×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
20. decembris, 2013
Drukāt

Stradiņu vadītāja krēsls – atkal brīvs (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes dalībnieku sanāksmē, kurā piedalījās kapitāldaļu turētājs Veselības ministrijas (VM) valsts sekretārs Rinalds Muciņš un trīs valdes locekļi, no amata atstādināta valdes priekšsēdētāja Rūta Valtere. Valdes pārstāvji ārsti Eva Strīķe un Guntis Bahs atkāpušies paši. Viņi turpinās pildīt savus pienākumus līdz jaunas valdes iecelšanai, informēja R. Muciņš.

Valsts sekretārs pastāstīja, ka Veselības ministrija veikusi dienesta pārbaudi par šīs ārstniecības iestādes pārvaldību un konstatējusi vērā ņemamas nepilnības gan finanšu, gan procedūru, kā arī juridisko dokumentu jautājumos. “Latvijas Avīze” 18. decembra numurā publicēja faktu, ka Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesa novembra beigās nosprieda atzīt par spēkā neesošu R. Valteres uzteikto darba līgumu slimnīcas juridiskās nodaļas vadītājam Imantam Jevdokimovam. Tiesa par labu bijušajai amatpersonai liek piedzīt no slimnīcas vairāk nekā 13 tūkstošus latu.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki 13. decembrī veica kratīšanu Valteres darba kabinetā, jo pret viņu sākts kriminālprocess par iespējama fiktīva līguma slēgšanu. VM rīcībā nonākušas vēl citas lietas, kas rada šaubas par iestādes vadītājas tiesisku rīcību. R. Muciņš neslēpa, ka starp iestādes vadītāju un valdes locekļiem pastāvējušas būtiskas domstarpības svarīgos ārstniecības iestādes jautājumos.

R. Muciņš uzskata, ka turpmāk valdes locekļiem nevajadzētu strādāt amatu savienošanas kārtībā, bet gan ar pilnu slodzi vadīt slimnīcu. Visticamāk, valsts sekretārs uzrunāšot kandidātus, kas spētu pārvaldīt otru lielāko valsts slimnīcu. Viņš pastāstīja, ka, virzot personas valdē, ļoti svarīgi, lai viņiem būtu pieredze uzņēmumu vadībā.

R. Valtere par slimnīcas vadītāju kļuva pagājušā gada pavasarī, kad ministrija no amata atstādināja valdes priekšsēdētāju Modri Dzenīti. Arī pret viņu KNAB sāka kriminālprocesu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu. Bet ministrija no KNAB un policijas saņēma slēdzienu, ka valdes locekļi nav veikuši ne koruptīvas, ne krimināli sodāmas darbības.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Muciņ, vai tad nav kāds savējais?To Berzinu būtu vērts no Vaivariem pārcelt. Tikpat neko nedara un labuma no viņa nekāda.

Draugiem Facebook Twitter Google+