×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
20. augusts, 2013
Drukāt

Stiprais lietus Rīgā paralizē satiksmi (foto, video)

LETALETA

Stiprais lietus otrdienas rītā Rīgā daudzviet pamatīgi apgrūtinājis satiksmi. Spēcīgo nokrišņu dēļ izveidojušās lielās peļķes dažviet apgrūtina arī gājēju pārvietošanos. Sinoptiķi brīdina, ka šodien ilgstošs lietus ir gaidāms daudzviet.

 

Ziņu aģentūra LETA novērojusi, ka lielo peļķu dēļ satiksme otrdienas rītā apgrūtināta vairākās Pārdaugavas ielās, kā arī pilsētas centrā, piemēram, Lāčplēša ielā.

Portāls “LA.lv” novēroja, ka lielo peļķu dēļ satiksme no rīta ir apgrūtināta arī uz Dzirnavu ielas. Uz ielas grūti pārvietoties arī gājējiem, jo lietus ūdens vietām klāja arī ietves un cilvēkiem vajadzēja brist caur lielām peļķēm.

Lielas lāmas otrdienas rītā bija vērojamas arī uz Viestura prospekta, Ganību damja un citviet. Dažviet lielajās peļķēs noslāpuši auto, kas vēl vairāk apgrūtina satiksmi.

BNS vēsta, ka Rīgā otrdienas rītā lietavu dēļ ir būtiski kavēta 5.maršruta tramvaju un 3.maršruta trolejbusu kustība. 5.maršruta tramvaji stāv Ganību un Pētersalas ielu krustojumā, kur applūdusi iela. Savukārt 3.maršruta trolejbusi stāv Duntes iela – pretim Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcai -, kur arī applūdusi iela.

Rīgas domes Satiksmes departamentā portālu “LA.lv” informēja, ka kopš agra rīta sākta lietus ūdens peļķu atsūknēšana vietās, kur tās ievērojami apgrūtina satiksmi. Specializētās tehnikas vienības otrdienas rītā strādā Strēlnieku laukumā, Pētersalas ielā, Miera un Senču ielas krustojumā, Klijānu ielā, kā arī nosūtītas uz Bolderāju, Čiekurkalnu un Imantu.

Par applūstošiem ceļu posmiem tiek uzskatīti: Vienības gatve – posmā no Telts ielas līdz  Satiksmes ielai; Krasta iela zem Salu tilta; Kārļa Ulmaņa gatve zem Bauskas ielas pārvada; Čiekurkalna1. garā līnija zem Vairoga tilta; Varoņu iela  pie Rīgas kremācijas centra; Viestura prospekts posmā no Meža prospekta; Mangaļsala – Traleru ielā 2; Bolderāja –  Gaigalas, Silikātu un Stūrmaņu ielas.

Satiksmes departaments aicina autovadītājus būt īpaši piesardzīgiem applūstošajos ielu posmos. Iedzīvotāji arī aicināti pa bezmaksas tālruni 80003600 informēt Satiksmes vadības centru par ielām, kur veidojas lielas peļķes un kur nepieciešama atsūknēšana.

{source}
<iframe width=”640″ height=”480″ src=”//www.youtube.com/embed/yBmtWBBJGN4″ frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

Rīgas domē norāda, ka spēcīga lietus ietekmē Rīgā applūst tās ielas, kurās vēsturiski nav projektēta lietus ūdens kanalizācijas sistēma. Šobrīd jaunas lietus ūdens kanalizācijas sistēmas izbūvē jaunbūvējamām ielām un satiksmes objektiem, kā arī ielās, kas tiek rekonstruētas.

{gallery id=”2035″}

LETA vēsta, ka šorīt divu stundu laikā nokrišņu daudzums Rīgā sasniedzis 30 milimetrus, kas atbilst dekādes normai, vēsta sinoptiķi.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina, ka ilgstošs lietus otrdien dienas laikā gaidāms daudzviet. Vietām, galvenokārt Latvijas rietumu un centrālajā daļā, nokrišņu daudzums sasniegs 15-18 milimetrus, kas atbilst stipram lietum.

Rīgā gaidāms ilgstošs lietus, nokrišņu daudzums sasniegs 15-17 milimetrus, kas atbilst stipram lietum.

{gallery id=”2036″}

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +2
Alūksne -1.3
Daugavpils -0.4
Saldus +0
Liepāja +1.2
Jelgava +0
Ventspils 0.0
Limbaži +1
Madona -1
Rēzekne +0
Draugiem Facebook Twitter Google+