×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
3. augusts, 2016
Drukāt

Aijas Klintsones meistarstiķis: stikla dzejoļi par laiku

Klintsone_10
VĒRTĒJUMS

Viesturs Muzikants, SIA "Reliņš" mēbeļu dizainers: "Mēs jau vairākus gadus sadarbojamies ar Aiju Klintsoni, kura kā stikla māksliniece papildina mūsu interjera projektus. Viņas māksla ir inovatīva, oriģināla, tur sajūt dabas klātbūtni. Tā ir arī sievišķīgi trausla un reizē jaunus izteiksmes apvāršņus meklējoša. Ideja par pulksteņiem tapa kopējā darba laikā un mani pārsteidza efektīgais rezultāts. Tas ir gatavs, izstrādāts produkts, kura ideja var izrādīties komerciāli veiksmīga."

“Esmu no mākslinieču ģimenes jau vismaz trešajā paaudzē. Mana vecāmāte bija tekstilniece, māte pabeidza Tallinas mākslas institūtu un arī viņas māsa ir tekstilniece. Mans bērnības sapnis bija kļūt par bērnu grāmatu ilustratori. Gribēju Latvijas Mākslas akadēmijā iestāties grafiķos, tomēr konkurss tajā laikā bija ļoti liels. Iestājos stikla mākslas nodaļā ar gudru nodomu vēlāk pāriet uz grafikas nodaļu. Tomēr liktenis cilvēku vada ar ļoti smalkām zīmēm. Pamazām atklāju, ka arī darbā ar stiklu – matēšanā un gravēšanā – atrodamas lieliskas grafiskās izteikšanās iespējas,” stāsta stikla māksliniece Mg. art. Aija Klintsone.

Uzvelkas, kurbulējot citus

Pēc bakalaura grāda iegūšanas Aija vienu gadu mācījās grafiku un keramiku Bornholmā – vienā no brīnišķīgajām Dānijas salām. Aijai iepatikās pasniedzēji un sabiedrība keramikas nodaļā. Tur viņa ieguva vērtīgas zināšanas un radošo pieredzi. Bornholma māksliniecei bija labs starpbrīdis pirms studiju turpināšanas. Akadēmijas maģistrantūru viņa pabeidza ar darbu “Divas dienas, divas naktis”, kurā izmantoja Bornholmas atmiņu motīvus. Tās bija statīvos ievietotas četras stikla plāksnes, kurām cauri spīdēja gaisma. Jau tad Aijai sāka izveidoties viņas īpatnā autortehnika. “Lai darbus pabeigtu, es katram gāju pāri kādas divpadsmit reizes, apgleznoju, kodināju, gravēju, izskaloju, piededzināju, matēju utt. Patīkami, ka darbs ieguva augstāko novērtējumu,” viņa atceras.

Pēc mācībām Aija turpināja veidot stikla objektus interjeram un īpašus stiklus durvīm, gatavot gravētas glāzes. Uzņēmumiem gatavoja stikla dekorus kabinetiem, dinamiski izgaismotas plāksnes pie sienas kopā ar līdzīga stila pulksteni.

“Piedalos izstādēs. Izveidoju savu mājaslapu www.aijaklintsone.com. Domāju, tas jādara katram, kas mūsdienās grib grib piedalīties mākslas tirgū.

Pati šobrīd dzīvoju vecajā Mālu krogā teiksmu apvītā vietā Sidgundā. Netālu atrodas Veckalns, kur, ticamāk, atradusies slavenā lībiešu virsaiša Maneģinta pils Idove. Papildus strādāju Mālpils bērnu mūzikas un mākslas skolā. Ko tik nenākas izdomāt, lai bērnus aktivizētu! Piemēram, diviem bērniem lieku uzzīmēt vienam otra portretu, sēžot tumsā, vai arī uzdodu zīmēt tumsā ģeometrisku uzstādījumu vairākās krāsās. Zīmēšana tumsā atraisa bērnā snaudošo spēku un darbi sanāk neparasti. Nodarbībās izmantoju dažādu muzikālo fonu un patiešām tas ietekmē! Kurbulējot radošai darbībai bērnus, kaut kā arī pati radoši uzvelcies,” savu šodienas dzīvi apraksta Aija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+