Foto – Shutterstock

Ja uzņēmums strādā, bet nemaksā. Vai bankrots? 0

Pērn nodevu liellopus SIA “Cēsu miesnieks”. Naudas vietā saņēmu tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānu. Ko man ar to darīt? Uzņēmums it kā strādā, bet naudu nemaksā. Vai tas nozīmē, ka viņi ir uz bankrota robežas? ĒRIKS

Reklāma
Reklāma
“To bezjēdzīgo brīvdienu 1. maijā sen bija laiks izbeigt.” Sociālo tīklu lietotāju viedokļi par 1.maiju kā oficiālu brīvdienu
Kāpēc ar gadiem pieaug svars? Kaloriju skaitīšana nepalīdzēs, lūk, kas tev jādara
RAKSTA REDAKTORS
“Kad sāku rādīt slaidus par Ukrainu, redzēju, ka vairāki skolēni novērsa skatienu…” Pieredzes stāsts par krievvalodīgajiem jauniešiem 7
Lasīt citas ziņas

Tiesiskās aizsardzības process ir tiesisku pasākumu kopums, kura mērķis ir atjaunot parādnieka spēju nokārtot savas saistības, ja parādnieks nonācis finansiālās grūtībās vai uzskata, ka tajās nonāks.

Pēc tiesiskās aizsardzības procesa lietas ierosināšanas parādnieks izstrādā pasākumu plānu, ko saskaņo ar kreditoriem. Tajā tiek norādītas procesā piemērotās metodes, piemēram, maksājumu saistību izpildes atlikšana, samazināšana, dzēšana, pamatkapitāla palielināšana un citas. Parasti plāna saskaņošanas termiņš ir divi mēneši no dienas, kad tiesa ierosinājusi tiesiskās aizsardzības procesa lietu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sazinoties ar Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesu, kurā process ierosināts, uzzinājām, ka SIA “Cēsu miesnieks” saskaņošanas termiņš ir beidzies un tuvāko dienu laikā pasākumu plāns būtu jāiesniedz tiesā. Pēc plāna saņemšanas tiesa izvērtē, vai tas atbilst visām likuma prasībām un vai to ir saskaņojis pietiekams skaits kreditoru, kā arī pieņem lēmumu par tiesiskās aizsardzības procesa īstenošanu vai pieteikuma noraidīšanu.

Plānā, kuru saņēmāt, noteikti bija norādīts, kādas metodes paredzēts izmantot un kāds termiņš nepieciešams, lai SIA “Cēsu miesnieks” atgūtu spēju nokārtot savas saistības. Ja norādītajā termiņā nesniedzāt rakstisku atbildi, tiek uzskatīts, ka jūs neesat devis piekrišanu tiesiskās aizsardzības procesa īstenošanai. Plānā vajadzēja būt norādītam, kādas summas un cik bieži jums tiks maksātas. Iespējams, kāda daļa no summas tiks dzēsta vai maksāšana atlikta uz vēlāku laiku.

Ja SIA “Cēsu miesnieks” pasākumu plāns tiks izpildīts, tiesiskās aizsardzības procesu pabeigs un uzņēmums turpinās saimniecisko darbību, taču dažkārt plānā paredzētais netiek īstenots neparedzētu apstākļu dēļ. Tad, iespējams, tiesiskās aizsardzības procesu izbeidz un uzņēmumam pasludina maksātnespēju. Tas nozīmē, ka tagad jums jāseko līdzi maksātnespējas reģistra datiem (www.ur.gov.lv), lai noskaidrotu, vai tiesiskās aizsardzības process tiek īstenots vai noraidīts. Ja to īsteno, jāpārbauda, vai jums maksā visas summas saskaņā ar plānā norādīto. Ja tas netiek pildīts, par to rakstiski jāziņo tiesiskās aizsardzības procesa administratoram.

Par sadarbības turpināšanu ar SIA “Cēsu miesnieks” jums jālemj pašam, izvērtējot visus iespējamos riskus, tostarp saistībā ar ierosināto procesu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.