Sports
Ziemas sports

Titulēts kalnu slēpotājs pēc komandas biedra kritiena paziņo par karjeras beigām0


Titulētais Kanādas kalnu slēpotājs Ēriks Guajs pēc nelaimes gadījuma ar komandas biedru lēmis likt punktu karjerai.
Titulētais Kanādas kalnu slēpotājs Ēriks Guajs pēc nelaimes gadījuma ar komandas biedru lēmis likt punktu karjerai.
Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Neigaidīts pavērsiens noticis Kanādas kalnu slēpošanas izlasē, jo titulētais un pieredzējušais šīs valsts sportists Ēriks Guajs pēkšņi paziņojis par karjeras beigšanu, šādu lēmumu pieņemot pēc komandas biedra smaga kritiena.

Nedēļas nogalē Kanādā norisināsies Pasaules kausa sacensības nobraucienā un supergigantā, kur plānoja startēt arī Guajs, tomēr viņš ceturtdien pārsteidzoši paziņoja par karjeras beigšanu. Šādu lēmumu 37 gadus vecais divkārtējais pasaules čempions pieņēma pēc tam, kad trešdien treniņā krita un smagas traumas guva viņa komandas biedrs Manuels Osborns-Paradī.

“Man vajadzēja startēt neilgi pēc Manuela, tāpēc dzirdēju, kas ar viņu notiek. Redzēju, kā viņš ar helikopteru tika nogādāts uz slimnīcu. Tobrīd sapratu, ka gadījumā, ja tas būtu noticis ar mani, man nebūtu vairs enerģijas iziet visu rehabilitācijas posmu, lai atgrieztos. Secināju, ka esmu sasniedzis robežu, lai aizvērtu vienu savas dzīves lappusi,” atzina Guajs, kurš karjeras laikā pats vairākas reizes lauzis kaulus un vairākkārt ticis operēts.

Saistītie raksti

Karjeras laikā Guajs piedalījies trīs olimpiskajās spēlēs, 2006.gadā Itālijas pilsētā Turīnā izcīnot ceturto vietu nobraucienā. Savukārt šogad Phjončhanā viņš nevarēja startēt, jo bija traumējis muguru.

Tāpat Guajs ir divkārtējs pasaules čempions, bet Pasaules kausa posmos izcīnīja piecas uzvaras. Viņš bija ātruma disciplīnu speciālists, bet tieši nobraucienā un supergigantā parasti tiek gūtas smagākās traumas kalnu slēpošanā.

LA.lv