Pasaulē

Taivānā ielās iziet geju laulību pretinieki un atbalstītāji 0


A mother displays a sign with her son during the anti-same sex marriage demonstration in Taipei on November 30, 2013.  Opponents and supporters of same-sex marriages took to the streets in Taiwan amid an ongoing debate in parliament over a controversial bill to legalise such unions.  AFP PHOTO / Sam Yeh
A mother displays a sign with her son during the anti-same sex marriage demonstration in Taipei on November 30, 2013. Opponents and supporters of same-sex marriages took to the streets in Taiwan amid an ongoing debate in parliament over a controversial bill to legalise such unions. AFP PHOTO / Sam Yeh
Foto-LETA/AFP

Taivānā sestdien, 30.novembrī, ielās izgājuši desmitiem tūkstoši cilvēku, lai protestētu pret viendzimuma laulībām, kamēr parlamentā turpinās debates par likumprojektu, kas paredz legalizēt homoseksuāļu pāru kopdzīvi.

Demonstrācijas organizējusi Alianse nākamās paaudzes laimei, un protestu rīkotāji ziņo, ka uz mītiņu pie prezidenta pils esot ieradušies 100 000 cilvēku. Policija pagaidām atteikusies izteikt komentārus par protestētāju skaitu.

“Mēs cienām gejus, taču, lūdzu, nemainiet mūsu likumu”, kas nosaka, ka laulība ir savienība starp vīrieti un sievieti, norādīja alianses pārstāvis.

Vienlaikus citviet Taibei notika mītiņš, kuru rīkoja likumprojekta atbalstītāji. Tā dalībnieku skaits bija ievērojami mazāks.

Saskaņā ar “dažādu ģimeņu veidošanas” likumu, kuru šobrīd izskata parlaments, paredzēts Taivānas tiesību aktos formulējumu “vīrietis un sieviete”, kā arī “vīrs un sieva” aizstāt ar formulējumiem “abas puses” un “laulātie”.

Kā liecina aptaujas, Taivānas sabiedrības viedoklis par viendzimuma laulībām ir dalīts.

Saskaņā ar aptauju, kuru šomēnes veicis televīzijas ziņu kanāls TVBS, 45% taivāniešu iebilst pret viendzimuma laulību legalizēšanu, kamēr 40% respondentu to atbalsta.

Savukārt 11.ikgadējā geju demonstrācijā jeb tā dēvētajā praidā, kas Taibei notika oktobrī, piedalījās 60 000 cilvēku.

LA.lv