Latvijā
Sabiedrība

Tautas iniciatīva: Latvijā vajag legālus bordeļus!8

Foto – Shutterstock.com

Portālā “manabalss.lv” sākta parakstu vākšana par bordeļu legalizēšanu un prostitūtu darba apstākļu uzlabošanu.

Iniciatīvā rosināts mainīt prostitūciju regulējošo dokumentāciju, tostarp, lai Latvijā būtu atļauts nodarboties ar sutenerismu.

Iniciatīvas iesniedzēja – Ieva Skrebele – parakstu vākšanu rosinājusi, iedvesmojoties no kādas prostitūtas internetā publicēta raksta par to, kādu likumisko regulējumu seksa pakalpojumu sniedzēji vēlas. Tostarp, ka jebkādi ierobežojumi vai aizliegumi prostitūtu dzīvi pasliktina un padara nedrošu.

“Viens primitīvs piemērs. Ja vairākas draudzenes var strādāt kopā un sniegt šos pakalpojumus, tad viņas var viena otrai palīdzēt gadījumos, ja klients kļūst agresīvs. Bet, ja prostitūta strādā viena pati – izolēta – tad viņa ir viena. Tas pats attiecas arī uz bordeļiem. Darbs šādā iestādē ir ievērojami drošāks nekā vienai pašai stāvēt uz ielas un kāpt svešu cilvēku automašīnās.

Šobrīd Latvijā spēkā esošā likumdošana nosaka, ka prostitūcijas pakalpojumus ļauts sniegt tikai dzīvokļos, ja pret to neiebilst kaimiņi, turklāt šie mitekļi nevar atrasties tuvumā skolām un baznīcām. Uz ielas vervēt klientus ir aizliegts, savukārt par pakalpojumu sniegšanu publiskās vietās prostitūtas var sodīt ar līdz pat 700 eiro. Ieva Skrebele ir pārliecināta, ka pie šā brīža regulējuma prostitūtām ir liels piekaušanas un izvarošanas risks, tās var tikt apzagtas un nesaņemt atlīdzību.

Legalizējam bordeļus, ļaujam vairākām draudzenēm apvienoties, strādāt kopā, ļaujam kaut vai apsargu noalgot. Manuprāt, tas ir briesmīgi, ka prostitūtām ir riskanti darba apstākļi un valsts neko nedara, lai tos uzlabotu.”

LA.lv