×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
27. februāris, 2018
Drukāt

Tiesa neatceļ Rimšēvičam piemērotos drošības līdzekļus (2)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs

Tiesa ir noraidījusi lūgumu atcelt korupcijā aizdomās turētajam Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam piemērotos drošības līdzekļus, tāpēc viņš apsver iespēju “vērsties starptautiskajās institūcijās”, aģentūrai LETA apliecināja Rimšēviča advokāts Saulvedis Vārpiņš.

Rimšēviča advokāts tika lūdzis tiesu atcelt divus Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) noteiktos drošības līdzekļus – nodarbošanās aizliegumu un aizliegumu izbraukt no valsts.

Ņemot vērā, ka Latvijā drošības līdzekļu pārsūdzības iespējas ir izsmeltas, Rimševičā aizstāvība apsver iespējas vērsties starptautiskajās institūcijās. Vārpiņš gan neatklāja, kurā institūcijā šādu pieteikumu varētu iesniegt. “Šajā gadījumā Latvija tiesas lēmums ir formāls, jo nav ņemta vērā Eiropas Centrālās bankas (ECB) loma visā šajā jautājumā,” uzsvēra advokāts.

Rimšēvičs otrdien intervijā Latvijas Televīzijai tika apliecinājis, ka kopš pirmdienas atsācis doties uz darbu Latvijas Bankā. Vārpiņš aģentūrai LETA teica, ka klients ievērojot drošības līdzekļa nosacījumus un nekādus pienākumus, kas saistīti ar lēmumu pieņemšanu, viņš neveicot. “Aizstāvamais veic formālus pienākumus, kurus neliedz pildīt piemērotais drošības līdzeklis,” apgalvoja Vārpiņš.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Rimšēvičs tiek turēts aizdomās pēc Krimināllikuma 320.panta ceturtās daļas par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā. Kukuļa apmērs esot vismaz 100 000 eiro. Rimšēvičam piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi – 100 000 eiro drošības nauda, noteiktas nodarbošanās aizliegums, aizliegums tuvoties noteiktām personām un aizliegums izbraukt no valsts.

Vienlaikus Rimšēvičs paziņojis, ka ir nolēmis neatkāpties no amata.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Varbūt, ka aizdīķa kungiem izdosies ietupināt šo “labo cilvēku”…
    Vietējie kundziņi ir paši par ciešu saistīti ar viņu.

  2. rimšik, pa cik pārdosi savu muižu? Atbildēt

    Nabadziņam rimšikam mājās ir auksti. Šis iet uz banku sasildīties un iedzert kafiju, padeldēt beņķi un protams – lietot bezmaksas internetu.

Draugiem Facebook Twitter Google+