×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
25. septembris, 2014
Drukāt

Suntažu internātvidusskolā septiņi bērni saindējušies ar zālēm

Foto- Stock.xchngFoto- Stock.xchng

Naktī uz 25.septembri septiņi bērni no Suntažu internātskolas-rehabilitācijas centra nogādāti slimnīcā ar saindēšanos ar zālēm.

Kā informēja Suntažu internātvidusskolas-rehabilitācijas centra direktore Vineta Āboliņa, viens no skolas 8.klases audzēkņiem zāles ir atvedis no mājām un cienājis ar tām vēl sešus skolēnus. Direktori pārsteidz tas, ka bērni, kuri to izdarījuši, iepriekš nav bijuši nekārtīgo audzēkņu sarakstā.

Šobrīd trīs skolēni atrodas slimnīcā, viens atvests atpakaļ uz skolu, savukārt pārējie trīs ir pie vecākiem. Direktore atzīst, ka ar konkrētajiem skolēniem tiks veiktas pārrunas, tajās tiks iesaistīts psihologs un sociālais pedagogs.

Tā kā bērnus par šo negadījumu sodīt nedrīkst, vaina būs jāuzņemas viņu vecākiem. Sodu noteiks policija. Āboliņa atklāj, ka tiem vecākiem, kuri saskaras ar šādām bērnu izraisītām problēmām pirmo reizi, visticamāk, tiks izteikts brīdinājums. Savukārt tiem vecākiem, kas ar policiju saskarsies ne pirmo reizi, var nākties maksāt sodu, sākot no 200 eiro.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam ziņots, ka bērnu apēstās zāles bijušas paredzētas vienam no skolēniem viņa saslimšanas ārstēšanai, pastāstīja dienesta pārstāve Ilze Bukša. Mediķiem gan nav zināms, kādai tieši saslimšanai medikamenti bijuši domāti.

Slimnīcās nogādātie bērni bijuši deviņus līdz 15 gadus veci, teica Bukša.

Izglītības kvalitātes valsts dienests izvērtēs, vai izglītības iestādē tiek nodrošinātas bērnu tiesības uz drošu un nekaitīgu vidi, aģentūru LETA informēja dienesta Uzraudzības departamenta direktora vietnieks Maksims Platonovs. Viņš skaidroja, ka medikamentu ienešana skolā ir aizliegta, izņemot konkrētus gadījumus, kad bērnam tie jālieto pēc ārsta norādījuma.

Pagaidām esot grūti spriest par notikuma apstākļiem, uzsvēra Platonovs, un secinājumi tiks veikti vien pēc ekspertīzes veikšanas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+