Mobilā versija
Brīdinājums -2.7°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
12. marts, 2015
Drukāt

SPRK uzdod “Augstsprieguma tīklam” pārrēķināt tarifus; paredz mazāku kāpumu (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padome ceturtdien uzdeva AS “Augstsprieguma tīkls” pārrēķināt tarifus un iesniegt laboto tarifu projektu līdz šī gada 7.aprīlim.

Sagaidāms, ka, salīdzinot ar sākotnēji iesniegto tarifu projektu, pārvades sistēmas pakalpojumu tarifs pēc pārrēķina samazināsies, informē SPRK.

Regulatorā skaidro, ka pagājušā gada beigās AS “Augstsprieguma tīkls” iesniedza SPRK pārvades sistēmas pakalpojumu tarifu projektu. Regulators šā gada 25.februārī saņēma pieprasīto papildu informāciju.

Izvērtējot informāciju, SPRK konstatēja, ka nepieciešams precizēt tarifu aprēķinā iekļautās zudumu un tehnoloģiskā procesa izmaksas, kā arī pārrēķināt tarifu projektā iekļauto nolietojumu un kapitāla atdevi atbilstoši komersanta pagājušā gada bilances rādītājiem.

Sākotnēji iesniegtais tarifu projekts paredz tarifu kāpumu – atkarībā no elektroietaišu pieslēguma vietas pārvades sistēmai elektroenerģijas pārvadīšanas tarifa kāpums ir paredzēts robežās no 3% līdz 9%, savukārt maksas par pārvades jaudas uzturēšanu un attīstīšanu kāpums ir no 1% līdz 5%.

SPRK atzīmē, ka elektroenerģijas pārvades sistēmas pakalpojumu tarifs ir viena no komponentēm, kas veido maksu par elektroenerģiju.

AS “Augstspriegumu tīkls” ir vienīgais elektroenerģijas pārvades komersants valstī un pārvades sistēmas pakalpojumu tarifu izmaiņas tieši attiecas uz sadales sistēmas operatoru un dažiem lietotājiem, kas tieši pieslēgti pārvades sistēmai.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Neptāts maksa par parvadu jau tagad viena no aukstakajaam eiropaa. Bet veel grib smaceet. Lai knaabs paskataas uz sho darbonju blakus projektiem

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+