Mobilā versija
+5.8°C
Nanija, Ilgmārs
Ceturtdiena, 30. marts, 2017
16. augusts, 2014
Drukāt

Tēva loma ne mazāka kā mātes
, atklāj zinātnieki (2)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Bieži uzskata, ka nekas, tostarp tēvs, nespēj bērnam aizstāt īpašās saites ar māti.

Taču ASV pētnieki secinājuši, ka arī ar tēvu bērnam var būt tieši tikpat ciešas attiecības kā ar māti, raksta zinātnes žurnāls “Proceedings of the National Academy of Science”.

“Pārmaiņas sabiedrībā un kultūrā ir palielinājušas vīrieša iesaisti bērna aprūpes procesā.
Mūsdienu ģimenēs pastāv dažādas struktūras, vīriešiem un sievietēm uzņemoties lomas, kas agrākās sabiedrībās viņiem nebija,” teikts ASV neirozinātnieku pētījumā.

Tajā vecāku psiholoģiskā saite ar bērniem pētīta, veicot vecāku smadzeņu skenēšanu, kamēr viņi vēroja dažādus videomateriālus ar zīdaiņiem.

Pētījumā secināts, ka īpaši cieša saite ar saviem bērniem ir tēviem, kuri atvases audzina vienatnē. Tādējādi, viņuprāt, atspēkots uzskats, ka mātes mīlestību nekas nespēj aizstāt.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. un par ko pārveršas sieviešu smadzenes, kuras ekonomika piespiež atrauties no bērna audzināšanas.
    un par ko pārvēršas vīrietis. par sievieti varbūt. un kas notiek ar sabiedrību

Maigā elegance. Pelēko un rozā toņu salikumi apģērbā un interjerāŠopavasar aktuāli – maigu pasteļtoņu salikumi tīrās, bet pieklusinātās versijās. Izvēloties pelēkrozā paleti, pievērs uzmanību arī faktūru un materiālu saspēlei.
Tūristi izspiedēji: prasa kompensāciju par sliktu laiku (3)Ne visi tūristi ir apmierināti ar ceļojumu, taču līdz PTAC pērn aizgājušas vien 16 lietas
Draugiem Facebook Twitter Google+