Latvijā
Politika

Tiešsaistē notiks pirmās priekšvēlēšanu debates Latvijas diasporai0

Foto – LETA/Edijs Pālēns

Biedrība “Ar pasaules pieredzi Latvijā” šovakar plkst.18.30 tiešsaistē rīkos 13.Saeimas priekšvēlēšanu debates, kurā piedalīsies 11 kandidātu sarakstu pārstāvji, aģentūru LETA informēja biedrības valdes loceklis Jānis Kreilis.

Debatēs piedalīsies Vjačeslavs Dombrovskis (S), Dana Reizniece Ozola (ZZS), Artuss Kaimiņš (KPV LV), Rihards Kols (VL-TB/LNNK), Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”), Zanda Lukašēviča-Kalniņa (“Jaunā Vienotība”), Jānis Bordāns (JKP), Antoņina Ņenaševa (“Progresīvie”), Ieva Brante (LRA), Irina Bobkova (LKS) un Gints Grābers (NSL). Diskusijas vadīs Arnis Krauze.

“Lai arī vairums partiju atzīst, ka remigrācija uz Latviju ir jāveicina, partiju mērķi krasi atšķirās. Kopumā partiju programmās pievērta uzmanība tieši darbavietu nodrošināšanai, dažāda veida sociālo pakalpojumu uzlabošanai, valsts komunikācijas un attieksmes maiņai,” gaidāmo debašu kontekstu aprakstīja Kreilis.

Tiešsaistes skatītāji sev interesējošos jautājumus varēs uzdot sociālajos tīklos “Facebook” un “Twitter”. Tāpat biedrība piedāvā ierobežotam apmeklētāju skaitam debates bez maksas vērot klātienē, iepriekš reģistrējoties tās mājas lapā.

Saistītie raksti

Debates atbalsta Kultūras ministrija, Sabiedrības integrācijas fonds, biedrības “Pasaules brīvo latviešu apvienība” un “Amerikas latviešu apvienība”, kā arī Zvērinātu advokātu birojs “Loze & partners”.

Biedrība “Ar pasaules pieredzi Latvijā” ir uz latviešu remigrāciju vērstā organizācija, kas Rīgā rīko ikmēneša stāstu vakarus, kā arī veido remigrantu tīklu valsts reģionos. Biedrība regulāri piedalās publiskās diskusijās par remigrantiem aktuālām tēmām un ir līdzdarbojusies Diasporas likuma izstrādē. Kreilis norādīja, ka biedrība ir politiski neitrāla kustība, kurā gada laikā ir iesaistījušies vairāk nekā 3000 cilvēku – tie, kas jau atgriezušies Latvijā un tie, kas to vēlas darīt nākotnē.

LA.lv