×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
24. marts, 2015
Drukāt

Straujuma: Atsevišķu ierēdņu vidū valda absolūta bezatbildība (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Atsevišķu ierēdņu vidū valda absolūta bezatbildība, intervijā telekanāla LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja valdības vadītāja Laimdota Straujuma.

Viņa pauda, ka nevēlas, lai Latvijas ierēdņi uzskatītu, ka ir slikti. “Darbs iet ļoti labi. Tiek vadīta veiksmīga prezidentūra,” sacīja Straujuma. Vienlaikus ir sastopamas dažādas negācijas un atsevišķās jomās valda absolūta ierēdņu bezatbildība. Straujuma norādīja, ka viena no šādām jomām ir saistīta ar projektu “Skolas.lv”.

Premjere uzskata, ka ierēdņi, kas ar “Skolas.lv” strādājuši, ir rīkojušies bezatbildīgi. “Neatkarīgi no tā vai cilvēks ir nekompetents, vai redz, ka tur ir problēmas, bet neuzdrošinās teikt – vienalga tā ir cilvēka atbildība,” atzina Straujuma. Valdības vadītāja arī pauda uzskatu, ka ierēdņu vietā nereti netiek cienīta darba kultūras. “Ministre man teica, ka 20 cilvēki ar savu parakstu apliecinājuši, ka tur [“Skolas.lv”] viss ir kārtībā. Nu vai to var saukt par labu darba kultūru?” vaicāja Straujuma.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka IZM saņemti dienesta pārbaudes rezultāti saistībā ar projekta “Portāla www.skolas.lv attīstība (2. kārta)”, kas liecina par nepieļaujamiem trūkumiem projekta vadībā un uzraudzībā, kā arī lēmumu novilcināšanu, ministre Mārīte Seile pārbaudes rezultātus nodos tālākai izmeklēšanai tiesībsargājošām iestādēm.

Saņemtajā dienesta ziņojumā atspoguļots, ka projekta pārvaldībai tika izveidota projekta vadības grupa: projekta koordinators, projekta atbildīgā amatpersona, projekta vadītājs, projekta asistenti, projekta turētājs un projekta grāmatvedis. Tomēr, kā secināts ziņojumā, IZM nav nodrošinājusi ne pietiekamu kapacitāti projekta vadībai, ne arī kvalitatīvu projekta uzraudzību un rezultātu izvērtēšanu.

Projekta izmaksas ir 3 553 535,05 eiro. “Skolas.lv ” plānotie rezultāti nav sasniegti, un valstij ir nodarīti būtiski zaudējumi.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Tos bezatbildīgos ierēdņus uz štatu samazināšanas pamatojuma un pārdalīt viņu pienākumus palielinot citiem algas.Jākontroļē pašvaldību izlietotās naudas atbilstību paredzētiem mērķiem.Izbeigt šķiesties ar nodoklu maksātāju nomaksātop valsts reketa[nodoklu] naudu.

  2. Tai skaita ari bezatbildibas sajuta ir no straujumas puses, ta ka nav ko naudet

  3. Cien. Straujumas kundze, beidziet gausties un aprakstīt visas nebūšanas valsts pārvaldē! Jums ir vara. Rīkojieties! Pieņemiet lēmumus! Sodiet, atlaižat reorganizējiet vai likvidējiet liekos amatus, kas domāti savējiem, un nevajadzīgās valsts pārvaldes struktūras (barotavas) un tml. Mēs vienkāršie cilvēki tāpat zinām par visām izzagšanām, “otkatiem”, nodokļu nemaksāšanas shēmām, ES projektu naudas piesavināšanos un t.t., bet mums nav varas. Kā arī mēs esam diezgan aprobežoti, varbūt vienaldzīgi, un nemākam ievēlēt labākos no labākajiem, godīgākos no godīgākajiem.

  4. es pat varu pateikt kuriem piemīt tā bezatbildība un šķiešanās ar naudu, parasti vadītāju posteņos, Piemēram būvalddē uc.

  5. ja projektu naudiņa nonāk ķešā? Kurš līdz šim laikam par savām APZINĀTI PLĀNOTAJĀM zādzībām no valsts IR ATBILDĒJIS AR KĀDU SODA VEIDU??? TĀDU NAV!!! UN ARĪ NEBŪS, JO VISI SAVSTARPĒJI CIEŠI SAPINUŠIES tajos vilinošajos valgos… Jaunie, kuri ienāk politikā un apritē ,TŪLĪT tiek “IEPĪTI” shēmās un gali ūdenī… Saeima tuvākajā laikā NEKO likumos NEDARĪS, jo tur VISS IESĀCIES… likumi soda vienīgi mazos zaglēnus…

  6. Šorīt pa Latvijas radio 1 teica, ka e-veselībai jau iztērēti 14 miljoni, bet e-veselības projekts visticamāk netikšot ieviests, jo esot cietis neveiksmi un nomiris. Bet par iztērēto naudu nevienam nav jāatbild? Kur tā palikusi? Summa astronomiska!

  7. Bet ,tā bezatbildība valda ne tikai ierēdņu, bet arī valdības un politiķu vidē un radījuši to esat tieši politiķi,lai par sastrādāto nekāda atbildība neiestātos.

    • Visus atbildīgos ierēdņus bezatbildīgie politiķi no valsts pārvaldes izsvēpējuši , jo tādi ir neērti un traucē bīdīt rebes vai nereālas idejas :). politiķiem der tikai “lielākie kretīni” 🙂

  8. Vai tas,ka Latvija ir palikusi vienīgā ES valsts bez obligātās veselības apdrošināšanas un atraitņu pensijām,ka Latvijā nav kārtībā pat trauksmes izziņošanas sistēma un zābaki armijai ir jāpasūta ārzemēs, ir tikai atsevišķu isrēdņu absolūta bezatbildība?

Draugiem Facebook Twitter Google+