×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
1. janvāris, 2015
Drukāt

Straujuma Latvijas iedzīvotājiem vēl noticēt sev un darīt, neaizmirstot samaksāt nodokļus (13)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) Jaungada apsveikuma runā Latvijas iedzīvotājiem vēlēja noticēt sev un darīt, lai izaugsmi piedzīvotu gan katrs cilvēks individuāli, gan valsts kopumā. Vienlaikus Ministru prezidente aicināja cilvēkus maksāt nodokļus, jo pretējā gadījumā valsts tiekot drupināta.

“Mums, latviešiem, un arī visiem, kas šeit Latvijā dzīvo, ir tāda tradīcija – Jaunā gada priekšvakarā mēs visi kaut ko ievēlamies. Mēs visi ceram uz labāku dzīvi jaunajā gadā. Mēs visi gribam būt laimīgi,” uzrunā sacīja politiķe, “ja es būtu zvejnieks, kas savā lomā atrod zelta zivtiņu, tad manas trīs vēlēšanās būtu: pirmkārt, – lai katrā mājā ir veselība, maize un mīlestība, otrkārt, – lai pāri ikdienas sīkumiem un mazajiem kašķiem mēs atceramies par kopīgiem mērķiem savai zemei, treškārt, – lai mēs katrs noticam sev! Lai mūsu iekšējā brīvība dod spēku iet uz priekšu.”

Straujuma runā mēģināja iedvesmot iedzīvotājus, lai “par spīti visām grūtībām” valsts virzītos uz priekšu. “Es skaidri zinu – mēs tiksim uz priekšu, Latvija gūs arvien jaunus sasniegumus. Es tam ticu. Es strādāšu godprātīgi un pēc labākās sirdsapziņas. Esmu pārliecināta, ka arī jūs – mazs vai liels – būsiet pārliecināti par sevi un savu varēšanu,” sacīja valdības vadītāja.

Atsaucoties uz iedvesmojošiem puišiem no Apes, kuri paši sev radījuši darba vietas un nav gaidījuši, kad kāds atnesīs kaut ko gatavu un noliks priekšā, Straujuma aicināja: “Notici sev! Dari, veido, ej uz priekšu! Dibini savu uzņēmumu, attīsti arvien jaunas prasmes un talantus. Vienalga, vai esi mazs bērns vai pieaugušais. Mums ir visa pasaule vaļā. Mums paveras jauni tirgi. Mums pieder fiziskā Latvijas valsts, bet šodienas Latvija ir vēl plašāka – tā dzīvo caur mūsu tautiešiem visā plašajā pasaulē. Nākotne dzimst šobrīd, kad domājam, ko dzīvē vēlamies mainīt un sākam to darīt tūlīt un tagad!”

Vienlaikus Straujuma mudināja maksāt nodokļus, jo stipru valsti kopā varot saturēt tikai atbildīgu cilvēku darbs. “Es pats, kas cēlu, esmu atbildīgs par mājas stiprumu. Es pats, kas maksāju nodokļus, tādejādi gādāju, lai maniem vecākiem, manu bērnu un mazbērnu ārstiem un skolotājiem būtu cienīga samaksa. Mēs nedrīkstam sadrupināt valsti,” uzsvēra politiķe, “pat ja ir vēlēšanās ieiet pelēkajā zonā un īstermiņa aprēķina dēļ nepiedalīties valsts stipruma nodrošināšanā, mēs to nedrīkstam darīt.”

Politiķe arī mudināja neaizmirst, ka lielāku mērķu sasniegšanai un lielāku grūtību pārvarēšanai nepieciešama Latvijas iedzīvotāju kopība un savstarpējs atbalsts. “Kad mums ir priekšā kāds lielāks dzīves pārbaudījums, ir ļoti vajadzīgs ģimenes atbalsts, ir nepieciešams drauga plecs. Lai cik mēs dedzīgi kādreiz sevi un citus kritizētu – grūtā brīdī esam gatavi iet viens otram palīgā, esam spēcīgi savā līdzcietībā un cilvēcībā. Es novēlu, lai mums katram nākamajā gadā šāds atbalsts būtu un mēs to varētu sniegt citiem.”

“Savstarpējais atbalsts ir vajadzīgs arī starp valstīm. 2015.gadā mēs noteiksim Eiropas dienaskārtību. Savas prezidentūras laikā Eiropas Savienības padomē mēs caur konkrētiem darbiem un sarunās ar citām valstīm virzīsim uz priekšu šādu redzējumu – esam par modernu, ekonomikā aktīvu un cilvēkiem labskanīgu Eiropu,” piebilda politiķe.

“Mums ir sava valsts, ir sava zeme un jūra, kas ir tikai tāda viena visā plašajā pasaulē. Par spīti visām grūtībām, es skaidri zinu – mūsu zemē ir spēks. Mūsu jūrai ir zelta apvārsnis. Mūsu cilvēkiem ir griba un ir varēšana. Tik, cik liela būs mūsu griba, tik stipra būs arī mūsu Latvija. Mēs tiksim uz priekšu!” runu noslēdza Straujuma.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Straujuma ! Kur liki naudu no Citādeles izpārdošanas? Vai tiēšām tu skaiti ka visa tauta ir muļķi ? Nēsi tu tālu tikusi ar gudrību,tukša muca tālu skan.

 2. Ieviesīsim Eiropas progresīvos nodokļus!

 3. Atceros V.Dombrovska vārdus, ka valstij NAV JĀRADA JAUNAS DARBA VIETAS!?? NEATCEROS, kad valsts kaut ko būtu uz paplāts atnesusi KAUT VIENAM NO MUMS!?? Prieks par puišiem no Apes, bet novēlējums valsts ierēdņiem: NELIECIET VIŅIEM SPRUGUĻUS RITEŅOS un NEIZNĪCINIET LABI IESĀKTO!!! NERADIET APSTĀKĻUS, kad nodokļi viņus un citus uzņēmējus IETRIEC pagrīdē PRET VIŅU GRIBU! Ikviens no mums VĒLAS DZĪVOT un SAŅEMT sava darba augļus, nevis vienīgi NOŽĒLOJAMI EKSISTĒT!? Jūsu vadītā valdība CIEN. Straujumas kundze TO VAR!!! LŪDZU PIERĀDĪT SAVU VARĒŠANU AR DARBOŠANOS TAUTAS INTERESĒS, nemainot likumus par nodokļiem kā apakšveļu!! LAIMIGU JAUNO 2015.GADU VISAI MANAI TAUTAI, KURA IR ĻOTI PACIETĪGA UN TOLERANTA!!!

 4. “Noticēt sev, gan zvaigznes, gan spēku meklēt pašiem sevī”. Tas smaržo pēc – nekritizējiet valdību, visu neesošo meklējiet sevī. Jā, attīstībā pastāv tas atgriezeniskuma princips. Tikai viņš ir spēkā ne tikai indivīda bet arī visas sabiedrības un valsts līmenī. Un šis līmenis ir jānodrošina politiķiem, valdībai. Bet tur viņa nav.

 5. Padla,vieglāk no viņas runas nepalika.

 6. latvietis parastais Atbildēt

  runa bija vienkārši briesmiga. gandriz vai jāraud buj sevi žēlojot ko par premjeru iecēluši. jaungada apsveikumā brēkt pēc naudas lai būtu ko notriekt jau bija vienkārši rupji. tantai galvā tik nauda, vienigā mērvieniba acim redzot ko pazīst tad nu visu mēra tik naudā

 7. Vien maz cuciņ!

 8. Kas ta nu? KNĀBIM nauda beidzās? Atkal jāsametas?

 9. Turpiniet palielināt!

 10. ir tāda tradīcija – Jaunā gada priekšvakarā mēs visi kaut ko ievēlamies. …………………………es jau sen kā neko neievēlos ,jo skaidri apzinos,ka pietiek man kaut ko ievēlēties,tā valsts tam aizliks kāju priekšā.

 11. Straujuma pati nekādus ražojošus uzņēmumus netaisās dibināt un arī viņas dēls drīzāk piezīžas pie valsts pupa nekā kaut ko ražo.

 12. Atslēgas vārdi šai uzstāšanās reizē… ”samaksāt nodokļus”.

 13. prieks bija lasiit!Taa tik tureet

Draugiem Facebook Twitter Google+