×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
19. februāris, 2016
Drukāt

Spriedums aiz akla cilvēka muguras – mīklainas avārijas dēļ arestē kontu ar rakstniecei saziedotu naudu (10)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

“Kā sāku rakstīt detektīvromānu ciklu, tā mana dzīve pārvērtās par detektīvu,” secina rakstniece Elita Franciska Cimare pēc visiem pārdzīvojumiem, kas viņu piemeklējuši pēdējos gados. 2014. gada pavasarī viņa kļuva par pirmās grupas invalīdi, jo zaudēja redzi retas kaulu smadzeņu asinsradošo šūnu slimības jeb policitēmijas dēļ. Bet vēl pēc gada pret viņu tika uzsākts tiesvedības process, kurš beidzās ar lietas iztiesāšanu nepilnās astoņās minūtēs un rakstniecei aizmuguriski pieņemtu spriedumu. Saskaņā ar to pēc tiesu izpildītāja lūguma tika arestēts viņas bankas konts un uzlikta piedziņas atzīme rakstnieces dzīvoklim, kas viņai liedz brīvi rīkoties ar savu nekustamo īpašumu. Bloķētajā kontā atradās Cimares kundzei saziedotie gandrīz 530 eiro, kas viņai nepieciešami dzelzceļa biļetei, lai nokļūtu Maskavā uz kārtējo acu operāciju, kur atkārtoti jāierodas 6. martā. (160 eiro jau ieturēti par labu tiesas izpildītājam, atstājot kontā 370 eiro, kas nav pietiekami biļetes apmaksai, portālam LA.lv jau pēc raksta publicēšanas laikrakstā “Ļatvijas Avīze” skaidroja E. Cimare). Ārsti ir devuši cerību, ka pēc šīs operācijas viņa vismaz varēšot saskatīt siluetus.

Liktenīgais 5. jūnijs

Nelaimes sākās 2008. gada 5. jūnijā, kad Cimare ar savu automašīnu “Škoda Fabia” Rīgā sadūrās ar kāda Austrijas pilsoņa vadīto motociklu “BMW”. “Ļoti steidzos, tāpēc aizbraucu no notikuma vietas, bet otrajā dienā devos uz policiju, uzrakstīju paskaidrojumu un, tā kā iepriekš nebiju ne reizi sodīta, saņēmu minimālo sodu. Man bija apdrošināšanas kompānijas “If” KASKO un OCTA apdrošināšanas polises, tāpēc domāju, ka motocikla vadītājam tiks segti zaudējumi un ar to viss beigsies, taču maldījos, jo pēc septiņiem gadiem šī lieta nonāca tiesā (likums dod tiesības vērsties pret klientu regresa kārtībā 10 gadu laikā. – M.L.),” saka Franciska un turpina, ka piecus gadus pēc avārijas – 2013. gadā – no apdrošinātāja saņēmusi vēstuli, kurā viņa informēta, ka motocikla vadītājs ir Austrijas pilsonis un ka viņa motociklam Austrijas ekspertu birojā veikta ekspertīze. Prasītājs vēstulē brīdinājis – ja zaudējumi netikšot atlīdzināti, vērsīsies tiesā ar prasības pieteikumu par minēto zaudējumu piedziņu piespiedu kārtā.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. devuši cerību………….

 2. mums ir labākas klīnikas kā maskavā. Caur tām falšām klīnikām ‘ārzemēs’…..ja Latvijas acu ārsti uzskatīs par nepieciešamu, nosūtīs uz cienījamu klīniku

 3. pēc baltiem meliem viss izklausās, sākot ar invaliditātēm. Kāpēc maskavas klīnika, tur iedos čekus??????

 4. Cimares kundze intervijā televīzijā 19. 02. 2016. stāstīja, ka aizķertais motocikls piederējis baikeru grupai. Viņai bijis bail apstāties. To var saprast. Pēc Krimas notikumiem daudzi neuzticas baikeriem.
  Šis ir gadījums, kad līdzcietīgiem cilvēkiem atkal jāziedo naudu, lai palīdzētu cilvēkam. Tie ir tikai daži tūkstoši eiro.
  Nekas nevar būt briesmīgāks par redzes zudumu. Tāpēc var saprast to, ka nelaimīgais cilvēks meklē jebkādas ārstēšanas iespējas.
  Bēdīgi, ka Cimares kundze nesaņem to sociālo palīdzību, kas viņai no valsts un sakarā ar viņas 1. grupas invaliditāti pienākas – ne medicīnas palīdzību, ne juridisko. Neviens nepainteresējas, vai viņa uzaicinajumu saņēmusi, vai ir to lasījusi, vai viņa spēj aiziet līdz tiesas vietai, vai viņai ir nodrošināts advokāts.
  Ir atšķirība, vai redzes invalīds ir kopš bērnības, vai redzes zudums noticis nesen. Viņa ir dezorientēta, jo nespēj lietot agrāk iegūtās iemaņas, kas redzīgam cilvēkam balstītas uz vizuāliem priekšstatiem.

  • Nu tikai nevajag runāt muļķības,ka viņa nobijās un tādēļ aizmuka. Un to,ka tie baikeri viņu pēc tam paši varētu sameklēt un likt samaksāt,no tā viņa nenobijās.

  • Avārija notika 2008. gadā, kad lidz Krimas notikumiem vēl bija tālu, tā ka aizbraukšanas bailes saistīt ar baikeriem kā Ukrainas okupācijas simboliem ir nevietā. Kaut kā tā Cimares kundze nevieš uzticību… Aizdomīga

 5. Internetā atradu, ka par ārstēšanos šaubīgā ķīniešu medicīnas centrā šī rakstniece 2014. gadā samaksājusi ap 5000 eiro. Un efekta nebija.
  Negribas nevienu apvainot, taču izskatās pēc pašas radītām karmiskām problēmām. Notrieca austriešu motociklistu un aizbrauca, jo bija ļoti jāsteidzas… Laikam taču domāja, ka tiks sveikā cauri! Kad austrietis prasīja atlīdzināt zaudējumus, nevienu paziņojumu neeesot saņēmusi, visus laikam izmetusi kopā ar reklāmām… – Neizklausās ticami! Tagad, ja tiesu izpildītājs šo naudu ieskaitījis savā kontā, tad pēc likuma viņam tā 7 dienu laikā (!!!) jāpārskaita cietušajam. Varbūt tagad,kad austrietis saņēmis naudu par rakstnieces izraisīto avāriju, karmiskais mezgls sāks šķetināties un viņas veselība uzlabosies. Bet varbūt arī nē, jo savu rīcību viņa nav nožēlojusi un brīvprātīgi zaudējumus nav atlīdzinājusi. Domāja, ja izliksies, ka neko nezina, tad problēmas atrisināsies pašas no sevis.

 6. Neesmu sevišķi zinošs juridiskajās lietās, taču, lasot rakstu, radās neizpratne. Ja jau rakstniecei bija OCTA, tad nekādām problēmām nevajadzētu būt,..priekš tam jau tā OCTA ir domāta. Vai tik visas nelaimes nav cēlušās no tā, ka “steidzos, tāpēc aizbraucu no notikuma vietas”? Vai – vienkāršāk izsakoties – izraisīja avāriju un aizbēga. Jūtu līdzi rakstniecei, arī esmu ziedojis viņai nelielu naudiņu, taču izskatās, ka viņa tajā avārijas reizē rīkojusies ….nesmuki,… teiksim tā.

  • OCTA noteikumi paredz, ja avārijas izrasītājs aizbrauc no notikuma vietas, cietušais atlīdzību saņem no apdrošināšanas kompānijas, bet vainīgais regresa kārtībā atlīdzina zaudējumus kompānijai.

 7. Notriekt motociklu un aizbraukt -mīklaina avārija???kaut kas te nav riktīgi…

Draugiem Facebook Twitter Google+