Mobilā versija
Brīdinājums +0.7°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
15. marts, 2016
Drukāt

Degvielas cena stabili zem eiro

Foto-LETAFoto-LETA

Degvielas cena turpina pazemināties. Tiesa – temps vairs nav tāds kā pērnā gada vidū, kad divos mēnešos E95 benzīns kļuva par veseliem 10 centiem lētāks. Process kļuvis lēnāks, taču ir stabils. Eiropas vidējā benzīna cena kopš pērnā augusta samazinājusies jau par veseliem 25 centiem litrā.

Šogad – pat ar jaunā akcīzes nodokļa pielikumu – Latvijas vidējais statistiskais skaitlis pazeminājies un pirmo reizi pēdējos gados nonācis zem viena eiro robežas. Tikai dažu firmu dažās uzpildes stacijās uz tablo vēl redzam 1,0.., kas faktiski arī ir 0,9.., jo nav jau te gandrīz neviena degvielas tirgotāja, kuram nebūtu savas atlaižu un lojalitātes programmas. “Nestei”, piemēram, 2,2 centi no litra “Rimi” kartē. Un tā, piemēram, rakstītais 1,007 pārvēršas pavisam tīkamos 0,985…

Patīk mums tā, piedodiet, mazohistiski salīdzināt savu stāvokli ar kaimiņiem. Tad, lūk. Galvu augstāk! Igaunijā benzīna cena šogad ir būtiski augusi (ar februāri akcīzes nodoklis benzīnam Igaunijā pieaudzis par 4,2 centiem, bet dīzeļdegvielai pat par 5,5 centiem). Cenas kritums Lietuvā ir lēnāks nekā Latvijā (gala skaitlis gan joprojām zemāks). Un Eiropas līderi joprojām stabili ir nevis viņi, bet poļi.

Ja ieskatāmies valsts ekonomikai vēl svarīgākās dīzeļdegvielas tabuliņā – pie mums tā ir lētāka nekā Igaunijā. Dārgāka gan nekā poļiem un lietuviešiem. Esam Eiropā trešie, 14,5 centus zem EU vidējā līmeņa (benzīnam šī starpība ir vēl nedaudz lielāka).

 

degv_tab

 

 

Pievienot komentāru

Revolūcija, kas nes attīstību un briesmasTāpat kā cunami vilni, cilvēki digitālās tehnoloģijas sākumā vilni apbrīno, neapzinoties tā spēku un ātrumu
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+