Kultūra
Mūzika

Starptautiskajā Baltijas jūras koru konkursā uzvar koris no Īrijas; balva arī latviešiem0


Par Jūrmalā notikušā konkursa uzvarētāju kļuvis jauktais koris “Mornington Singers” no Īrijas.
Par Jūrmalā notikušā konkursa uzvarētāju kļuvis jauktais koris “Mornington Singers” no Īrijas.
Publicitātes foto

“Jasmīnas koris” no Latvijas ieguvis trešo vietu starptautiskajā Baltijas jūras koru konkursā, aģentūru LETA informēja konkursa sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

Par Jūrmalā notikušā konkursa uzvarētāju kļuvis jauktais koris “Mornington Singers” no Īrijas. Otro vietu ieguvis jauktais koris “Mlada” no Krievijas, bet “Jasmīnas koris” Agitas Ikaunieces vadībā godināts kā trešais labākais.

Par konkursa labāko diriģentu tika atzīta Somijas kora “Valkia” mākslinieciskā vadītāja Sāra Aitakumpu, bet labākais obligātā skaņdarba – Uģa Prauliņa opusa “The Laughing Song” – interprets ir akadēmiskais koris “Mlada”.

Skatītāju simpātiju balvu ieguva sieviešu koris “Sirene”, savukārt par skatuviski atraktīvāko priekšnesumu tika atzīts Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktā kora “Laiks” dziesmas “Tumša nakte, zaļa zāle” atskaņojums diriģentes Ilzes Balodes vadībā.

Šogad īpaši tika atzīmēts arī koris par labāko unisona skaņdarba interpretāciju – žūrijas atzinību ieguva koris “Mlada”.

Jau ziņots, ka konkursa pusfinālā piedalījās dalībnieki no septiņām valstīm. Pēc pirmās dienas rezultātiem par konkursa galveno balvu cīnījās pieci kori – “Mlada” no Krievijas, “Mornington Singers” no Īrijas, kamerkoris no Baltkrievijas “Salutaris”, Somijas pārstāvji “Valkia”, kā arī “Jasmīnas koris” no Latvijas.

Koru sniegumu vērtēja profesionāla starptautiska žūrija ar spāņu komponistu Havjeru Busto priekšgalā. Pārējie četri žūrijas locekļi bija godalgotais lietuviešu diriģents Linas Balandis, grupas “The Real Group” dibinātāja un ilggadēja dziedātāja, vokālās mākslas pasniedzēja Katarīna Henrisone no Zviedrijas, igauņu kordiriģents, profesors, Igaunijas Dziesmu svētku virsdiriģents Rauls Talmars, kā arī pagājušā gada konkursa obligātā skaņdarba autors un starptautiski pazīstamais latviešu komponists Andris Dzenītis.

Trīs augstāko vērtējumu ieguvušie kori iegūs naudas balvas – 3500, 2000 un 1000 eiro. Papildus pasniegta Labākā diriģenta balva 500 eiro apmērā, Labākā obligātā skaņdarba interpreta balva – 250 eiro -, kā arī Skatītāju simpātijas balva. Šogad balvu nominācijām pievienojusies arī balva par labāko unisona skaņdarba interpretāciju, kā arī skatuviski atraktīvāko priekšnesumu.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Durbē norisināsies “Atvērtība ir vērtība” radošā darbnīca “D/z/eja”
10 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Rādīs Anšlava Eglīša lugu “Pēc kaut kā cēla, nezināma”
10 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
“Viens no unikālākajiem Latvijas mākslas veikumiem.” Paziņoti Purvīša balvas nominanti šā gada trešajā ceturksnī
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Aizmigušu marihuānas audzētāju sita ar koku un steidza griezt kaņepes…
1 stunda
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Publicēts kārtējais universitāšu reitings: kā tajā klājies Latvijas augstskolām?
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: “Vefiņš” uz Eiropas skatuves atgriežas ar grūtu uzvaru pār Melnkalnes vicečempioniem
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Valdība atbalsta ieceri Latvijā izveidot 39 pašvaldības esošo 119 vietā 1
6 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Ierodas ukraiņu tautas kalps Zelenskis
4 stundas