Ekonomika
Nauda

Tiesā nonāk “Latvijas Krājbankas” lieta 16


AS “Latvijas Krājbanka” logo.
AS “Latvijas Krājbanka” logo.
Foto: LETA

Prokuratūra tiesai nosūtījusi krimināllietu par “Latvijas Krājbanka” finanšu līdzekļu 90 miljonu eiro apmērā piesavināšanos.

Kriminālprocesā apsūdzības celtas kopumā piecām bijušajām bankas atbildīgajām amatpersonām.

Viena persona saukta pie kriminālatbildības par akciju sabiedrības “Latvijas Krājbanka” finanšu līdzekļu (svešas mantas) piesavināšanos lielā apmērā, pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un pārsniegšanu mantkārīgā nolūkā, kā arī par statistikas pārskatu un statistiskās informācijas viltošanu un slēpšanu.

Otra persona saukta pie kriminālatbildības par svešas mantas piesavināšanās lielā apmērā organizēšanu, pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, kā arī par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā.

Trešā persona saukta pie kriminālatbildības par svešas mantas piesavināšanās lielā apmērā atbalstīšanu un pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā.

Vēl divas personas sauktas pie kriminālatbildības par svešas mantas piesavināšanās lielā apmērā atbalstīšanu, pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, kā arī par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanas lielā apmērā atbalstīšanu.

Lietu skatīs Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa.

LA.lv