decembris, 2014 01:33 Atbildēt
  Nodarbināti Latvijai pretvalstiski prokremliski cilveki ?
  • Ernis Purnis 12. decembris, 2014 00:26 Atbildēt
  Pretīgi lasīt par tik zemisku un izcili nodevīgu prokurores rīcību – šī no amata atlaižamā persona vēl joprojām dzīvo lpsrs republikā un strikti aizstāv okupantu tiesības, BET KUR IR CITI “MŪSU” varneši?!!

 10. Tautas Balss: 12. decembris, 2014 23:2

  1. Jāatbrīvo no amata un jatiesā prokurore
  2.Jāapbalvo Pilsonis Dainis R.
  3.Jāizmeklē, jātiesā organ. vai persona,kas deva atļauju pretlikum. terorisma atbalsta piketam
  4.Jāaicina pilsoņus ielās pieprasot īstenot Ženēvas konvenciju un 96.gada “Saeimas deklar. par okupācijas seku novēršanu” īstenošanu izraidot, deportējot psrs un krievijas pilsoņus – 5 kolonnu LV

 11. Vai tie, kuri ar kātu, nav meklēšanā par viņiem svešā karoga pielīmēšanu pie asfalta?

 12. Imperiālisti tā izaicina tautu.

  • VECI ZIDMASONU TAUTU SARIDISHANAS UN ESKALACIJAS PROVOKATIVI PANEMIENI-POLICIJA,TIESA UN MASU MEDIJI ,LAI UZVIRMOTU ABPUSEJI -BET MES JUS AIZSTAVESIM AR 5.PANTU UN JAUNO RIBENTROPA-MOLOTOVA GEOPOLITISKO PASAULES PAARDALES PANTU,JO JUSU NIECIGAA VALSTINA IR TIKK BUTAFORISKA SAVAA NEATKARIBAA KA FAKTISKI TAA NEPASTAV UN IR JAU SVESHU SPEKU UN PIEKTAS KOOLONAS PARNEMTA

 13. Normāli, kad kkādu smirdīgu karoga kātu salauž ,tad brīvības atņemšana līdz 5 gadi, bet, ja ļaunprātīgi kurina naidu, taisa provokācijas, popularizē PSRS un Krievzemes simboliku, dedzina Latvijas karogu, nepiedienīgiem saukļiem nozākā latviešus, tad tas ir atļauts. Ar kāju pa muti viņiem!

 14. Vispār jau tas Krievijas “tree color” karogs ir nacisma simbols, kura lietošana Latvijā ar likumu aizliegta. Ar šo karogu Vlasova SS vienības karoja Hitlera armijā. Pašiem policistiem bija pienākums neļaut šo nacisma simbolu nest pa Rīgas ielām, nevis aizturēt valsts patriotu. Cik slikti gan mūsu policija zin vēsturi…

 15. Lai NA viņu fiksi ņem par savu lokomotīvi, tādi cilvēki ir vērtīgāki par jebkuru mākslīgo reklāmu.

 16. vienkārši, jāpieņem likums kur un kad var lietot citu valstu karogus.

 17. musu varas parstavji ir sunu suda vertiba,kauns mums latviesiem. policijai liek darit no auksas.

 18. Dainis Rūtenbergs ir provokators.

 19. Šis Valsts policists gan drīzāk izskatās pēc bandīta . Vai nevienam šai valstī nav jāatbild par Latvijas valsts prestižu ?

 20. Labi ja labi nodomi tad neko nesaku a ja slikti bija nodomi izraisit nekartibas provokaciju nekatram var ticet tad krieviem butu iemesls piekasiities

 21. latvieti iesedinas, krievu par lidzigu gadijumu paslaves musu varnesi-varesiet salidzinat 16 martaa.

 22. Viņš salauza svešas valsts karogu, kura vicinašana Latvija aizliegta. Policijai vispirms tas bija jāatņem un jāuzliek sods.

 23. Putlers to tik gaida kad kādam latvietim nervi neizturēs un viņš varēs ievest karaspēku it kā savējo aizstāvēšanai.Ja arī nervi iztur vienmēr atradīsies kāds speciāli trenēts provokators kas nostrādās tā, lai to karaspēku tā pat ievestu.

  • Vērotājs
   Putlers to tik gaida kad kādam latvietim nervi neizturēs

   Putins gaida, ka arī Dombrovskis aizbrauks tam atsūkāt. Vārds Valdis, to laikam uzbudina, kā VIAGRA.

 24. KĀPĒC LATVIJĀ JĀVICINA KRIEVIJAS KAROGI?! Viņiem vieta Krievijā.Āntifašistu bļaušana neciešama,tāpat izglītības ministres saukšana par zagli?! Valsts neaizstāv ministri….,kas notiek Latvijā?!

 25. Mjā! Diez kas nav, ja pa ielām staigā tik nervozi cilvēki! Viņam tak var neiepatikties jebkurš garāmgājējs! Un ja nu atkal pienāk tad brīdis kad emocijas ņem virsroku?

 26. Tos, kas bļaustās:”Rossija, Rossija” vajag uz turieni arī nogādāt. Cilvēki tak skaidri pasaka kur vēlas dzīvot, bet biļetei laikam naudas nav.

 27. Malacis, visu cieņu vecim! Mums visiem vajadzētu darīt tāpat un ierādīt utainajiem viņu vietu!

 28. Derētu publicēt kurš inspektors šo lietu ierosinaja. Ka tik ne kaukāds Vasīlijs Stoļičnijs…
  Policij aizstāv urļakus, bet piepisās normāliem latviešiem.
  Tik tāl esat ar savām Vienotībām tikuš, pašiznīcinošie tautieši….

 29. Katram vajadzētu tā rīkoties.Cik ilgi ļausim tiem krievvalodīgajiem izdzimteņiem par mums ņirgāties.Izraut karogu,noraut georgija lupatu,un pat sadot pa purnu nebūtu huliganisms,bet gan patriotisms.

 30. ja to vīrieti tiesās, mums jāiet piketēt pie Tiesas nama, jo tā jau ir ņirgāšanās par cilvēku! galu galā viņš to lupatu nesabojāja, bet saplēsa tikai kātu. PAR KO AIZTURĒJA???Kāds vle kriminālprocess??? vīrietim paužu atbalstu un prieks, ka ir vēl mums Latvijā drosmīgi cilvēki! tikai nav viņi to vērti, lai šos ievērotu, vnk vajag ignorēt

 31. visu cieņu šim kungam un paldies par drosmi!!! tur jābūt dzelzs nerviem, lai uz to vājprātu mierīgi noraudzītos. es laikam arī neizturētu.klaja ņirgāšanās par Latviju, tāds arī bija šo LV ienadnieku mērķis!!! nožēlojami tie cilvēciņi, viņus jāžēlo, jo tie ir cilvēki bez Dzimtenes, bez saprāta, bez līdzcietības un mīlestības. Dievs jau viņus ir sodījis.

 32. Tikai tā, Daini!

 33. Kāda divkosība!Nesen krieveļi Latvijas karodziņus meta mistkastē visu cilvēku priekšā bet šodien jau par salauztu pagali atdildība.Uz kurieni mēs ejam-Latvija!

 34. Kurš un kādu simboliku atļāva lietot piketētājiem? Pirms piketa jāpārbauda visi karoga kāti, lai nav tā, ka pieskaroties salūzt! Žēl, ka cilvēks neizturēja un paļāvās provokācijai! Es jau vakar teicu, ka jāboikotē šādi pasākumi. Lai iet un bļaustās, tam jau viņi ir noalgoti! Nevajag paļauties nekādām provokācijām. To viņi grib panākt, lai varētu pēc tam rādīt, kā nabaga piketētājus apspiež!

 35. Cienijams tautietis, atbalstu viņu un nosodu arestu, pietika ar aizrādījumu un konflikta pārtraukšanu. Mēs -domubiedru grupa pieprasām piemērot soda naudu agresorvalsts simbola -lupatas kāteļa vērtībā un esam gatavi to apmaksāt un arī citu soda naudu,jo nekas lielāks tam nepienākas Daiņa Rūtenberga vietā.

Draugiem Facebook Twitter Google+