Apbrīno

“Tev tuvumā” ar dziesmām sasilda sirdis 0


Dziedātāji Aija Andrejeva un Marts Kristiāns Kalniņš.
Dziedātāji Aija Andrejeva un Marts Kristiāns Kalniņš.
Publicitātes foto

Projekts “Tev tuvumā” no 15. decembra Saldus luterāņu baznīcā aicina uz koncertiem ar sirsnīgiem vārdiem: “Vienmēr būs kāds tev tuvumā, kas tevi mīl un pasargā”, kurā uzstāsies Artūrs Skrastiņš, Aija Andrejeva, Marts Kristiāns Kalniņš un grupa “Putnu balle” ar īpašajiem viesiem Andri Keišu un Katrīnu Pasternaku.

Ik gadu Ziemassvētku laiks ir tas brīdis, kad mēs varam kļūt gaišāki, garīgāki un iejūtīgāki pret cilvēkiem, kuri ir mums līdzās. Arī šogad Latvijas mūziķi turpina sadarbību projektā “Tev tuvumā” un aicina ikkatru no mums sajust sirds siltumu, sniegt to visiem, kas pēc šī siltuma ilgojas, un atcerēties, ka patiesībā tas ir nepieciešams ik dienu visa gada garumā!

“Katru gadu ir moto “Tev tuvumā”, bet šogad Gints Stankevičs “Putnu ballei” ir uzrakstījis jaunu dziesmu “Tev tuvumā”, kurā skan šie vārdi: “Vienmēr būs kāds tev tuvumā, kas tevi mīl un pasargā”. Nav nekāds noslēpums, ka šogad mūsu koncertos nebūs viena būtiska dalībnieka – Valča (Valtera Frīdenberga). Domās mēs būsim ar viņu. Sūtīsim savu pozitīvo enerģiju, lai Valča ātrāk tiek uz kājām,” stāsta Aija Andrejeva. Jau ceturto gadu Aija ir iesaistījusies šajā projektā. Runājot par programmas veidošanu, Aija atklāj: “Mēs visi kopā izvēlamies dziesmas. Ir pirmā tikšanās, kur katrs atnes savu piedāvājumu, tad visi kopā vienojamies, kuras dziesmas šajā gadā izskanēs, bet kuras paliks nākamajiem gadiem. Šogad koncertos izskanēs vismaz man mazāk dzirdētas dziesmas gan no Valta Pūces, gan no Emila Dārziņa. Tas nav noslēpums, ka mums visiem tuva ir Imanta Kalniņa mūzika. Arī šogad ar mums kopā būs I. Kalniņš. Tāpat koncertos izpildīsim arī katrs savu dziesmu. Šogad koncertā izpildīšu Jāņa Aišpura dziesmu no sava topošā albuma. Katru gadu Kārlis Būmeisters uzraksta jaunu dziesmu mūsu duetam. Tā radošajā procesā visi kopā lipinām programmu.”

Šogad koncertos izskanēs Imanta Kalniņa, Raimonda Paula, Aivara Hermaņa, Jāņa Lūsēna, Valta Pūces, Ulda Marhilēviča, Igo, Aigara Voitišķa un citu latviešu komponistu skaistākās Ziemassvētku dziesmas. Neizpaliks arī pirmatskaņojumi! Pie projekta jaunā repertuāra atlases ķēries Dailes teātra muzikālās daļas vadītājs Juris Vaivods.

Projektā “Tev tuvumā” mākslinieki pirmo reizi apvienojās 2011. gada nogalē. Katru gadu ir tradicionālās vietas, kur māksliniekus gaida gadu no gada, bet šogad mākslinieki uzstāsies arī citās Latvijas vietās. “Šogad pirmo reizi uzstāsimies Liepājas “Lielajā dzintarā”, Slampē, Raunā, manā dzimtajā Ogrē un varbūt vēl kaut kur,” atklāj Aija un pastāsta, kā viņa pati noskaņojas šim svētku laikam: “Man bērnībā Ziemassvētki asociējās ar dziesmu “Circenīša Ziemassvētki”, droši vien arī tagad. Tagad klausos “Riekstkokus”, cepu mājās piparkūkas, lai gūtu to gaišo sajūtu. Rosinu sajūtu sevī. Bet jau pēc pirmā mūsu mēģinājuma, esot visiem kopā, atnāk Ziemassvētku sajūta. Jau ceturto gadu esmu kopā ar “Tev tuvumā” ģimeni.”

 

15. XII 19.00 Saldus luterāņu baznīcā, īpašais viesis – Katrīna Pasternaka

17. XII 20.00 Valmieras Sv. Sīmaņa luterāņu baznīcā, īpašais viesis – Andris Keišs

18. XII 19.00 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”, īpašais viesis – Andris Keišs

20. XII 19.00 Ogres Kultūras centrā, īpašais viesis – Katrīna Pasternaka

21. XII 19.00 Slampes Kultūras pilī, īpašais viesis – Katrīna Pasternaka

22. XII 19.00 Rīgas Vecā Sv. Ģertrūdes luterāņu baznīcā, īpašais viesis – Andris Keišs

23. XII 19.00 Jelgavas Sv. Annas luterāņu baznīcā, īpašais viesis – Andris Keišs

26. XII 19.00 Rīgas Lutera Torņakalna luterāņu baznīcā, īpašais viesis – Andris Keišs

28. XII 19.00 Latgales vēstniecībā “Gors”, īpašais viesis – Katrīna Pasternaka

29. XII 18.00 Raunas luterāņu baznīcā, īpašais viesis – Katrīna Pasternaka.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: no EUR 7 līdz 20

LA.lv