×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
15. jūnijs, 2015
Drukāt

Straujuma sola pensijas pārskatīt ar 2017.gadu; pensionāri turpina vākt parakstus (19)

Foto - LETAFoto - LETA

Pirmdien koalīcijas partneru sanāksmē bijusi “ļoti gara diskusija” par to, vai sākt pensiju pārrēķinu ar nākamo gadu vai vēlāk. Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) pēc sanāksmes izteikusies, ka pensiju pārskatīšana jāsāk vien no 2017.gada un šādu solījumu varētu iekļaut budžeta likumā, nevis likumā par Valsts pensijām, ziņo aģentūra LETA.

No 2017.gada pārskatīt pensijas rosinājusi Finanšu ministrija.

Kā zināms, pārrēķināšana nepieciešama, lai novērstu negatīva kapitāla indeksa ietekmi uz to apmēru.

Pēc Straujumas teiktā, pensiju pārrēķinu varētu veikt sešu gadu laikā, sākot ar 2017.gadu.

Vēl gan nav panākta vienošanās, vai pārrēķināšanu veikt dažādos gados piešķirtām pensijām, vai sākot no mazākajām pensijām. Par to varētu diskutēt atsevišķi, norādījis Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK pārstāvis Einārs Cilinskis. Straujuma uzskata, ka jādiskutē par visiem ar pensiju pārskatīšanu saistītiem jautājumiem kopā.

Atgādinām, ka Labklājības ministrija (LM) piedāvājusi personām,kurām pensijas kapitāla noteikšanā ņemti vērā apdrošināšanas iemaksu algas indeksi, kas mazāki par skaitli “1”, pensiju pārrēķināt un palielināto pensijas apmēru sākt izmaksāt jau no 2016.gada janvāra tās pensijas, kas piešķirtas 2010.gadā vai kas pārrēķinātas. Pensijas, kas piešķirtas 2011.gadā, LM ierosināja pārrēķināt no 2017.gada janvāra. Bet 2012., 2013., 2014. un 2015.gadā piešķirtās vai pārrēķinātās pensijas pārrēķināt no 2018.gada janvāra.

Latvijas Pensionāru federācijas mājaslapā pirmdien publicēts atgādinājums, ka turpinās parakstu vākšana, lai nekavējoši tiktu pieņemti Labklājības ministrijas izstrādātie grozījumi pensiju likumdošanā par “palielinātu pensiju indeksāciju no šī gada 1. oktobra, izmantojot 50 procentus no iemaksu algas koeficienta pieauguma.”

Federācija parakstus vāks līdz 1.jūlijam.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Katoļticīgā Straujuma ir aizmirsusi ceturto bausli. Katole var atļauties badināt pensionārus – “mūsu tēvs katoļtēvs” grēksūdzē visu piedod,pat slepkavību.

 2. 1) Kur var parakstīties? Nav informācijas!
  2) Vai tad sociālais budžets ir iekļauts valsts budžetā un ar to var rikoties kā tik Laimdotai ienāk prātā? Es nesaprotu, kapēc netiek auditēts socialais budžets un tā izlietojums? Man ir aizdomas, ka to izķinķilē Ministru kabinets. Ir tada informācija lasīta par krīzes laikā izceltajiem miljoniem.

 3. straujuma kā staļins 1946.g solīja komunismu pēc tris piecgadēm t.i ap 1960.gadu -labs nāk ar gaidīšanu .

 4. Slavenā LV vecmāmiņa ar savu kliķi atkat sola.Vai tad17.gads nav vēlēšanas gads.Kā var nesolīt-tā teica marsietis.Un tā sola 25 gadus….Kauna nav nemaz.Pensionāri taču ar darbu un nodokļiem jau to pelnījuši,ka jāsanēm nopelnīto par mūža darbu.Pensionāriem ir JĀRIKOJAS.Cik var.

  • Nopelnījuši ne tikai ar darbiu.Neviens nesaka ,kur palika prihvatizācijas nauda,ko ieguva par mūsu nodokļiem saceltos objektus pārdodot. Vai apmaksāt ārsta apmeklējumu,zāles un komunālos pakalpojumus var tikai 2017.gadā?

 5. Straujumas kundze neceri, līdz tam 2017 gadam nebūs vēl tie pensionāri apmiruši jāatmaksā būs vienalga. Cik tā Straujuma ir riebīga, laikam pati to nemaz neapzinās. Kad vajadzēja lāpīt budžetā pašu izgrausto caurumu tad tam mērķim izvēlējās pensionārus nevis paši sevi.

 6. Daudzajiem valdības padomniekiem uz algu griestu atcelšanu,nevajadzēja gaidīt pat pašā krīzes laikā! Tā tika izskatīta Saeimā 2010.gada 14.oktobrī, steidzamības kārtā! Ne tikai algu palielināšana,bet pat divkāršošana valsts uzņēmumu valdēm,arī valdībai nesagādāja nekādas grūtības. Tieši otrādi-valdība spēja pat samazināt IIN visiem,politiķus un oligarhus,protams,neaizmirstot! Cita lieta-pensionāri. Tiem gan nāksies vēl dažus gadus pagaidīt! Bet viņi jau taču pieraduši gaidīt.Pagaidīs vēl,pat ja visi nesagaidīs!

 7. Katra valdība sola izpildīt termiņā, kurā būs cita valdība. Un tā gadu no gada. Tāds rinķa dancis. Ļoti izdevīgi, nekādas atbildības un laiks tiek novilcināts.

 8. nekas netiks darīts un viss paliks kā bija. ja pensionāri aktīvi neprotestēs ,nekas nemainīsies un ar solījumiem paēdis nebūsi

 9. Kad Straujumai pašai jāiet pensijā? – tā ar atbilde.

 10. Lūdzu valsts ierēdņiem un deputātiem arī algas sākt maksāt no 2017. gadal

 11. Kaaa gribeetos pieredzeet, ka” straujumai ” buutu jaapadziivo ar 200 euro lielu pensiju, tad vina DZIEDAATU citaa balsii!

 12. Gudri dariis, pensionaaru buus veel mazaak un daudz nebuus jaareekina, ha ha !

 13. Maize tikai Latvijā tiek uzskatīta par luksusa preci Atbildēt

  Kad tik pat taisnīgi tiks samazināta PVN likme pārtikai,kā visā pasaulē?

 14. Un kurā gadā sociālajam budžetam tiks atdots,bez Saeimas lēmuma,citiem mērķiem novirzītais miljards?

 15. Pensionāri ir gaidījuši jau divdesmit piecus gadus! Bet sagaidījuši vien vecuma pensiju iekļaušanu sociālajā budžetā kopā ar izdienas pensijām,pensijām bērniem-invalīdiem kopš dzimšanas,dzimšanas un apbedīšanas pabalstiem utt.kas valdībai jāmaksā būtu no pamatbudžeta!

  • Ja sola, tad nav teikts, ka noteikti izpildīs…pagaidīs, kamēr lielākā daļa apmirs. Ne jau par savējo pensiju jādomā.

  • Kad bija vajadzība glābt it kā Valsti ,tad nogrieza b z i k s un gatavs .Būtu nu neminējuši gadu skaitli ,lai ”tie durciņi ”dzīvo idilliskās gaidās.Tad pozitīvāk.

Draugiem Facebook Twitter Google+