×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
8. novembris, 2016
Drukāt

Suņus neatzīšot par agresīviem. Kinoloģe pastāsta Babītes traģēdijas detaļas (95)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Bordo dogs. Ilustratīvs attēls.

Latvijas Kinoloģiskā federācijas vadība šodien sanāk uz sapulci, kurā pārrunās notikušo traģēdiju ģimenē Babītē, kur četri Bordo dogi līdz nāvei sakoda piecgadīgu bērnu. “Mums ir jāmācās no šī gadījuma. Mēs domāsim, kā vēl vairāk orientēt suņu saimniekus,” saka ilggadējā federācijas vadītāja Vija Klučniece, minot, ka visos gadījumos viennozīmīgi ir vainojams cilvēks.

Klučniece pastāstīja, ka suņu saimniece ir Ventspils dzīvnieku audzētāju biedrībā, kas savukārt ir federācijas sastāvā. Viņa noliedza vairākos interneta komentāros rakstīto, paužot, ka suņi ir gan reģistrēti, gan viss bijis ievērots no labturības prasībām. Suņi piedalījušies izstādēs, kas nozīmē, ka ir mācīti un neizrāda agresivitātes pazīmes.

Klučniece zināja stāstīja notikušā detaļas, kas noveda pie traģēdijas, – bērns ticis iesaistīts suņu rotaļā. Eksperte norāda, ka Bordo dogiem ir liels svars, bet intelekts kā trīsgadīgam bērnam. Tā kā suņi ir lieli un masīvi,tad parasti tādiem raksturs ir mierīgs un tie ir mazkustīgāki.

“Tā bija traģiska apstākļu sagadīšanās, kad viena no kucēm rotaļājoties – bērni pikojās, mezdami suņiem sniega pikas – leca pēc meitenītes cepures bumbuļa un nogāza bērnu zemē. Citi suņi iedomājās, ka tur notiek kautiņš, un metās bērnu plicināt, dauzīties. Faktiski tā bija rotaļa kā to dara suņi, bet bērns nav kucēns, kurš var parādīt, ka viņam nepatīk. Suņi parāda zobus vai rūc,” skaidro speciāliste.

Klučniece uzskata, ka suņus vajadzēja iemidzināt, jo īpašniece neesot gatava tos turēt. Dzīvnieki tagad ir nonākuši patversmē, kur mītot sev nepiemērotos apstākļos – voljērā zem klajas debess.

“Divas kuces ir vecas 8 un 11 gadus vecas, sterilizētas, divas ir jaunākas. Suņi, kuri pieraduši dzīvot kopā un ir jau cienījamā vecumā, viņus humānāk būtu iemidzināt nevis mocīt patversmē, kur viņiem jādzīvo stresā un šausmās, nesaprotot par ko,” uzskata Klučniece.

Kinoloģiskā federācijas vadītāja ir pārliecināta, ka suņi netiks atzīti par bīstamiem.

Jau ziņots, ka policija kriminālprocesa ietvaros lūgusi Pārtikas un veterinārā dienestu sniegt atzinumu par četru Bordo dogu bīstamību, pēc kā būs zināms dzīvnieku liktenis. Atzinums varētu tikt sagatavots līdz mēneša beigām.

Pievienot komentāru

Komentāri (95)

 1. Atbildība tikai un vienīgi suņu saimniekiem un nevienam citam. Tad jau es varu turēt mājās lauvu un ja kādu saplosīs, tad klaigāsu ka visas lauvas vajag eitanizēt. Tā ir traģēdija, par kuru atbildību uzņemas paši piederīgie, nevis suņi.

 2. No komentētājiem agresijas daudz vairāk ka no suņiem.

 3. Riebjas te lasīt tos suņu mīļu komentarus,vienkārši slimi ar galvu.

 4. Tikai eitanāziju, jo šie asinis ir baudījuši.

 5. jā, suņi nav bīstami, vienkārši paspēlējās..kā tādus murgus raksta pieauguši cilvēki.

 6. “Kinoloģiskā federācijas vadītāja ir pārliecināta, ka suņi netiks atzīti par bīstamiem…”

  Pēc šāda izteikuma rodas šaubas, vai klučniecei pašai intelekta līmenis ir sasniedzis 3-gadīga bērna līmeni….

  Tāpat nav saprotams, kāpēc bērna slepkavības vietā netika izsaukta valsts policija un šie 4 izdzimteņi netika nolikvidēti turpat uz vietas ??? Lai pavērtu iespēju tos neatzīt par bīstamiem un nopārdot citām laimīgām ģimenēm ??

 7. idiotisms idiotu pārvaldītā valstī Atbildēt

  ————- bērni pikojās, mezdami suņiem sniega pikas——-
  Klučniece, ( negribu pat lietot tev adresētu pieklājības vārdu “kundze”) tu esi totāla neliete vai pilnīgi atsaldēta. Tu mēģini attaisnot gan suņus, gan bērnus, gan suņu peļņas apmāto māti. Māte ir jātiesā, viennozīmīgi par bērnu atstāšanu bīstamos apstākļos, kā rezultātā ir iestājusies bērna nāve, māte nav turējusi šos zvērus voljēros. Ir jātiesā, lai citām līdzīgām peļņas kārām “ku…ēm” iemācītu atbildību par saviem bērniem. Kuram sunim var patikt, ja tam pa purnu un pa zobiem met ar sniega pikām vai ledus gabaliem? Tā nav pikošanās, tā ir suņu izaicināšana, kam iestājās loģiskas sekas. Par ko ir domājusi māte, ja to nav izskaidrojusi saviem bērniem? Par to, ka šai “mātei” peļņa no suņiem ir svarīgāka par savu miesīgu bērnu liecina fakts, ka šie suņi vēl joprojām ir dzīvi un viņa noteikti cer, ka tos saņems atpakaļ tālākai vaislošanai, kad būs sabiedrība pierimusi. Neredzu šai sievietei nekāda attaisnojuma, kādēļ viņa nebūtu krimināli jāsoda.
  Suņi ir jālikvidē, jo ir uzbrukuši cilvēkam, tātad parādījuši, ka ir spējīgi uz asiņainu agresiju pret cilvēku. Viennozīmīgi.

 8. Man vajag sunus, jo lielakus un jo vairak, jo labak…
  Ka kadu pa celam sakoz, nokoz, pofig, ka tik man un suniem kaifins…
  Gulam viena gulta, milejamies, edam no vienas blodas Un lai tik kads pamegina traucet, vai liels vai berns, nokodis…

 9. Man pie.... Jūsu viedoklis Atbildēt

  Njaaa atkal visur vaino dzīvniekus . Nav ko ļaut nabaga bērnam spēlēties ar tādiem. Mazs kas. Besiiii šie debili cilvēki kuri sauc sevi par suņu saimniekiem… Nekad NEVAR ZINĀT KAS SUNIM VAR NEPATIKT VAI IENĀKT PRĀTĀ. Nu nedrīkst sēdēt tupi un apbalvot kā suns nav agresīvs…jo nekad nezini kas var notikt. Nepieļaušu Ka šos skaistos dzīvniekus nogalina. Es zinu ka savu bērnu mācīšu lai nebazas virsū sunim.. Netā kā citi. Jānoskaidro patversme kurā tur un jāņem pie sevis. Kaut visi 4.

 10. Nu kur vēl murgaināk Atbildēt

  Jā , sunīši neveiksmīgi parotaļājās . Tik spēkus neaprēķināja…

 11. Būtu jābūt krimināllietai, un suņu saimniecei būtu jāsēž cietumā – par to, ka pieļāva šādu situāciju, kā rezultātā mira bērns – proti atstāja veselu baru nepieskaitāmo (večvecmāmuļa, 2 sīkie un 4 suņi) savā vaļā.
  Piekrītu Klučiniecei, ka humānāk būtu tos dzīvniekus iemidzināt.

 12. Būtu jābūt krimināllietai, un suņu saimniecei būtu jāsēž cietumā – par to, ka pieļāva šādu situāciju, kā rezultātā mira bērns – proti atstāja veselu baru nepieskaitāmo (večvecmāmuļa, 2 sīkie un 4 suņi) savā vaļā.
  Piekrītu Klučiniecei, ka humānāk būtu tos dzīvniekus iemidzināt.

 13. Piekrītu katram Jūsu vārdam.Lai dus mierā mazā dvēselīte.

 14. Vija Klučniece, vai tiešām federācija nevar atrast sunīšiem jaunus, atbildīgus saimniekus.

  • Vai tiesam nevar atrast vel kadu KO NOKOST?
   Bet to, ka tadu BEZATBILDIGU ar ZOOFILISKU PATALOGIJU APSESTU SABIEDRIBAI BISTAMU APMATO pietiek, kuriem lopi, to patvala ir svarigaka par cilvekiem, ir pa pilnam, redzam no gauduligajiem komentariem.
   Tas nozime tikai to, ka ne jau slimajiem lemt ka tos arstet, jeb noziedzniekiem, ka tos tiesat, bet PILNIGI CITIEM. Sis abas kategorijas, gan slepkavnieciskie dzivnieki, gan adekvati rikoties un spriest nespejigie zoofili, kuri faktiski ar savu tiesi attieciga PATALOGIJA balstitu neadekvatu attieksmi pret dzivniekiem, tos tadus padara, varbut lidzigus pasiem – cilvek nidejus…, butu noskirami no sabiedribas, arstejami, un nekada gadijuma, tiklidz rodas pat mazakas saubas par lidziga neadekvatuma = patalogijas izpausmju iespejamibu, AIZLIEGT nemt sava parzina dzivniekus, lai nenodaritu postu gan tiem, gan sabiedribai, kurai jamaksa par dazu aptaureto izklaidem un novirzem.

  • Tie dzīvnieki ir ēduši cilvēka gaļu – tur vairs nav, ko apspriest – viņi ir cilvēkēdāji. Nākamais cilvēks būs tikai laika un kārtējo “apstākļu” jautājums”.

 15. Noliku kluci…, jo man piedrazt visus sunu nidejus. Sunu daba ir kost cilvekus. Un nelaut to ir sunu tiesibu ierobezojums. Tiem patik kadu nokost. Tad kapec aizliegt suna dabu? Tapat ka visam no musu klubina patik seviski lieli suni, jo ar tiem ir jauki pagulet gulta…, seviski ja virs ir apnicis, nav majas, jeb vispar mus sadu nosliecu del viriesi apiet ar likumu…
  Suni mums ir cilveku vieta…, jeb varbut mes suniem to draudzenu vieta…, nu kaut ka ta…
  Un nevajag skaust, ja mums ar tiem ir loti labi, ja kopa gulam, bucojamies, edam no 1 blodas un siekalojamies.
  Tagad visiem ir briviba darit to kas iepatikas, jo mums tada orientacija.
  Brivibu suniem un to draugalam. Nost ar viriesiem un cilvekiem, jo tie, maitas, ir grezsirdigi, nelaujot mums priecaties un sunisiem gut baudu… gan no musu spelitem…, gan no citu kosanas, jo mes milajiem laujam visu. Mes esam labas milnieces. Vai tad tas ir slikti? Nesaprotu, ko visi satraucas par citu jutam? Milestibai nepavelesi.

 16. Normalas valstis ar normalu likumdosanu tads jautajums par CILVEKU SAPLOSIJUSA suna atzisanu/ neatzisanu par agresivu VISPAR NEPASTAV. Tam nav jatere jelkadu instituciju pulini.
  Pat aizsargajamus brivdabas dzivniekus LIKVIDE, ja tie uzbrukusi cilvekam. viss. Te NEKAS NAV APSPRIEZAMS.

  • Toties pie mums ir slienainas reklāmas par suņu ADOPCIJĀM (adoptēt var bērnu, ne lopu), piesauc, ka sunīšus nošpricēt nedrīkst, jo tad ģimene būšot audejusi jau PIECUS BĒRNIŅUS.
   Un jā – šiie sunīši tik paspēlē’jušies, nelaimīga apstākļu sakritiba…

   • ZOOFILIJA = SLIMIGA PATALOGIJA, kura attiecigi jaklasifice un ar to sirgstosiem, ka redzam pec to attiecigiem komentariem, ir jaliedz jebkadu dzivnieku turesana, ka narkomaniem ieroci, jo tie nav adekvati stuaciju izvertet spejigi.

  • Nedomāju, ka sunim, kas ir nokodis bērnu ir jātērē valsts iestāžu resursi, lai izvērtētu tā bīstamību. Būtu steidzami jāgroza likumi, lai šādu suņu iemidzināšana būtu obligāta tūlītēja darbība.

 17. Redz cik skaisti,tikai rotaļa.Bet kur palika pieaugušā atbildība?

  • Jūs saprotat, ka jaucat suņu uzvedību un instinktus ar saimnieka atbildību. Kinoloģe runā tikai PAR konkrētajiem SUŅIEM, nevis par īpašniekiem un to, ko viņi izdarīja nepareizi. Tāpat raksta sākumā ir norādīts, ka visos gadījumos vienmēr ir vainojams cilvēks.

 18. Un vēl – pat,ja gadījumā suņi tiks atzīti par “nevainīgiem kā jēriņi”, NEVIENS nevar būt pasargāts no neprātīgiem suņu saimniekiem…

 19. Kurš cilvēks spēs aukstasinīgi skatīties uz šiem suņiem, zinot par notikušo? Vai tad acu priekšā katru reizi nestāvēs mazās saplosītās meitenītes tēls?! Šie suņi ir apzīmogoti ar cilvēka nāvi. Un kurš var galvot, ka ne pilīti bērna asiņu garšas nesajuta??? Kāds cilvēks var likt savu galvu ķīlā, ka nekas tamlīdzīgs vairs neatkārtosies? Un apņemas būt ar suņiem 24 stundas x 7 dienas/nedēļā? LĪdzjūtība pret suņiem tiek stādīta augstāk nekā cieņa pret mazās meitenītes dzīvību? Un ja bērns būtu izdzīvojis, tad uz mūžu būtu iemantojis nāves bales no šiem suņiem – droši vien arī tad suņumīļi tos negribētu “novākt no skatuves”? KAS NOTIEK AR CILVĒKIEM?

 20. Principiāli būtu jāaizliedz turēt mājas apstākļos dzīvniek ar šādu spēku un “3 gadus veca bērna intelektu”. Skaidrs, ka tas ir pārāk bīstami. Neviens nevar garantēt, ka šāds sunītis nepārlēks pār sētu un “neparotaļāsies” ar garām

 21. Lielo suņu turēšana ir jāregulē ar tādu pašu likumu kā ieroču aprite. Ja ieroci, kurš pats pēc savas iniciatīvas nevienam kaitējumu nevar nodarīt, neuztic kuram katram, tad vēl jo vairāk tas attiecas uz suņiem. Un likuma ievērošana jāuztic Iekšlietu ministrijai ne kaut kādai ieinteresēto ļautiņu asociācijai.
  Cik vēl cilvēkiem ir jātiek saplosītiem, sakropļotiem, lai beidzot tiktu ieviests kārtība šajā patvaļā, kas tagad valda?

 22. bise un četras patronas Atbildēt

  Labot neko nevar.Bet sodam jābūt.

 23. Tātad – visi raksti par šo lietu iznāk tikai viens fufelis. Tad jājautā – kāda tad ir diagnoze mirušajam bērnam ? Visu laiku raksta, ka suņu saplosīta meitenīte tāpēc arī nomira. Vēl rakstīja, ka arī vecvecmāte ir smagā stāvoklī, jo uzgūlusies bērnam virsū, lai aizsegtu un glābtu, bet – bijis jau par vēlu.
  Tagad melns vairs nav melns, bet ir baltiem diegiem šūts tikai mums saprotamu iemeslu dēļ. Redz, ko mūsu valstī dara liela nauda, tūkstoši. Tikai tā var to saprast. Tātad – suņi NAV bērnu saplosījuši, kādēļ viņa nomira, jo suņi ir mīlīgi, nav agresīvi, un nelaiž darbā zobus.Jo – domāju, košana ar zobiem, bērna saplosīšana – hm, tātad iznāk, ka tā nav agresivitāte, PĒC KINOLOGU DOMĀM. Tātad arī PVD nevarēs atļaut suņus likvidēt, jo tāds ir kinologu slēdziens. Vienkārši – vairāk nav ko teikt. Bērna dzīvība nav pat 1 eiro vērta, bet te- viena kuce pelna vairākus desmitus tūkstošus gadā. Tātad – suņi drīz vien atgriezīsies mājās, mēneša beigās, vai tā ?????????

 24. vai kāds ir iedomājies sevi tā bērniņa vietā, ko viņš juta, kad tika nogāzts zemē un 4 dzīvnieku zobu plosīts? vai kāds to stādās priekšā? vai žēlo tikai suņus un saimniekus? to, ko pārcieta pirms nāves mazais bērns, to nevar aprakstīt nekādiem vārdiem. tās bailes, šausmas un sāpes.

 25. Izskatas, ka ta Latvijas Kinoloģiskā federācijas vadība, kopa ar visiem siem patalogiskaijiem cilveknidejiem zoofiliem ir 1 banda, kas 1 otru piesedz un atbalsta un pesti ara no to pastradatiem NOZIEGUMIEM, stastot mums visadus pekstinus.
  Tapec te ir vajadzigi tikai un vienigi pilnigi neratkariga, ar so bandu nekada veida nesaistita expertize, ari sakara ar so zoofilu psihiskam novirzem, kuras liedz adekvati uztvert apkartejo, dievinot savus slepkavnieciskos dzivniekus.
  Un par normalu, tadus arpratigos ierobezojosu un strikti reglamentejosu likumu nemaz nerunajot, kurs jau SEN !!!!!! ir nepieciesams, jo ta neesamiba vairo tikai tadu BEZATBILDIBU un normalu cilveku APDRAUDEJUMU, jo blakus tadiem pasapmierinatiba sligstosiem neviens nevar but dross.

  • Paarste savu slimo galvu. Ja nav ko darit ej gulet nevis te smirdi.

   • Anonymous! Paskatieties spogulī un izpētiet savas galvas veselību. Diagnozei vajadzētu būt uz pieres rakstītai.
    Varu tikai kārtējo reizi brīnīties par Klučnieces apsēstību ar suņiem. Viņa vienmēr ir attaisnojusi to nodarīto postu, tā sēdama sabiedrībā domu par zvēru neaizskaramību. Suns ir pieradināts zvērs, kurā jebkurā brīdī var pamosties attiecīgi instinkti. (Akmeņus varat nemeklēt – nenīstu suņus.) Ja dzīvnieku sāk uztvert kā ģimenes locekli resp. cilvēku, tad diemžēl var notikt traģēdija.
    Ja suņi attiecīgajā brīdī nebūtu kļuvuši agresīvi, bērns būtu dzīvs, Klučnieces kundze! Interesanti – ja kaimiņš būtu nositis bērnu, Jūs arī teiktu, ka viņš tikai spēlējās?
    Ģimenei šobrīd ir neizmērojami smagi, līdzjūtība viņiem.
    Bet tiem, kuri mājās tur nogalināt spējīgus dzīvniekus kopā ar bērniem, gan vajadzētu beidzot sākt domāt. Lai cik suns ir jauks, gudrs un mīļš, viņa var pamosties zvērs un medību instinkts. Izlemiet, kurš jums ir vērtīgāks – bērns vai suns.

    • Kads vispar jautajums? PROTAMS, ka PATALOGISKAJIEM zoofiliem suni milaki par VISU, pat par berniem, vai miesigu mati, jo daudzam tie ir ari tiesam milakie… Tik smaga ir ta PATALOGIJA, kura IR jaarste piespiedu karta, ka jebkura cilvekus apdraudosa kaite, jo vini NAV SPEJIGI adekvati attiekties pret apkart notiekoso, JEBKURA !!! gadijuma aizstavjot savus milniekus… Jo MILESTIBA paari visam!!! Milestiba ir akla. Un vel ja + tam ir nauda un bizness, tad viss notiek, kaut liku kalni…
     Nu ka tai vecmammai, kurai nupat suni nokodusi mazbernu, bet ta stajga pie tiem uz patversmi milinaties…
     Nu te bez variantiem, slimi cilvecini. Zoofili, cilveku nideji.

  • Jūs izlasījāt rakstu? Tur izskaidroti traģēdijas iemesli. Un tam ir tikai viens iemesls – suņi un bērni tika atstāti nepieskatīti. Kinoloģe norāda, ka suņus vajadzētu iemidzināt uzreiz. Bet ir likumā noteikta kārtība, kā izvērtē suņu bīstamību. Vienlaicīgi tas nenozīmē, ka suņus neiemidzinās pēc ekspertīzes, neatkarīgi no tās rezultātiem. Bet tas nemaina apstākli, ka suņi nebija agresīvi. Visiem baigi gribas, lai kāds pasaka, ka tie ir bīstami slepkavsuņi un visu varēja paredzēt. Un tad padomājiet, kurš normāls vecāks, vecvecāks atstātu savus bērnus/mazbērnus ar tādiem suņiem. Jebkuru dzīvnieku un cilvēku var izprovocēt uz agresiju, un dzīvnieku var izprovocēt ar šķietami nekaitīgām lietām. Tāpēc jau nav pieļaujams, ka bērnus un suņus atstāj nepieskatītus, jo gan bērni līdz 5 gadiem, gan suņi ir atuveni vienādā attīstības līmenī. Tieši tikpat stulbi kā teikt, ka bērns pats ir vainīgs, ir teikt, ka vainīgi ir suņi. Vienmēr vainīgi ir pieaugušie, jo viniem ir jārūpējas par bērnu un suņu drošību.

 26. komentāri lieki, suņi nokož bērnu un netiks atzīti par bīstamiem. Iznāk, ka bērna dzīvība neko nenozīmē, viss ir kārtībā. Tikai slimā sabiedrībā kaut kas tāds ir iespējams

  • Slimi ir tikai .., čekisti un komunisti.

   • Suns ir atkarīgs no cilvēka, viņam nav tik attīstīts prāts kā cilvēkam, tāpēc cilvēks uzņemas atbildību, bet kā ar tiem ļautiņiem, kuri bez iemesla slepkavo. Kā piem. tas vecais pensionāts, šos divus jauniešus. Viņš taču nav suns?!

 27. Cik NEAGRESIVI, MILIGI sunisi, taisni maiguma kalngals, cik izjusti un maigi nokoda, saplosija meiteniti, kura, PROTAMS vainiga, ne jau suni un to patalogiskie zofili saimnieki bez smadzenu klatbutnes.
  Ne valsts, bet parodija, kur kaut kadas tamlidzigas fantasmagorijas iespejamas.
  Te Ne tikai Karelam Capekam, bet daudziem citiem sarkastiskiem satirikiem butu ko smelties tematus bez gala, kurs rakstija apm ta:
  Musu jaukas lidmasinas mierigi bombardeja to pilsetas, bet vini, neliesi, nema un notriecas tas…
  Te, izskatas, pilnigi lidzigi..
  Klasika nenoveco, tapat ka daunisms, jebkura valsti, jebkura gadsimta.

 28. Cik NEAGRESIVI, MILIGI sunisi, taisni maiguma kalngals, cik izjusti un maigi nokoda, saplosija meiteniti, kura, PROTAMS vainiga, ne jau suni un to pata@logiskie zoo@fili saimnieki bez smadzenu klatbutnes.
  Ne valsts, bet parodija, kur kaut kadas tamlidzigas fantas@magorijas iespejamas.
  Te Ne tikai Karelam Capekam, bet daudziem citiem sarkastiskiem satirikiem butu ko smelties tematus bez gala, kurs rakstija apm ta:
  Musu jaukas lidmasinas mierigi bombardeja to pilsetas, bet vini, neliesi, nema un notriecas tas…
  Te, izskatas, pilnigi lidzigi..
  Klasika nenoveco, tapat ka kret@inisms, jebkura valsti, jebkura gadsimta.

 29. Cik NEAGRESIVI, MILIGI sunisi, taisni maiguma kalngals, cik izjusti un maigi nokoda, saplosija meiteniti, kura, PROTAMS vainiga, ne jau suni un to patalogiskie zofili saimnieki bez smadzenu klatbutnes.
  Ne valsts, bet parodija, kur kaut kadas tamlidzigas fantsmagorijas iespejamas.
  Te Ne tikai Karelam Capekam, bet daudziem citiem sarkastiskiem satirikiem butu ko smelties tematus bez gala, kurs rakstija apm ta:
  Musu jaukas lidmasinas mierigi bombardeja to pilsetas, bet vini, neliesi, nema un notriecas tas…
  Te, izskatas, pilnigi lidzigi..
  Klasika nenoveco, tapat ka kretinisms, jebkura valsti, jebkura gadsimta.

  • Tikai neapcurajies no uztraukuma

   • Tu jau? No ta, ka tadu ZOOFILU PATALOGIJA tiek atmaskota. Gribejat slepties, TELOT labinos? Laikam nesanaks, jo visi nav tadi apmati pamulki, kuriem sirmis aizveries, bet redz, ka nav normali bernus slepkavot. Un ka vel pietiek nekaunibas taisnoties, vai pat tiksminaties par saviem milniekiem, kuriem ATLAUJAT veikt tadus noziegumus? Zoofilisms ar novirzi uz vardarbibu. Tadi ir jaaptur, kamer nav par velu.

 30. Baigie saimnieki! Vispirms nedomāja ar galvu par mazo bērnu un suņu rotaļām, un tagad redz suņi nav vajadzīgi…. jebkurā gadijumā BEZATBILDĪGI SUŅU SAIMNIEKI! KRIMINĀLO ATBILDĪBU gan par bērna nepienācīgu pieskatīšanu, gan par suņu bezatbildīgu pamešanu… Nenormālie saimnieki… Suņi bij kā bērni un tagad viņus izmeta laukā… uzreiz pazaudēt piecus bērnus…. šie cilvēki nav spējīgi uzņemties atbildību ne par ko…

  • Piekritu par visiem 100 *’%

  • Suns ir suns. Un bērns ir bērns. Ja suni paceļ līdz bērna līmenim, tad jādomā par vērtību sistēmas sagruvi. Tāpēc jau arī notiek šādas traģēdijas, ka dzīvnieki tiek cilvēciskoti. Šie zvēri ir nobaudījuši cilvēka asinis, tāpēc turēt tos starp cilvēkiem nedrīkst – neviens nevar zināt, kurā brīdī atkal viņi kļūst agresīvi. Jā, ir jāiemidzina. Ir samaksāta pārāk liela cena par šo peļņas avotu.

 31. Idioti, sagrauza rotaļājoties, nav bīstami….stulbāk laikam jau vairs nevar. Varbūt vēl kāds bērns rotaļājoties jānogalina, lai Klučenei kaut kas pielektu?

  • Bērniem nav jārotaļājas ar suņiem . Tas ir jāsaprot nevis ” Klučenei ” , bet Jums un bērnu vecākiem un tikai tad bērni būs sveiki , veseli un drošībā !

  • Tev vajadzētu painteresēties, kas veic suņu bīstamības ekspertīzi. Un tā nav ne Klučniece, ne kāds cits vienpersoniski. Tā ir komisija, kas sastāv no PVD (valsts iestādes, ja gadījumā nezini), vetārstu un kinologu komisijas. Un ir konkrēti parametri pēc kā nosaka suņa bīstamību, tai skaitā, cik viegli viņu ir izprovocēt uz agresiju. Tas viss ir noteikts normatīvajos aktos. Un skaidrs, ka pārbaudot šos suņus pa vienam, viņi nebūs agresīvi. Es nesaprotu, cik speciālistiem ir jānorāda, ka tā bija traģiski neveiksmīga apstākļu sakritība, par kuru atbildīgs ir tikai pieaugušais – suņu īpašnieks un bērna vecāki.

 32. I Tie suņi jau paprovēja kā tas ir varbūti
  Iepatikās to neviens nezin?

 33. Slepkavas ātrāk nost un tai kas saka ka neatzīst par agresīviem, steidzamu ārstēšanos trako mājā citu variantu nau ,tur kur ir ‘bērni vispār aizliegt ievest mājā ,kad mēs bijām mazi vaukšķis nekad,nekad netika no ķēdes vaļā .

  • Ko taada paakja galva kaa tu te ir iebaazusies. Seedi savos paakjos ar savu kjeedes vaukskji ja negribi bez zobiem un meeles palikt.

   • ZOOFILIJA ir PATALOGIJA, kura, ja atklajas, IR JAARSTE piespiedu karta, jo APDRAUD apkartejos
    Bet slimais jau nekad nepiekritis, ka ir slims. Bet saja hadijuma, tas ir slimibu pastiprinoss apstaklis, jo tadi nav spejigi adekvati attiekties pret apkartejiem, ir tik pat agresivi ka to milili.

 34. Traka kuce ir saimniece, alkatīga. Droši vien bizness. žēl gan suņu, gan bērna.

 35. tiešām jābrīnās par suņu žēlotājiem-laikam pašiem nav bijuši bērni. Latvijā ir savairojies pseido dzīvnieku draugi, kuri domā, ka tas, ka suns saplosa cilvēku ir nekas. Novēlu šiem suņumīļiem tieši tādu likteni kā mazās meitenītes vecākiem un vecvecākiem

 36. !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Atbildēt

  Ja paskatās uz to suņu žokļiem un tas apkārt 2 maziem bērniņiem? cik gadījumu presē nav aprakstīts? Bet nē, mierīgi to pieļauj …

 37. Varbūt esmu nenormāla, bet man ir ļoti, ļoti žēl to suņu. Kāpēc viņiem ir jācieš cilvēku stulbuma dēļ? Ja cilvēks nesaprot, kas ir suns?

 38. Varbūt suņiem vajag atrast saimniekus kuriem nav bērnu un ja nāk ciemiņi ar bērniem,tad suņus uz to brīdi aiz nožogojuma vai vietā kur bērni netiek klāt viņiem… Nav obligāti tagad janolemj nāvei viņi. Tik tiešām tur vajadzētu sodīt vecākus,vecvecākus par bezatbildību,ka nepieskatīja atbilstoši. Suns paliek suns un ar to ir jārēķinās.

  • Vecāki un vecvecāki jau ir sodīti . Un sodīti viņi ir daudz nežēlīgāk , daudz stingrāk , kā jebkura tiesa .

 39. Es ļoti ceru, ka tos visus četrus četrkājainos slepkavas nošaus.

 40. Nu šis gādījums ir tas, ka bērns domā ,tie ir mani suņi un daru kogribu nevienmēr dzīvnieki ir ar to mierā unbarā ir bara instinkts kaut kas vienam nepatīk unaizietvisi kā viens un tāds ir rezultāds…..’Teikšu nopietni gadījums ir smags zaudēts ir bērns,bet
  man ļoti žēl ir tagad ,kas notiek ar suņiem un vel nezi kāds būs izlemts viņu turpmākais liktens……

 41. Te gadijuma nevajadzetu atzit, neatkarigiem expertiem, sadus visus atzinejus/ neatzinejus par PATALOGISKIEM ZOOFILIEM, kuriem sirmis aizveries, kuri ir hroniski nespejigi adekvati vertet savas PATALOGIJAS iemeslus – dzivniekus, tos stadot augstak un vertigak par cilvekiem?

 42. nu ja tos suņus neiemidzina Atbildēt

  un protams ari pieaugušos nesodīs, kā jau tas pie mums ierasts. tad kā sacit jāsaka tālāk vairs nav kur iet. atbraucām. par tādu spriedelešanu kā te kineloģe izved vien viņu tumšā vārtrūmē pašu vajadzētu sagaidit ar četriem agresiviem asinssuņiem

  • Skaties ka pasu pirmo nesagaida vaartruumee un neiemidzina. Seedi savaa smirdigaja birojaa un nebaaz laukaa savu smirdigo pakalju.

 43. Godīgi?Žēl suņus. Tā diemžēl ir viņu daba un instinkti un gudrajiem saimniekiem bija jāpadomā ar galvu pirms laist mazu bērnu rotaļās ar suni. Šī nav miermīlīgākā suga. Suņi tagad pat nesaprot par ko tiek sodīti. Protams, līdzjūtība arī par bojāgājušo bērniņu. 🙁 Domāsim pirms aplami rīkosimies, nevis otrādi!

  • suņu žēl vai ne Atbildēt

   bērns nav būtisks, kas tur viens sīcis vairāk vai mazāk, uztaisis jaunu vai ne? jums ārsteties vajag !

   • ja godīgi, man arī sunīšus žel…. Visu mūžu draudzīgi dzīvojuši … un tagad tāda apstākļu sakritība, kurai tik traģisks iznākums….. Un protams ļoti skumji par mazo meitenīti.. prātam nepatverams zaudējums … neviens nesaka , ka sīcis nav būtisks!!!! kā vispār kaut ko tādu nav kauna rakstīt!!

   • Tiesi taa! Beerniem nav nekadas jeegas. No viniem izaug lieli kretini taadi kaa tu.

Draugiem Facebook Twitter Google+