×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
4. septembris, 2012
Drukāt

Tiesās par treknajām atlīdzībām

Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu par valsts amatpersonas dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, rajona padomes likvidācijas laikā izmaksājot pārmērīgas kompensācijas atlaižamajiem darbiniekiem. 


 

Pie kriminālatbildības saukta viena persona, kas kā amatpersona veikusi tīšas darbības, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, un šīs darbības izraisījušas smagas sekas. Pagaidām netiek atklāta ne iespējamā vainīgā amatpersona, ne rajons, kurā tā strādājusi.

Saskaņā ar krimināllietu apsūdzētais, būdams valsts amatpersona, 2009. gada 19. novembrī izdeva rīkojumus par darba tiesisko attiecību izbeigšanu ar rajona padomes grāmatvedi un rajona padomes finanšu speciālisti budžeta jautājumos, uzdodot izmaksāt abām personām atlaišanas pabalstu sešu mēnešu vidējās izpeļņas apmērā, kas kopsummā bija aptuveni 9552 lati, kaut arī pēc likuma “Par valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzību 2009. gadā” prasībām abām personām kopā pienācās aptuveni 1592 lati.

Savukārt 2009. gada 28. decembrī apsūdzētais, būdams valsts amatpersona, izdeva rīkojumus par darba tiesisko attiecību izbeigšanu ar rajona padomes saimniecības pārzini, rajona padomes galveno grāmatvedi un rajona padomes Finanšu daļas vadītāju, uzdodot izmaksāt minētajām personām atlaišanas pabalstu, kas kopā bija aptuveni 18 388 lati, kaut arī pēc likuma “Par valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzību 2009. gadā” prasībām personām kopā pienācās aptuveni 3336 lati.

Apsūdzība uzskata, ka novada domei radīti aptuveni 28 556 latu zaudējumi. Apsūdzētais noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā vainu neatzīst. Lieta nodota Tukuma rajona tiesai.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+