×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
31. marts, 2013
Drukāt

Tiesai atkal būs jāvērtē sūdzības par “Krājbankas” administratora darbu

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas apgabaltiesai 4.aprīlī vēlreiz būs jāskata kreditoru sūdzības saistībā ar likvidējamo AS “Latvijas Krājbanka” (“Krājbanka”) par bankas administratora SIA “KPMG Baltics” darbību. Šoreiz ar sūdzību tiesā atkārtoti vērsusies Rīgas dome.

Kā informēja “KPMG Baltics” sabiedrisko attiecību konsultants Oskars Fīrmanis, šīs sūdzības ir saistītas ar SIA “Baltijas Aviācijas sistēmas” (BAS) un SIA “MG projekts”.

Fīrmanis paskaidroja, ka Rīgas domes sūdzība ir saistīta ar “MG Projekts” komercķīlas priekšmeta pārdošanu. Administrators bija pārņēmis “MG Projekta” doto komercķīlu un noslēdza komercķīlas pirkuma līgumu ar SIA “Atlantijas nami”, kas ir “Krājbankas” meitasuzņēmums, un Rīgas dome pašreiz sūdzas par šo darījumu.

Komercķīla tika realizēta, jo “MG Projekts” nepildīja pret “Krājbanku” noteiktās saistības vairāku miljonu latu apmērā, rezumēja Fīrmanis.

Sūdzību par darījumiem ar BAS iepriekš iesniedza arī bijušais Rīgas mērs Andris Ārgalis. Kā ziņots, Ārgaļa, Jāņa Leimaņa, Edgara Leimaņa un Viestura Šterna pieteikumus apgabaltiesa noraidīja 12.martā. Ārgalis lūdza tiesu atzīt par kreditoru interesēm neizdevīgu darījumu, ar kuru “airBaltic” bijušais privātais akcionārs BAS tika būtībā “pārcelts” “Atlantijas birojiem”, pārņemot tā saistības.

Savukārt Edgars un Jānis Leimaņi, kā arī Šterns apgabaltiesā iesniedza sūdzību par administratora noteikto vērtējumu pensiju fondam, kuru administrators it kā ir veicis neprofesionāli, iepriekš aģentūrai LETA izteicās Fīrmanis.

Ārgaļa pārstāvis zvērināts advokāts Viktors Tihonovs aģentūrai LETA pauda nostāju, ka līdz ar darījumu “Krājbankai” vairs nav prasījuma tiesību pret BAS. Turklāt par šo darījumu “Atlantijas biroji” nesamaksāja, tikai ieguvuši sev īpašumu, skaidroja Tihonovs.

“”Krājbankas” mantu veidoja prasības pret BAS kā pret parādnieku, bet uz šodienu bankai šie prasījumi pret BAS vairs nepieder, tāpēc arī Ārgalis un, domājams, arī pārējie kreditori ir lielā neizpratnē,” minēja advokāts.

Tihonovs gan norādīja, ka nevar izteikt plašākus komentārus, jo lieta tika skatīta slēgti, tomēr norādīja uz “publiski zināmiem faktiem” – banka, pārdodot savas prasījuma tiesības, naudu par to nesaņēma.

“Tagad ir radusies situācija, kas nav saprotama, jo nav zināms, pret ko tad “Krājbankai” ir prasījuma tiesības un kādā veidā šīs prasījuma tiesības ir nodrošinātas,” secināja advokāts.

LETA jau vēstīja, ka pērn decembrī apgabaltiesa noraidīja bankas kreditora – Krievijas pilsoņa Alekseja Ponomarjova – sūdzību par administratora “KPMG Baltics” darbību, rīkojot nekustamo īpašumu izsoles. Tiesas lēmums nebija pārsūdzams.

Kā ziņots, ar sūdzībām par “KPMG Baltics” darbību, pildot “Krājbankas” maksātnespējas administratora pienākumus, Rīgas apgabaltiesā bija vērsušās arī vairākas citas personas – bankas īpašnieks un padomes loceklis Vladimirs Antonovs, Ārgalis, SIA “Veiksmes līzings”, bijušais “Krājbankas” valdes loceklis Mārtiņš Zalāns, SIA “Travelvia”, SIA “Izdevniecība žurnāls Santa”, SIA “WK Corporate Services Ltd.”, Rīgas dome un citi.

Minētie kreditori lūdza tiesu atcelt “KPMG Baltics” no “Krājbankas” administratora pienākumu pildīšanas, turpretim administrators kreditoru pārmetumus kategoriski noraidīja.

Rīgas apgabaltiesa pērn 8.maijā kreditoru sūdzības atzina par nepamatotām un sāka “Krājbankas” bankrotu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+