×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
21. marts, 2016
Drukāt

Krievijas tiesa atzīst Savčenko “vainu” (2)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Krievijas tiesa pirmdien atzinusi, ka nolaupītā Ukrainas kara aviācijas pilote Nadija Savčenko esot “vainīga” viņai izvirzītajās apsūdzībās par krievu žurnālistu slepkavību.

Tiešraide no tiesas

Savčenko par vainīgu atzina Rostovas apgabala Doņeckas pilsētas tiesa, kas pirmdien sāka sprieduma nolasīšanu.

Spriedumā teikts, ka ir noskaidrota apsūdzētās vaina tajā, ka viņa 2014.gada 17.jūnijā nodevusi Ukrainas Bruņoto spēku karavīriem civiliedzīvotāju koordinātas, pa kurām tika veikti artilērijas triecieni ar haubicēm D-30.

Šajā apšaudē gājuši bojā Krievijas telekompānijas VGTRK darbinieki Igors Korņeļuks un Antons Vološins.

“Savčenko Nadežda Viktora meita izdarīja Korņeļuka un Vološina slepkavību personu grupā pēc iepriekšējas norunas naida motīvu dēļ,” sacīja tiesnešu kolēģijas priekšsēdētājs Leonīds Stepaņenko. Viņš piebilda, ka Savčenko arī nelikumīgi šķērsojusi Krievijas robežu.

Saskaņā ar apsūdzības puses versiju Savčenko pie Luganskas apgabala Metallistas ciemata, esot bataljona “Aidar” rīcībā, veikusi slēptu novērošanu un artilērijas uguns koriģēšanu pret Luganskas separātistu blokposteni un tajā esošiem civiliedzīvotājiem, starp kuriem bijuši trīs VGTRK žurnālisti. Divi no šiem žurnālistiem apšaudē tika nogalināti.

Šodien Rostovas apgabala Doņeckas pilsētas tiesa pasludinās spriedumu Savčenko lietā.

Krievijas prokurors apsūdzētajai 2. martā prasīja piespriest 23 gadus vispārēja režīma soda kolonijā.

Promaskaviskie kaujinieki Savčenko sagūstīja 2014.gada 17.jūnijā brīdī, kad viņa netālu no Luhanskas palīdzējusi no kaujas lauka aiznest ievainotos karavīrus, skaidro viņas advokāti. Drīz pēc tam kaujinieki aizveduši Savčenko no Ukrainas uz Krieviju, kur nodevuši varasiestādēm.

Sākumā viņa tika apsūdzēta līdzdalībā divu Krievijas žurnālistu nāvē Ukrainas Luhanskas reģionā. Vēlāk apsūdzība tika pārkvalificēta uz smagāku – Savčenko tika tieši apsūdzēta žurnālistu nogalināšanā.

Savčenko savu vainu noliedz, un decembra beigās viņas advokāti iepazīstināja ar dokumentiem, kas liecina, ka brīdī, kad žurnālisti iekļuva mīnmetēju ugunī, Savčenko jau atradās promaskavisko kaujinieku gūstā, kas viņu vēlāk aizveda uz Krieviju.

Gan Ukraina, gan rietumvalstis aicinājušas Maskavu Savčenko atbrīvot, taču Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņojis, ka viņš nevarot iejaukties tiesas darbā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Atrasts “grēkāzis”, redz, jo nevar jau profilaksei ik pa laikam ar kādu šādi neizrīkoties. Ohh, un viņa ir Sieviete!

  2. Rokraksts nemainās.Arī igauni nolaupīja Igaunijas teritorijā,lai tiesātu Krievijā.Un ko citu mēs gaidām no ļaunuma impērijas?

Draugiem Facebook Twitter Google+