×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
19. augusts, 2013
Drukāt

Stikls un citi simboli

Foto - LETAFoto - LETA

“Katru reizi cenšamies meklēt nestandarta risinājumus, jo radošam cilvēkam nav interesanti strādāt tradicionāli. Kauss – tā vienmēr ir iespēja veidot citādi, parādīt, ka vienai lietai var pieiet no dažādām pusēm,” man sacīja mākslinieks Armands Vecvanags. 


Viņš ir tradicionālā hokeja turnīra “Latvijas dzelzceļa kauss” galvenās balvas autors. Līdz 25. augustam kauss apskatāms Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā, jebkurš interesents var arī nobildēties līdzās tam.

Vecvanags “Latvijas dzelzceļa kausa” trofeju veido trešo gadu pēc kārtas. Šoreiz izmantota visai sarežģīta tehnika ar stikla sakausējumu un nerūsējošo tēraudu. Stikls simbolizējot ledu, tērauds – spēku un izturību, slīpēta dārgakmeņa forma – nezūdošas vērtības un izcilību, bet ozolkoka pamatne – Latvijas zemes spēku.

Iepriekšējos gados kauss veidots tikai no metāla. Esot gribējies ko krāšņāku, un bijusi sajūta, ka pietrūkst stikla. Tāpēc talkā pieaicināts stikla mākslinieks Agris Butelis. Lai pagatavotu lielo kausu un divus tādus pašus mazākus par otro un trešo vietu turnīrā, kā arī piemiņas šķīvjus, strādājusi 12 cilvēku komanda. “Uz ledus var uzvarēt tikai komanda, un tikpat saliedēts komandas darbs bija vajadzīgs arī, lai divu nedēļu laikā radītu balvas. Strādājām pēc labākās sirdsapziņas, tāpēc pašam ir gandarījums. Prieks, ka balstījāmies nevis uz jau labi zināmiem principiem, bet meklējām jaunus risinājumus, un ir kvalitatīvs rezultāts.”

Reizēm gadās, ka sportisti, priecājoties par kausu, to nomet zemē un sabojā. Tā kā šoreiz balva veidota no stikla, kritiens tai, visticamāk, būtu liktenīgs. Šajā kausā arī nevar ieliet šampanieti. “Tas ir stereotips, ka šampanietis jādzer no kausa. Dzert var no glāzēm un aiz prieka šampanieti liet uz galvas. Galvenais, lai ir svētku sajūta,” uzskata Vecvanags. Kausa prezentācijas pasākumā “Latvijas dzelzceļa” prezidents Uģis Magonis precīzi piebilda, ka šis ir pārbaudes turnīrs – šampanieti varēs dzert pēc sezonas.

“Latvijas dzelzceļa kausa” izcīņa notiks jau piekto gadu, taču šoreiz turnīrā “Arēnā Rīga” no 26. līdz 29. augustam būs visspēcīgākais dalībnieku sastāvs. Rīgas “Dinamo”, Jaroslavļas “Lokomotiv” un Kazaņas “Ak Bars” spēlēs A grupā, B grupā – Sanktpēterburgas “SKA”, Prāgas “Lev” un Minskas “Dinamo”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+