×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
19. oktobris, 2015
Drukāt

Kurdu ģimene Latvijā drīkst palikt bērnu dēļ, lai gan dzimtenē samērā droši (22)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Jebkuram patvēruma meklētājam, ja viņam tiek atteikts bēgļa statuss Latvijā, iespējams pārsūdzēt lēmumu tiesā, kuras lēmums ir negrozāms. Šādi rīkojās patvēruma meklētāji Usmāns (45) un Talija (42), kuri kopā ar saviem diviem bērniem Latvijā ieradušies pirms desmit mēnešiem no Suleimānījas pilsētas Irākā. Tā kā Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) lēma, ka Usmānam un Talijai bēgļa vai alternatīvā statuss nepienākas, tad viņi no Latvijas būtu jāizraida. Abi vērsās tiesā, kur panāca, ka viņiem tiek piešķirts alternatīvais statuss, kuru pārskata ik pēc gada. Usmāns apgalvo, ka viņiem dzimtajā Suleimānījas provincē nav droši, jo izteikti personiski draudi (strīds esot bijis par automašīnas pārdošanu), un 200 kilometru attālumā no provinces atrodas teroristiskā organizācija “Islāma valsts”. Tomēr LU profesors Leons Taivans norāda, ka Irākas Kurdistāna ir visdrošākā vieta Irākā un Suleimānījas province Irākas Kurdistānā ir droša un ekonomiski plaukstoša. Pat tiesa atzina, ka ticamība draudiem kopumā ir apšaubāma. Kāpēc tad, tiesas ieskatā, ģimene drīkst palikt Latvijā? Bērnu dēļ. Tiesa neesot pārliecināta, ka bērni, atgriežoties Kurdistānā, netiks pakļauti reālam dzīvības vai veselības apdraudējumam. Jāpiebilst, ka abi dēli patlaban mācās Rīgas 15. vidusskolā, kur mācības notiek krievu valodā. Tātad Latvijas politiķu solījumi, ka patvēruma meklētāju bērni skolosies valsts valodā, pagaidām vairāk ir tukšas runas.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Protams, ja draudi tika izteikti viņam par automašīnas tirdzniecību, tad jau viņš kaut ko sakrāpa)). Un vispār tas ir krimināllieta un nevis cilvēktiesību jauājums. Bet runājot par skolām – viņus uzreiz jāmāca latviski jau tajā centrā un jāveido spec skola-klase, kur viņus var mācīt pēc vajadzības, nevis vecuma, un tad viņi var turpināt sasniedzot kaut kādu līmeni parastā skolā. (Nav jau kā ārzemēs, kur tie bērni vienkārši ārdās iespundēti, tad var ievietot klasē pēc vecuma, jo 12 gadu veci savējie skolnieki puse tāpat ir analfabēti)

 2. Redz kā .man izteica draudus ! Un viss .te ir jautājums par valstisko pieeju ,drošibu. Tas nau izskatāms tiesas ceļā ,ja ir tad SPECIĀLI veidotas ar DP -regulām. Izskatīšana nevar aizņemt ilgāk kā 3 min. Bērns nau iegansts ,bērns ir izņemams no ģimenes !

 3. Sandra Lazdiņa 19. oktobris, 2015 15:52
  Atbildēt

  Šeit ir jautājums ne tikai par pagaidu bēgļu statusa piešķiršanas, bet arī par krievu skolu izvēles likumību. Tas ir atklāts jautājums Ministru Padomes priekšsēdētājai Straujumas kndzei, kas solīja personīgi rūpēties par bēgļu integrāciju latviešu sabiedrībā. Vai tie nav kārtējie atklātie meli?

 4. Šeit ir jautājums ne tikai par pagaidu bēgļu statusa piešķiršanas, bet arī par krievu skolu izvēles likumību. Tas ir atklāts jautājums Ministru Padomes priekšsēdētājai Straujumas kndzei, kas solīja personīgi rūpēties par bēgļu integrāciju latviešu sabiedrībā. Vai tie nav kārtējie atklātie meli?

 5. Manuprāt, šī ģimene lai paliek Latvijā! Sieviete ir eiropeiski ģērbusies, netīstās lupatās. Nav nekādi ortodoksālie musulmaņi. Tagad bļaustāmies, kāpēc dēli nemācās latviešu skolās, bet neviena latviešu skola viņus negribēja ņemt, paņēma tikia krievu skola. Sieviete grib un prot strādāt, nevis sēž mājās kā tradicionālajās musulmaņu ģimenēs, puikas spēlē futbolu – normāla ģimene!

  • Man ir cienja pret kurdiem. Kurdi ir vieniigie, kas veiksmiigi ciinaas pret IS. Vinjiem nav sava valsts. Vinjus vajaa turki un Sadams Huseins vinjus pat gaazeeja. Bet es nesaprotu latvieshu skolas, kas nepienjem tik veerttigus cilveekus!

   • Kurdu ir pie 40 miļ. un viņi nevar izveidot savu valsti? Irānā, Irākā, Turcijā pārsvarā kalna rajonos, kur tikai kurdi jūtās kā zivs ūdenī un nevar vienoties savā starpā. Tāgad vēl pieslējušies komunistiem. Es agrāk arī cienīju kurdus – tagad vairs nē – arī nenosodu. Džeims Oldridžs labi aprakstījis situāciju ar kurdiem savā “Diplomāts”. Pamatā pie vainas nāfta un briti ar savām koncessijām – uzpērk virsaišus lai tie nevarētu vienoties. Oldridžs arī mēģinājis draudzēties ar Staļinu. Patiesībā kurdi nekādi islamisti nav.

  • Kas ir tradicionāls un ortodoksāls? Viņi jau tieši ir tradicionāli!! Protams, ka sieviete var strādāt, ja grib! Protams, ka viņai nekas nav jāģērbj utt. Vīrs pelna iztiku, sieva strādā savam priekam, nevis strādā, lai pabarotu vīru un bērnus, kā tas bieži notiek šeit.
   Neaizmirsīsim, ka ultra-islāmisms nāk no zemēm, kur tas nav pamatā, jo te tiek vaņģoti nezinīši, un cilvēki, kuri pasi nemāk dzīvot un ir vajadzīgas svešas IDEJAs!, lai tas ir sociālisms, jehovieši, joga, līderisma kursi, vai islāms – kas tik mums te nav!!

 6. Kas tas par sviestu, ka ekonomiskie bēgļi tiek pie alternatīva statusa??? Mēs tagad ko, uznemsim visus, kam kaut kur ir nepareizi paņemts kredīs un parāda piedzinēji draug??? Murgs. Latvija ir viena liela muļķu zeme. Un pilnīgs sviests ir tas, ka viņu bērni mācās krievu skolās./ Pizģets. Audzināsim nākamo krievu paaudzi? e ku sieva pucēs krievenes, tētis labos krieviem mersedesus un sīkie ne vārda latviski nesapratīs. Veidojas sesta kolonija ne? Pārkrievoto bēgļu kolonija. Žēl uz to visu skatīties 🙁

 7. NOTIEK LATVIJĀ!?? Vai neteicu, ka imigranti tiks apmācīti krievu valodas apguvē??? GALU GALĀ: KURA IR ĪSTĀ VALSTS VALODA LATVIJĀ??? Nu nevajag melot, ka tā ir LATVIEŠU VALODA!!? Cik ilgi vēl pastāvēs krievu skolas LATVIJĀ??? KAS NOTIEK??? KUR SKATĀS VALDĪBA UN SAEIMA??? KO VAR MELOT PAR TĒMU “INTEGRĀCIJA”??? Bērni NEVAR būt aizsegs palikšanai LATVIJĀ!!! KĀDU POLITIKU PIEKOPJ TIESAS??? Kad beigsies pārkrievošanas politika Latvijā??? Lūk jautājumi, uz kuriem patiesas atbildes NAV!!! IR TIKAI MELI MELU GALĀ!!!

 8. Kur paliek valdiibas soliijumi,maaciibas nodroshinaat latvieshu valodaa?Kaada integraacija var sekot,ja shie cilveeki neapguus valsts valodu?Neesmu pret vinju palikshanu Latvijaa,lai maacaas un straadaa sheit,lai maksaa nodokljus,tomeer atbildiigajaam instituucijaam bija jaanodroshina latvieshu valodas apmaaciiba.

 9. kur ir tiesas nolēmums? Atbildēt

  Vai LA var nopublicēt tiesas nolēmumu? Tas ir absurds, ja tiesa iedibina šadu praksi. Vai šo tiesas lēmumu var pārsūdzēt?

 10. Neesmu speciāli skaitījis, bet domāju, ka vismaz piecas rezes rakstā Taivānis ir mums paziņois ka tā ir drošāka vieta. Ja nav ko teikt tad ir laba iespēja arī tādam gadījumam. Vispār tā izskatās, ka grib izmantot Latviju lai apgūt krievu valodu. Pēc tam varēs Krievijā par gastarbeiteri šancēt. Frizieres un autoatslēdznieki jau latviju neuzcels.

 11. da zdrastvujet samij gumanij sud v mire…no filmas Kaukazas gustekne

 12. Laimdotai nav viedookļa Atbildēt

  Kad beidzot tiks likvidēta izglītības segragācijas palieka – krievu skolas?

  • To es arii saku: nedriikst kultiveet sveshas kopienas! Citaadi godiigicilveeki var palikt Latvijaa. Mums tachu vietas pietiek.. Lai maacaas latviski taa ir jauka un vertiiga valoda!

 13. še, tev nu bij' ! Atbildēt

  NETIESAS velk iekšā migrantus !!!

 14. augstas klases speciālists-2klases un auto uzņēmējs gatavs!
  un ja kas-uz tiesu prom un bērni kā karogi priekšā…

  • Ja Šlesers ar 3 klasēm varēja būt par ministru, kāpēc jevrejs
   ar 2 klasēm nevarētu būt uzņēmējs ?
   (varbūt vajadzēja mukt no neapmierinātajiem klientiem ? )
   Tā čiksa ir tīri simpātiska tiem, kuriem patīk apaļīgās …

Draugiem Facebook Twitter Google+