×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
11. marts, 2015
Drukāt

“Suitu sievas” iedrošinās izmantot valsts e-pakalpojumus (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Etnogrāfiskā ansambļa "Suitu sievas" dalībniece piedalās e-pārvaldes integrētās informatīvās kampaņas "Valsts ir internetā" atklāšanas preses konferencē dizaina un IT koprades telpā "The Mill".

Lai iedzīvotāji aktīvāk izmantotu e-pakalpojumus saziņā ar valsti, tiks sākta informējoša kampaņa medijos, aktīvāk e-pakalpojumu priekšrocības skaidros valsts iestādes, kā arī e-pakalpojumu priekšrocības ieskandēs “Suitu sievas”, kuras šodien ar elektronisko parakstu apstiprināja dalību projektā.

Kā atzina vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (NA), patlaban iedzīvotāji var saņemt 300 e-pakalpojumus, taču informētības līmenis par to, kas īsti ir iespējams, bijis nepietiekams. Tāpat problēma esot iedzīvotāju jaunā apgūšanas uztraukums un dabiska vēlme nekļūdīties, kā arī ikdienas paradumi. Būtiski esot izskaidrot, ko ir iespējams izdarīt e-vidē, neizejot no mājas. Kopumā 60 valsts iestādes, kuras tagad esot apvienojušas kampaņā, piedāvā katra savus pakalpojumus.

Valsts ieņēmuma dienesta (VID) ģenerāldirektore Ināra Pētersone skaidro, ka tās esot jaunas iespējas ne tikai klientam, bet arī uzņēmumiem ļauj izvairīties no kļūdām. Elektroniskās deklarēšanas sistēma (EDS), piemēram, mazinot administratīvo slogu, uzlabo funkcionalitāti un ļauj klientam izmantot pašapkalpošanās iespēju. VID sistēmām dienā pieslēdzoties 29 000 klientu un kopā EDS pakalpojumus izmantojot 510 900 klientu. Turklāt datu pielasīšana kopumā VID notiekot no 49 iestādēm, savukārt 127 iestādēm tiekot nodoti dati, skaidroja Pētersone. Pērn pusmiljons eiro esot ietaupīts tikai par pasta pakalpojumiem, izmantojot elektronisko parakstu.

VARAM pārstāvis Gatis Ozols norādīja, ka kampaņas mērķis būs iedrošināt un parādīt praktiski, ka e-pakalpojumi izmantojami. Būšot gan klipi, gan raksti, gan institūciju stāsti, gan vēstījumi folklorizētā veidā, piesaistot “Suitu sievas”, kas paplašināšot vēstījuma nodošanas loku. Tie, kuri esot izmantojuši e-pakalpojumus saziņā ar valsti, 90% esot bijuši apmierināti.

Kā ziņots, lai iepazīstinātu iedzīvotājus un uzņēmējus ar vairāk nekā 300 valsts un pašvaldību e-pakalpojumiem, koprades telpā “The Mill” šodien atklāja e-pārvaldes informatīvo kampaņu “Valsts ir internetā”.

Kā liecina Eiropas Komisijas “Digitālās ekonomikas un sabiedrības indekss 2015”, Latvijas iedzīvotāji interneta lietošanas ziņā apsteidz Eiropas Savienības (ES) iedzīvotājus – 75% lieto internetbanku, 86% lasa ziņas tiešsaistē un 70% izmanto sociālos tīklus. Tomēr valsts e-pakalpojumus Latvijā lieto tikai katrs ceturtais jeb 25%.

Savukārt, kā liecina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sabiedriskās domas izvērtējums par e-pakalpojumu lietojumu Latvijā, iedzīvotāji nejūtas pārliecināti par sevi un ir nepieciešams pamudinājums ieradumu maiņai, lai valsts un pašvaldību pakalpojumus sāktu lietot digitālajā vidē, nevis dotos uz iestādēm klātienē. Šī iemesla dēļ šogad tiks īstenota vērienīga informatīvā kampaņa iedzīvotāju un uzņēmēju iepazīstināšanai ar vairāk nekā 300 valsts un pašvaldību e-pakalpojumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. visu cieņu suitenēm

Draugiem Facebook Twitter Google+